مخترع پفک نمکی
مطمئنا شما هم عاشق پفک نمکی هستید پس آشنایی با مخترع پفک نمکی می تواند برای شما جذاب باشد.

با مخترع یا مخترعان پفک نمکی آشنا شوید

اگر شما هم جزو میلیون ها علاقه مند پفک هستید شاید برایتان جالب باشد بدانید که مخترع اصلی این اسنک کیست و چه تاریخی آن را برای اولین بار درست کرده است . پفک ، این خوردنی خوشمزه و البته مضر سالها پیش برای اولین بار درست شد و از آن وقت تا به حال تغییرات بسیاری داشته که توسط افراد مختلف در گوشه کنار جهان انجام شده است . درباره مخترع پفک نمکی نظرات مختلف است و به نوعی شک و شبهه در این مورد وجود دارد که در بخش سرگرمی نمناک به آن پرداخته ایم .

پفک نمکی

مخترع پفک نمکی کیست؟

" موری یوهی " نامی است که در پاسخ به سرچ مخترع پفک نمکی به آن خواهید رسید ، مردی که فرزند یک زوج مهاجر ترک بود و در دهه 1940 میلادی غذاهای سبک میان وعده ای اکسترود شده را برای شرکت خانواده خود به نام Old London Foods تهیه می کرد و در اواخر دهه 1950 اولین کارخانه “چیز دودلز” یا همان پفک نمکی خودمان را در محله برونکس نیویورک احداث کرد و این خوراکی آنقدر محبوب شد تا کمپانی عظیم و مشهور تنقلات "بوردن" چندین سال بعد کارخانه سازنده "چیز دودلز" موری یوهایی را از صاحبش خریداری کرد.

اما اطلاعات موجود نشان می دهد افراد دیگری هم پیش از " موری یوهی " این اسنک را ساخته بودند برای همین گفته می شود شاید مخترع اصلی پفک تاریخ دقیق درست کردن چنین خوراکی خوشمزه ای را برای اولین بار اعلام نکرده است بنابراین پیدا کردن آن کار راحتی نیست . معمولاً تاریخچه های مربوط به مواد غذایی و خوراکی جزء اختراعات یک یا دو نفر محسوب می شود پفک هم همین گونه است که احتمالاً درست کردن آن برای اولین بار به دست "ادوارد ویلسون" یا "کلارنس اسویبک" بوده است که هر دو ، در سال 1930 زندگی می کرده اند . آن ها در یک کمپانی مشغول به کار بودند و این کمپانی غذاهای حیوانات خانگی را تهیه می کرد که به آن کورن کرل می گفتند ؛ البته مقداری هم وعده های غذایی برای انسان ها تولید می کردند که این تولیدات مربوط به سال 1939 است .

این میان وعده (پفک) در سال 1946 توسط یک کمپانی دیگر که محصولات خود را تبلیغ می کرد هم معرفی شد که بسیار تاثیر گذار بود . یکی دیگر از افرادی که مشهور به اختراع پفک است ، "المر کندی" نام دارد که در سال 1936 زندگی می کرد . پفک های پنیری را برای اولین بار او ساخته بود که به شکل توپ ، منحنی و اسفنج های پفی بودند . البته گاهی ذرت های پنیری هم به فروش می رساند که ترکیبی از ذرت داغ با پنیر جداگانه بود.

با تمام شک و شبهاتی که در مورد مخترع اصلی پفک نمکی وجود دارد ، بیشتر افراد " موری یوهی " را مخترع اصلی پفک نمکی معرفی می کنند ، مردی که در 27 ژوئیه سال 2010 به دلیل ابتلا به بیماری سرطان از دنیا رفت.

مخترع اصلی پفک نمکی چه کسی بود ؟

3.868
این مطلب مفید بود ؟5117
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/س
وبگردی