پسر بچه چاق
پسر بچه چاق شاید خیلی بیش از اندازه چاق باشد ، وزن او که هنوز به یک سالگی نرسیده است برابر با یک کودک 9 ساله سالم و نرمال است.

پسر بچه چاق 10 ماهه با وزن بچه 9 ساله

چاقی زیاد و اضافه وزن غیرطبیعی یک کودک 10 ماهه خبرساز شد ، این پسربچه که هنوز به یک سالگی خود نرسیده است هم وزن یک انسان 9 ساله طبیعی است که این مسئله برای او خطرناک است.
This 10-month baby boy already weighs the same as a NINE-year-old
پسر بچه چاق
 

اختلال نادر ژنتیکی پسر بچه چاق مکزیکی

"لوئیس منئول" اهل کولیما واقع درغرب مکزیک به دلیل نوعی اختلال نادر دچار اضافه وزن شدید شده است ، وزن او در حال حاضر حدود 30 کیلوگرم است که معادل با یک کودک 9 ساله می باشد.
والدین او نگران از اضافه وزن غیرطبیعی اش در ماههای اول بارها برای معالجه به پزشک مشورت کردند تا اینکه در نهایت متوجه شدند فرزندشان دچار نوعی اختلال به نام "سندرم پرادرویلی" است.
 
سندرم پرادرویلی از جمله انواع سندرم های نادر ژنتیکی است ، از علایم اصلی اختلال رشد عضلات و مشکل در هورمون رشد است که تشخیص از طریق آزمایش ژنتیکی DNA صورت می پذیرد و در سبب شناسی سندرم در حدود 60 تا 70 در صد موارد حذف کروموزوم های 11 ، 13 و 15 به ویژه کروموزوم 15 از سوی پدر ذکر شده است میزان بروز 1 در 15 هزار نفر میزان شیوع 40 تا 60 نفر در یک میلیون نفر میباشد که این نسبت در پسران و دختران مساوی است .
پسر بچه چاق
پسر بچه چاق

عکس پسر بچه چاق مبتلا به سندرم پرادرویلی

پسر بچه چاق 10 ماهه با وزن کودک 9 ساله! + تصاویر

426
این مطلب مفید بود ؟215
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن
برچسب : چاقی کودکان
وبگردی