پرسپولیس

ترکیب احتمالی پرسپولیس برابر رکورددار لیگ

تاریخ انتشار : 19 شهریور 1401کد مطلب : 60958زمان مطالعه : 3 دقیقه
تیم پرسپولیس امروز از هفته ششم لیگ برتر در مسجدسلیمان به مصاف بهترین خط حمله لیگ می‌رود.

همشهری آنلاین:لیگ برتر فوتبال ایران امروز و امشب با برگزاری هفته ششم پیگیری می‌شود. پیش از این قرار بود بازی‌ها بعد از هفته پنجم به‌خاطر برپایی اردوی تیم‌ملی تعطیل شود اما بعدا این تصمیم تغییر کرد و برنامه هفته ششم هم اعلام شد که طبق این برنامه تمامی تیم‌ها همین امروز به میدان می‌روند و هر 8 بازی این هفته امشب به پایان خواهد رسید.

مهم‌ترین بازی هفته شاید جدال پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان باشد که تقابل تیم‌های اول و پنجم جدول است و به لحاظ رتبه تیم‌ها بزرگ‌ترین بازی این هفته محسوب می‌شود. استقلال-نساجی و پیکان-گل‌گهر هم دو بازی دیگری هستند که در آنها تیم‌های نیمه بالای جدول مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند.

این بازی زیبا می‌شود

صدرنشین 11 امتیازی لیگ بعد از برد پرگل مقابل هوادار امروز باید به مصاف تیمی برود که با فصول گذشته‌اش تفاوت‌های زیادی دارد. نفت مسجدسلیمان را همیشه به‌عنوان تیمی دفاعی می‌شناختیم که اوج هنر و آرزویش در مقابل تیم‌های بزرگ، گرفتن یک مساوی بدون گل با تکیه بر دفاعی همه‌جانبه بود. اما رضا مهاجری امسال تیم متفاوتی برای مسجدسلیمانی‌ها ساخته که حمله به دروازه حریفان را هم خیلی خوب بلد است. باورش سخت است اما نفت مسجدسلیمان در تعداد شوت، شوت در چارچوب و گل زده، صاحب بالاترین رکوردهای فصل جاری است و در این زمینه حتی از پرسپولیس صدرنشین هم آمار بهتری دارد. آمار شوت‌های نفت در هر بازی تقریبا دوبرابر پرسپولیسی‌هاست و احتمالا تیم یحیی هم مثل استقلال کار سختی در مسجدسلیمان خواهد داشت، چون در کنار حمله‌کردن باید کاملا مراقب حملات خطرناک میزبان هم باشد. تیم مهاجری به استثنای بازی با استقلال که بدون گل تمام شد در سایر بازی‌هایش هم گل زده و هم گل خورده است. با توجه به اینکه خط حمله پرسپولیس هم بعد از گذر از هفته‌های نخست کاملا راه افتاده و راه گلزنی را پیدا کرده، احتمالا باید منتظر یک بازی زیبا و شاید پرگل در ساعت 20 امشب باشیم.

کادر فنی پرسپولیس برای این دیدار احتمالا از ترکیب زیر در بازی خارج از خانه استفاده کند:

علیرضا بیرانوند که هفته گذشته باوجود گلی که در واپسین لحظات دیدار هفته گذشته پرسپولیس دریافت کرد رکورددار کلین‌شیت در لیگ برتر شد. به همین خاطر همچنان گزینه اول سرخ‌ها در درون دروازه خواهد بود.

خط دفاعی پرسپولیس با زوج مرتضی‌پورعلی گنجی و گیورگی گولسیانی به هماهنگی خوبی رسیده و در کنار آنها علی نعمتی مدافع سمت چپ و دانیال اسماعیلی‌فر مدافع سمت راست سرخ‌پوشان در دیدار امروز خواهند بود.

در خط میانی سرلک به عنوان هافبک دفاعی فرمانده سرخ ها به میدان خواهد رفت. این در حالی است که سینا اسدبیگی که در بازی قبلی به جای عالیشاه مصدوم به میدان آمد در این بازی هم جایگزین کاپیتان پرسپولیس خواهد شد.

سروش رفیعی به عنون بازیکن آزاد سرخ ها کمی جلوتر از دو هافبک میانی سرخ ها بازی خواهد کرد و مثلث هجومی سرخ ها هم با حضور ترابی، سعید صادقی و لوکادیا شکل خواهد گرفت. این در حالی است که احتمالا سعید صادقی احتمالا بیشتر از ترابی وظیفه کمک به خط میانی را خواهد داشت و شماه 9 سرخ ها قرار است در این بازی زوج مهاجم هلندی باشد.

ترکیب احتمالی پرسپولیس برابر نفت مسجد سلیمان:

بیرانوند-پورعلیگنجی-گولیسیانی-اسماعیلی فر-نعمتی-سرلک-اسدبیگی-رفیعی-صادقی-ترابی-لوکادیا

انتهای پیام/م

ترکیب احتمالی پرسپولیس برابر رکورددار لیگ

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی