اختراعات عجیب
در طول تاریخ انسان ها اختراعاتی داشته اند که تاثیری در بهبود کیفیت زندگی آنها نداشته و جزء اختراعات عجیب به حساب می آیند.

احمقانه ترین اختراعات بشر در طول تاریخ

در طول تاریخ اختراعات بسیار مختلفی وجود داشته است که بعضی از آن ها به شدت کاربردی بوده اند اما جالب است بدانید اختراعاتی هم داریم که جزء اختراعات احمقانه محسوب می شوند. یعنی وجود آن ها هیچ تاثیری در راحت کردن زندگی افراد ندارد و شاید عاملی برای تنبلی هم باشد. در این قسمت از گوناگون نمناک قصد داریم احمقانه ترین اختراعات تاریخ را به شما معرفی کنیم.

اختراعات عجیب

1. کلاه ماساژور

در سال 1960 دیگر لازم نبود افراد برای ماساژ به مرکز یا جای مشخصی بروند، آن ها می توانستند از کلاه ماساژ استفاده کنند. این کلاه برقی با نیروی الکتریسیته باعث ماساژ سر آن ها می شد.

2. قفس مخصوص نگهداری کودک

یکی از اختراعات بی مصرف بشر ، قفس نگهداری کودک بود که از پنجره به سمت بیرون آویزان می شد و کودک از طریق آن می توانست در هوای تازه تنفس کند. این قفس ها خطرناک بودند اما عقیده و باور بر این بود که به دلیل قرار گرفتن کودکان در معرض هوای آزاد، سیستم ایمنی شان تقویت می شود. اما به طور کل خطر سقوط این قفس از پنجره وجود داشت.

قفس مخصوص نگهداری کودک

3. ضربه گیر

در قرن 20 تصادفات بسیار زیاد شده بود و رانندگی کردن در جاده بسیار خطرناک بود. تقریباً هر سال 20 هزار نفر به دلیل تصادف جان خود را از دست می دادند تا این که فردی به نام گرافان یک ضربه گیر را در جلوی ماشین اختراع کرد که هنگام تصادف، آسیب کمتری به راننده و سرنشینان وارد شود.

4. دوچرخه خانوادگی

اگر کل خانواده عاشق دوچرخه سواری بودند، این دوچرخه ها به آن ها کمک می کرد. به این صورت که در یک دوچرخه چندین سرنشین قرار میگرفت. جالب است بدانید که یک نفر می توانست بدون پا زدن پشت آن بنشیند و 2 نفر دیگر رکاب بزنند.

5. کفش مخصوص رقص عروس داماد

این کفش های مخصوص رقص طراحی عجیبی داشتند و باعث می شد که یک زوج بتوانند با فاصله متناسب در کنار یکدیگر برقصند اما باز هم یکی از مسخره ترین اختراعات تاریخ است و احتمال زمین خوردن را به شدت افزایش می دهد.

 کفش مخصوص رقص عروس داماد

6. دستگاه اندازه گیر آشپزی

خانم های خانه دار در آن زمان مجبور نبودند که از کاسه های مختلف استفاده کنند. آن ها می توانستند دسته این اندازه گیرها را در دست بگیرند و همزمان مواد را داخل کاسه بریزند و از روی دسته، وزن موجود مواد را بفهمند.

7. لاستیک چراغدار

لاستیک های چراغدار جزء احمقانه ترین اختراعات بشر محسوب می شوند. داخل این لاستیکها 18 حباب چرا قرار می گرفت و در نتیجه هنگام رانندگی این چراغ ها روشن می شدند و معمولا نور طلایی داشتند.

8. متر یودل

قبل از اینکه موسیقی های مدرن با دستگاه های جدید اختراع شوند، یک متر یودل وجود داشت که در سال 1925 از طریق آن گام صدای خواننده را اندازه می گرفتند.

متر یودل

9. سیگار زنجیره ای

افرادی که به شدت مدت معتاد سیگار بودند و یک سیگار برای آن ها کافی نبود، می توانستند از سیگار زنجیره ای استفاده کنند. این دستگاه 10 عدد سیگار را به طور همزمان روی خود داشتند. در نتیجه با یک تیر چند نشان زده می شد و فرد می توانست مدت زمان طولانی سیگار بکشد؛ بدون اینکه مجبور باشد سیگار بعدی را روشن کند.

10. ماشین تقلید کننده صدای گربه

در سال 1963 افرادی ماشینی که از طریق آن صدای گربه ایجاد می شد را اختراع کردند و از این طریق قصد داشتند که موش ها را از محل زندگی خود دور کنند. این دستگاه در هر دقیقه 10 بار صدای گربه را ایجاد می کرد.

 11. ماشین ریش تراش دسته جمعی

در قرن 19 یک ماشین ریش تراش دسته جمعی اختراع شد. به این صورت که افرادی که می خواستند ریش هایشان را کوتاه کنند، پشت آن می نشستند و این دستگاه به نوبت و پشت سر هم ریش های آن ها را کوتاه می کرد.

