تولد
ریزش مو
دلایل ریزش مو بسیارند همینطور راههای درمان آن هم گوناگون هستند ، یکی از روش های موثر متوقف کردن ریزش موهای سر بدون دارو و با روش های طب سنتی ماساژ به روشی خاص است.

توقف سریع ریزش مو با ماساژ سر

ریزش مو ممکن است به دلایل زیادی ایجاد شود و درمان های مختلفی داشته باشد شما می توانید سراغ کاشت مو بروید یا انواع داروهای شیمیایی خوراکی یا موضعی را برای درمان انتخاب کنید. پزشکان معتقدند، استرس یکی از مهم ترین دلایل ریزش مو در جوامع است. تحقیقات نشان می دهد که ماساژ درمانی می تواند با افزایش جریانفشار خون در سطح پوست غذا رسانی به پیاز مو را افزایش دهد و به سلامت موها کمک کند، با استفاده از جادوی دست و ماساژ می توانید موهای خود را دوباره سبز کنید. ماساژ دادن کار دشواری نیست، فقط کافی است با دقت به عکس ها نگاه کنید و پله پله مراحل زیر را انجام دهید تا دوباره جریان خون در سرتان به راه بیفتد و به رشد موهای خود کمک کنید.

ماساژ مو برای درمان ریزش مو

ماساژ مو برای درمان ریزش مو بدون دارو و با روشی خانگی

ماساژ ضد ریزش موی سر را اینطور آغاز کنید

ماساژ سر با روغن رزماری
برای ارائه ماساژ ضد ریزش مو می توانید از 2 روش استفاده کنید. درروش اول می توانید تکنیک ها و ماساژهای ارائه شده را بدون روغن رزماری و با کمک سرانگشتان دست به آرامی روی نقاط مشخص شده ارائه کنید و در روش دوم می توانید این تکنیک ها را با کمک عصاره یا اسانس رزماری- یکی از گیاهانی که موجب تقویت ریشه و ساقه مو و افزایش رشد مو می شود- انجام دهید. طی مراحل ارائه ماساژ مراقب باشید که فشار سرانگشتان دست تان به حدی باشد که موجب کنده شدن ریشه مو و جدا شدن تار مو از سر نشود.

از گردن شروع کنید
پس از آن که دست ها را به روغن آغشته کردید از عضلات زیر چانه و گردن شروع کنید. در این مرحله با آرامش و ملایمت کف دست راست را از بخش پایینی فک و کنار گوش به سمت پایین گردن بکشید و در ادامه آن، این حرکت را با دست چپ دوباره تکرار کنید. این کار را به مدت 3 دقیقه روی تمامی عضلات گردن پیاده کنید. این ماساژ باعث می شود که عضلات و پوست گردن به مرور تقویت شده و بر اثر از بین رفتن چربی ها دچار افتادگی و شلی نشود.

مقاومت ریشه مو را افزایش دهید
در این مرحله برای افزایش مقاومت ریشه موها و تحریک آن ها برای رشد بیشتر و بهتر کافی است با کمک انگشت شست و حرکت های دایره وار 2 نقطه ی خاص را ماساژ دهید. برای پیدا کردن این 2 نقطه کافی است 4 انگشت نیمه باز را از بالای گوش روی سر گذاشته و نقطه ای را که انگشت کوچک روی آن قرار می گیرد با کمک انگشت شست و با حرکت های دایره وار آهسته و آرام با عصاره رزماری ماساژ دهید. مراقب باشید که فشار سرانگشت تان به گونه ای باشد که موجب آسیب دیدن ریشه و ساقه موها نشود.

تقویت ریشه مو

تقویت ریشه مو با ماساژ ضد ریزش موهای سر

ماساژ ضد ریزش مو با تقویت ریشه موهای سر

تقویت اعصاب سر در 3 دقیقه
ایجاد آرامش و تخلیه فشار و استرس از اعصاب سر یکی دیگر از روش هایی است که به بهبود رویش موها و عملکرد پیازهای مو کمک می کند. این روش در شرایطی که دلیل ریزش موها عصبی و ناشی از فشارهای روحی است بسیار موثر است. در این حالت کافی است با کمک نرمی انگشتان شست آخرین محل رویش موها در ناحیه پشت سر را ماساژ داده و این کار را به مدت 2 تا 3 دقیقه تکرار کنید.

این نقطه را 3 دقیقه ماساژ دهید
در این مرحله فرد باید روی شکم روی تشک ماساژ یا فضای مناسب دراز بکشد. در این مرحله با مشخص کردن نقطه ای که بین استخوان 2 کتف و روی مهره سوم ستون فقرات قرار دارد به ارائه ماساژ بپردازید. برای این منظور کافی است هر 2 انگشت شست را به صورت همزمان روی نقاط مشخص شده قرار دهید و با میزان فشار متعادل که موجب آزار بیمار نشود این نقطه را به آرامی ماساژ دهید و به مرور در طول جریان ماساژ فشارها را عمیق تر کنید تا جایی که بیمار احساس رضایت داشته باشد. این ماساژ را به مدت 3 دقیقه تکرار کنید تا فشارها و استرس های عصبی را که مهم ترین عامل ریزش مو است مدیریت کنید.

ترشح هورمون ها را تنظیم کنید
در آخرین مرحله از ماساژ از فرد بخواهید که به پشت روی تشک ماساژ دراز بکشد. در این مرحله به اندازه 4 انگشت بسته از زیر ناف بیمار، نقطه ای وجود دارد که به تنظیم هورمون ها و ترشحات درونی بیمار مرتبط است. این نقطه را به مدت یک تا 3 دقیقه با کمک انگشتان هر 2 دست خیلی آرام و آهسته ماساژ دهید. کافی است سرانگشتان دست راست را روی این نقطه قرار داده و با قرار دادن سرانگشتان دست چپ به روی آن این نقطه را به آرامی ماساژ دهید. ارائه ماساژ به این نقطه موجب تنظیم ترشح هورمون های داخلی و بهبود رشد موها در سر می شود.

ریزش مو ، بهترین ماساژ برای درمان ریزش موی سر

3.856
این مطلب مفید بود ؟4214
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سیب سبز /ن
وبگردی