حمله قلبی
حمله قلبی بیماری خطرناکی است که سراغ خیلی از افراد می اید ولی با این آزمایش ساده ی خانگی میتوانید از آن جلوگیری کنید . محققان آمریکایی این آزمایش را مبتنی بر کاغذ طراحی کرده اند .

با این آزمایش ساده دچار حمله قلبی نمیشوید

محققان دانشگاه سینسیناتی آمریکا یک آزمایش ساده مبتنی بر کاغذ طراحی کرده اند که می تواند به بیماران مبتلا به اختلالات لخته شدن خون برای انجام آزمایشات منظم در خانه کمک کند.

ایست قلبی

جلوگیری ازحمله قلبی

لخته شدن خون را جدی بگیرید

 
اگرچه لخته شدن خون در اثر بریدگی یا آسیب می تواند عادی باشد، گاهی اوقات لخته های خونی در درون رگهایی شکل می گیرند که آسیب ندیده یا بریده نشده اند.

برای بیماران در معرض لخته شدن خون، سکته و فشار خون بالا، آزمایش های روتین آزمایشگاهی برای نظارت بر داروهای رقیق کننده خون می تواند مکرر، پرهزینه و دردناک باشد.

افراد دچار به بیماری های قلبی عروقی، فشار خون بالا، فیبریلاسیون وریدی، نارسایی احتقانی قلب، بیماری کلیه و سایر امراض در معرض خطر بالای لخته شدن خون قرار دارند به ویژه زمانی که سطوح داروهای رقیق کننده خون بسیار ضعیف یا قوی می شود.

این عدم تعادل در صورتی که به موقع تشخیص داده نشود، می تواند به سرعت به سکته ایسکمیک (لخته شدن خون) یا هموراژیک (خونریزی) منجر شود.

محققان با استفاده از فیلم های نانوفیبر در درون مواد متخلخل کاغذی که داخل یک جعبه پلاستیکی قرار داشتند، توانستند به سرعت سطح توانایی خون را برای لخته شدن تشخیص دهند و همه این کارها در خانه فرد و با استفاده از یک قطره خون از سر انگشت فرد انجام شد.

تغییرات نامحسوس در سطح خواص انعقادی بطور عادی بسته به غذاهای خاص و شرایط کلی سلامت رخ می دهد. اما تغییر بزرگ در این سطوح بطور آنی در آزمایش کاغذی نمایش داده می شود و الگوهای لخته در یک سر طیف یا سوی دیگر آن ثبت می شود.

این یافته ها در هشتمین نشست بین المللی رسانه متخلخل و نشست سالانه انجمن بین المللی رسانه متخلخل در سینسیناتی ارائه شده است.
 

حمله قلبی ، جلو گیری از حمله قلبی

2.311
این مطلب مفید بود ؟56
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا/ح
برچسب : سکته قلبی
وبگردی