ماشین ریش تراش دسته جمعی

12. ماشین Cat-Mew

ژاپنی ها برای فراری دادن جوندگان به خصوص موش های خانه ماشین Cat-Mew را اختراع کردند که با استفاده از موتور 2 وات و یک گربه چشمک زن کار می کرد. این دستگاه کارایی زیادی نداشت.

13. چمدان ضد سرقت

در گذشته چمدان هایی اختراع شده بود که اگر یک دزد قصد سرقت آن ها را داشت، خود به خود تمام محتوای خود را خالی می کرد. البته این چمدان کاربرد زیادی نداشت زیرا دزد می توانست محتوا را جمع کند و با خود ببرد.

14. چنگال مخصوص اسپاگتی

خوردن یک کاسه پاستا راحت تر از آن چیزی است که فکر کنید. پس دلیلی ندارد چنگال مخصوص آن را اختراع کنند اما در گذشته چنین چنگال هایی وجود داشتند که از طریق آن اسپاگتی ها در چنگال پیچیده می شدند. این چنگال ها در انتهای خود یک کنترلگر داشتند که میزان اسپاگتی موجود را تعیین می کرد.

چنگال مخصوص اسپاگتی

15. ربات گلف باز

ربات گلف یعنی رباتی که به صورت خودکار گلف بازی می کند. این اختراع مربوط به سال 1920 است و یکی از بی مصرف ترین اختراعات تاریخ محسوب می شود.

16. چشم بند مخصوص رانندگان ماشین های سرعتی

تا آن زمان رانندگان ماشین های سرعتی هیچ سپر و محافظی در برابر باران های شدید نداشتند و در سال 1930 عینک ها و چشم بند های مخصوصی برای روزهای بارانی این رانندگان اختراع شد.

17. وسیله ای برای دوچرخه سواری روی آب

در گذشته آنقدر علاقه به دوچرخه سواری زیاد بود که آن ها تصمیم گرفتند روی آب هم وسیله ای برای دوچرخه سواری ایجاد کنند. این اختراع مربوط به سال 1900 است که در آن دوچرخه های آبی اختراع شد و زیر آنها کفه ای قرار می گرفت که دوچرخه را روی آن می گذاشتند و در طول آن حرکت می کردند.

وسیله ای برای دوچرخه سواری روی آب

18. بازوی رباتیک ریش تراش

در سال 1957 دستگاهی برای تراشیدن ریش صورت مردان اختراع شد اما در آن از هوش مصنوعی خبری نبود و نیاز بود تا به وسیله یک نفر دیگر کنترل شود.

19. نگه دارنده سگ

سالیان درازی است که سگ های اهلی با انسان ها زندگی می کنند. برای نگه داشتن سگ در گذشته هیولای مکانیکی اختراع شد که به قدری ناقص بود که به سرعت منسوخ شد.

20. تاکسی روی آب

مسافرانی که می خواستند از مسیر رودخانه ها و آب ها عبور کنند، می توانستند از تاکسی های آبی استفاده کنند. این تاکسی ها قابلیت های متفاوتی داشتند و اولین بار در بمبئی در سال 2019 اختراع شدند و روی آب حرکت می کردند.

تاکسی روی آب

21. دوچرخه راکت احتراقی

و در سال 1931، یک مهندس آلمانی با نام Richter Raketenrad دوچرخه ای مجهز به 12 موشک را اختراع نمود. سرعت این دوچرخه در زمان آزمایش اولیه به 90 کیلومتر بر ساعت رسید و باعث شد که مخترع آن به شدت به زمین بیفتد.

22. کالسکه دوچرخه ای

در سال 1921 کالاسکه دوچرخه ای اختراع شد که در آن خانواده ها می توانستند فرزندانشان را در قسمت جلوی دوچرخه قرار دهند و خودشان از پشت کالسکه پا بزنند تا آن را به حرکت در بیاورند.

23. رانندگی از طریق باد

این ماشین ها به گونه ای تعبیه شده بودند که پشت آن ها یک فرد قرار می گرفت و با استفاده از نیروی باد، ماشین به سمت جلو حرکت می کرد. این اختراع مربوط به سال 1910 است.

رانندگی از طریق باد

24. Doughnut Dunker، دستگاهی برای خوردن شیرینی

در سال 1955 دستگاه عجیب و غریبی برای خوردن شیرینی بدون استفاده از دست اختراع شد. این دستگاه بی مصرف و به درد نخور همان کار چوب های حامل شیرینی و … را انجام می داد و با آن می توانستند شیرینی را بدون استفاده از انگشتان دست خود وارد دهانشان کنند.

25. Spaghetti Aid ، دستگاهی برای خوردن اسپاگتی

یکی دیگر از اختراعات عجیب و غریب آقای Russell E ساخت دستگاه Spaghetti Aid برای خوردن راحت تر اسپاگتی است. این دستگاه رشته ها را با دردسر زیاد، پیچانده و خوردن اسپاگتی را راحت نمی کند.

