وزش باد شدید

وزش باد شدید و وقوع گرد و خاک در 14 استان کشور

تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1399کد مطلب : 39200زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید و وقوع گرد و خاک در 14 استان کشور طی امروز (23 اردیبهشت) خبر داد.

ایسنا:صادق ضیائیان اظهار کرد:براساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز (23 اردیبهشت) در استان های ساحلی خزر، دامنه های البرز شرقی و شمال شرق کشور بارش باران همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ در مناطق مستعد پیش بینی می شود. 

وی با اشاره به این که فردا (24 اردیبهشت) این وضعیت در برخی نقاط شمال شرق، شرق، ارتفاعات کرمان و بخش های از شمال غرب پیش بینی می شود، تصریح کرد:طی امروز (24 اردیبهشت ماه) در استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد، بوشهر، هرمزگان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان در برخی ساعات وزش باد شدید و در پاره ای از مناطق وقوع گرد و خاک رخ می دهد. 

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که طی روزهای پنجشنبه تا شنبه (25 تا 27 اردیبهشت) در ساعات بعد از ظهر در برخی نقاط شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده دور از انتظار نیست، گفت:در سایر مناطق طی این مدت جوی آرام خواهیم داشت. همچنین امروز و فردا (23 و 24 اردیبهشت) نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.

 ضیائیان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد:آسمان تهران فردا (24 اردیبهشت) کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و در بعد از ظهر افزایش ابر با حداقل دمای 16 و حداکثر دمای 27 درجه سانتیگراد و پس فردا (25 اردیبهشت) نیز نیمه ابری در بعضی ساعات ابری و افزایش باد با حداقل دمای 15 و حداکثر دمای 26 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

 

وزش باد شدید و وقوع گرد و خاک در 14 استان کشور

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب : هواشناسی
وبگردی