وام ازدواج

وام ازدواج به هر شخص فقط یک بار داده می شود

تاریخ انتشار : 10 بهمن 1399کد مطلب : 62189زمان مطالعه : 2 دقیقه
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: به منظور جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی به هر شخص در دوران زندگی فقط یک بار وام ازدواج داده خواهد شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در خصوص جزئیات افزایش مبلغ وام ازدواج در سال 1400 اظهار داشت:دولت در لایحه بودجه 50 میلیون تومان

برای هر عروس و داماد در نظر گرفته بود.

وی افزود:در مجلس شورای اسلامی اما مبلغ این وام 20 میلیون تومان افزایش یافت و به 70 میلیون تومان (به ازای هر نفر) رسید.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:همچنین یک اعتبار تشویقی برای پسرانی که زیر 25 سال و دخترانی که زیر 23 سال ازدواج می کنند، گذاشته شد.

وی ادامه داد:براساس این اعتبار تشویقی، 30 میلیون تومان برای این دختران و پسران (زیر 23 سال وپسران 25 سال) اضافه و در مجموع 100 میلیون تومان دریافت خواهند کرد.

به گفته نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس، به منظور جلوگیری از برخی تبعات احتمالی افزایش مبلغ وام (همچون خرید و فروش وام، طلاق و ازدواج های صوری و...) نیز به هر شخص فقط یک بار وام ازدواج داده خواهد شد.

به گزارش ایرنا، وام ازدواج از سال 1396 با مبلغ 10 میلیون تومان به روز شد و در سال 98 و 99 به ترتیب به 30 میلیون و 50 میلیون تومان (به هر نفر) با بازپرداخت هفت ساله و بهره چهار درصد افزایش یافت.

از آغاز تشکیل دولت تدبیر و امید مجموع میزان این وام نیز برابر با 2 هزار میلیارد تومان بود که از سال 96 به 10 هزار میلیارد و در سال 97 نیز به 15 هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

سال 98 نیز نزدیک به 30 هزار میلیارد تومان وام ازدواج در کشور پرداخت و به روز شد و در سال 99 نیز رقم این وام نیز در مجموع به 50 هزار میلیارد تومان رسید.

انتهای پیام/م

 

وام ازدواج به هر شخص فقط یک بار داده می شود

55
این مطلب مفید بود ؟50
برچسب : وام ازدواج
وبگردی