26. typing Aid ، دستگاهی برای تایپ افراد معلول

در سال 1951 دستگاهی برای تایپ کردن افراد معلول اختراع شد که این افراد می توانستند با حرکات سر و میله ای که از سر به کیبورد وصل بود ، تایپ را انجام دهند اما این دستگاه مسخره به شکل عجیبی به سر فشار می اورد و چندان مورد استفاده قرار نگرفت.

27. محافظ مخصوص کره

این یکی از مسخره ترین اختراعات مربوط به سال 1950 است. به این صورت که افراد برای میز صبحانه یک محافظ اختراع کردند که اگر فرد می خواست دستش را بلند کند و به سمت خوراکی دیگر ببرد، آستین لباسش به کره، پنیر و دیگر اجزای صبحانه برخورد نکند.

محافظ مخصوص کره

28. کارخانه ‎ی تبدیل گاز (Gas Factory)

از حیوانات اهلی نظیر گاو درصد قابل توجهی از متان منتشر می‎شود، فکر استفاده بهینه از این گاز مخترعی را به فکر ساخت دستگاه واداشت که در آن گاز تولیدی (البته فقط گاز تولیدی حاصل از دهان گاو!) به بایومس تبدیل می‎شود. برای این تبدیل بر پشت گاو سوار شده تا مبادا ذره ای از متان تولیدی هدر رود!

29. کیسه خواب روی سقف ماشین

این اختراع در سال 1950 انجام شد که در آن کیسه خواب های مخصوصی را برای قسمت سقف ماشین اختراع کرده بودند و افراد برای خوابیدن می توانستند به آن جا بروند.

30. تلفن های تصویری توشیبا

این تلفن های تصویری یک صفحه ویدیویی بسیار کوچک داشتند که افراد می توانستند با آن تماس تصویری برقرار کنند اما به قدری پیشرفته نبود که بتوان استفاده کاربردی از آن کرد.

31. خانه های مدرن

این خانه ها شبیه به سفینه های فضانوردی بودند و به صورت پرتابل یا برق کار می کردند و در برابر تغییرات دمایی کاملا محافظ بودند اما ساختار آن ها هنوز کامل نشده بود و نمی توانستند به عنوان یک خانه کامل از آن استفاده کنند.

خانه های مدرن

32. قفس تعویض پوشک

یکی دیگر از اختراعات عجیب اختراع قفس تعویض پوشک است. مخترع احتمالا بچه ی شیطانی داشته که در فکر ساخت فضای قفس مانندی همراه با غل و زنجیر برای عوض کردن پوشک بچه افتاده است.

33 . سدی بر دهان

برای کاهش وزن اختراعی صورت گرفت که فرد بدون ورزش و رژیم غذایی و... می توانست لاغر شود ! اما چگونه؟ در این روش سدی جلوی دهان ایجاد می شد که مانع غذا خوردن و حتی حرف زدن می شد.

34. ضربه زن پشت بچه

سالها قبل برای راحت تر شدن بچه داری برای پدر و مادرها دستگاهی اختراع شد که ضربه های آرامی به پشت بچه برای خواباندن آن می زد اما مخترع این دستگاه فکر تکان های کودک را در خواب نکرده بود و احتمالا با بچه ای مواجه نبوده که در حین خواب حرکت کند و مثلا سرش یا چشمش با دستگاه مکانیکی مربوطه نوازش شود.

35. پاشنه های فنردار

پاشنه های فنردار در کفش های زنانه در سال 1930 اختراع شدند. البته در کف بعضی از کتانی ها هم قرار می گرفتند و باعث راحت راه رفتن و آرام کردن درد پا می شدند.

36.مخزن نوشیدنی همراه

در سال 1999 مخزن نوشیدنی اختراع شد که تعبیه آن مخزن در سرشخص بود. احتمالا مخترع این ایده یافردی بوده همواره تشنه، و یا شخصی مشتاق جلب توجه.

37. دستگاه لاغر کننده الکتریکی

دستگاه های الکتریکی برای کاهش وزن در سال 1960 اختراع شدند و جایگزینی برای ورزش محسوب می شدند. به این صورت که پدهایی را روی بدن قرار می دادند تا ماهیچه ها تحریک شود و از طریق نیروی الکتریکی چربی ها آب شوند.

38. غوطه ور کننده دونات

غوطه کردن دونات داخل یک فنجان قهوه بدون استفاده از انگشتان دست، یکی از اختراعات مسخره ای بود که بشر آن را به انجام رساند که اصلاً اختراع ضروری محسوب نمی شد.

39. پرواز شبیه به یک پرنده

شاید فکر کنید که هواپیما آرزوی پرواز کردن شما را برآورده می کند اما در سال 1963، مهندسی به نام آن استیوارت دستگاهی را شبیه به پرنده اختراع کرد که فرد روی آن سوار می شد و دو بال شبیه پرنده در پشت کمر او ایجاد می شد و باعث می شد که در آسمان پرواز کند.

39 اختراع عجیب و احمقانه انسان در تاریخ

3.676
این مطلب مفید بود ؟5422
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/س
برچسب : اختراعات
وبگردی