پیش دیابت
قبل از ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 دوره پیش دیابت وجود دارد که می توانیم با رعایت نکاتی در تغذیه و زندگی خود از تبدیل پیش دیابت به دیابت جلوگیری کنیم.

راه و روش های مطمئن برای جلوگیری از تبدیل پیش دیابت به دیابت نوع 1 و 2

پیش دیابت یا افزایش قند خون افراد را در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 قرار می دهد، به خصوص اگر اضافه وزن دارید، اما می توانید اقدامات لازم را برای جلوگیری از آن انجام دهید. بیش از 86 میلیون بزرگسال آمریکایی - تقریبا یک سوم افراد بالای 18 سال و نیمی از کسانی که بیش از 65 سال دارند - مبتلا به پیش دیابت هستند و بسیاری از آنها حتی نمی دانند.

اگر مبتلا به پیش دیابت هستید به این معناست که میزان قند خون شما بالاتر از حد طبیعی است اما هنوز به اندازه کافی بالا نیست که به عنوان دیابت تشخیص داده شود. در بخش قبلی سلامت نمناک کامل توضیح دادیم که پیش دیابت افراد را در معرض خطر بالای دیابت نوع 2، بیماری قلبی و سکته مغزی قرار می دهد.

طبق گزارش مرکز کنترل بیماری های ایالات متحده، تا 30٪ مردان و زنان دارای اضافه وزن دارای پیش دیابت مبتلا به دیابت نوع 2 در طی پنج سال تشخیص می شوند. لازم نیست که یکی از آنها باشید! در اینجا پنج مرحله برای کاهش خطر ابتلا به دیابت وجود دارد.

پیش دیابت

 چگونه پیش دیابت را درمان کنیم؟

توصیه های موثر و عالی برای جلوگیری از تبدیل پیش دیابت به دیابت

1. تست دهید

نه تنها افراد سالم به دیابت نوع 2 مبتلا می شوند بلکه افراد مبتلا به پیش دیابت در معرض خطر بالایی قرار دارند. بنابراین با پزشک در مورد سلامتی و گرفتن یک آزمایش ساده خون برای غربالگری دیابت صحبت کنید. در صورت لزوم، آنچه را که باید در حال حاضر برای جلوگیری یا تاخیر توسعه دیابت نوع 2 و بیماری های مربوطه انجام دهید پیدا کنید.

2. رژیم غذایی خود را تغییر دهید

اگر پیش دیابت دارید، می توانید خطر ابتلا به بیماری های جدی را با تغذیه بهتر و کاهش وزن ، کاهش دهید. تغذیه بهتر به معنی انتخاب غذاهای سالمتر است (به عنوان مثال گوشت کم چرب یا جایگزینهای پروتئین، سبزیجات تازه، نشاسته با فیبر بالا، چربیهای سالم)؛

با خوردن طیف وسیعی از این غذاها برای تراز کردن وعده های غذایی اطمینان حاصل کنید که تمام مواد مغذی مورد نیازتان را مصرف می کنید؛ اما کمتر غذا بخورید. همچنین به معنای خوردن وعده های غذا و خوراک منظم برنامه ریزی شده برای جلوگیری از افزایش شدید و افت قند خون در طول روز است.

درمان پیش دیابت

رژیم غذایی مناسب برای کنترل پیش دیابت

 چگونه از پیش دیابت جلوگیری کنیم؟

3. فعال باشید

هنگامی که در معرض خطر ابتلا به دیابت هستید، تماشای بیش از حد تلویزیون و یا زمان های دیگری که بی تحرک ید خطر دیابت را بیشتر افزایش می دهید. ورزش منظم می تواند به شما در مدیریت وزن، کاهش فشار خون و چربی های خون ، خواب بهتر ، بهبود خلق و خوی خود و افزایش سطح انرژی کمک می کند، که همچنین می تواند به کاهش استرس کمک کند.

توصیه می شود حداقل 30 دقیقه ورزش هوازی متوسط تا شدید، مانند حداقل 5 روز در هفته، پیاده روی سریع، کوهنوردی یا دویدن، حداقل 5 بار در هفته، و تمرینات قدرتی مانند کوهنوردی یا تمرینات وزن برداری حداقل دو بار در هفته انجام دهید .

4. کاهش میزان استرس

محققان دریافتند در حالی که استرس های روانی کوتاه مدت خوب است،اما استرس مزمن سیستم ایمنی بدن را سرکوب می کند و خطر تغییر دیابت نوع 2 را با تغییر نیازهای انسولین افزایش می دهد. در برخی افراد، استرس مزمن نیز ممکن است هورمون هایی را ترشح کند که باعث افزایش اشتها می شود.

در حالی که همیشه ممکن نیست منبع استرس را از بین ببریم، تکنیک های مقابله ای مانند یوگا، مدیتیشن، خواندن و نوشتن شعر، مشاوره و یا ورزش ، می تواند به کاهش فشار قبل از اینکه افراد را بیمار کند کمک می کند.

کاهش استرس برای دیابت

جلوگیری از تبدیل پیش دیابت به دیابت با کاهش استرس

روش های جلوگیری از تبدیل پیش دیابت به دیابت

5. داروهایتان را مصرف کنید

در بسیاری از موارد، تغییر سبک زندگی مانند رژیم غذایی بهبود یافته، کاهش استرس، افزایش فعالیت بدنی و مدیریت وزن به شما کمک می کند تا قند خون را کنترل کرده و از تبدیل پیش دیابت به دیابت جلوگیری کنید . اما اگر چاق و زیر 60 سال هستید یا سابقه دیابت بارداری داشته اید، پزشکان ممکن است داروهای خوراکی مانند متفورمین را به عنوان اولین گام برای مقابله با بیماری معرفی کنند.

توصیه های مرتبط با سبک زندگی برای کنترل پیش دیابت:

انجمن دیابت آمریکا می گوید تغییرات جدی در سبک زندگی در جلوگیری از دیابت نوع 2 موثر است پس از اینکه پیش دیابت را تشخیص دهید.

کاهش وزن: اگر اضافه وزن دارید، باید به محض اینکه با پیش دیابت تشخیص داده شدید، از یک برنامه کاهش وزن شروع کنید.کاهش 5 تا 10 درصدی وزن احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد. ترکیبی از تغذیه خوب و ورزش راهی عالی برای کاهش وزن است .

کاهش وزن برای پیش دیابت

کاهش وزن برای کنترل پیش دیابت

بهترین راه های کنترل و درمان پیش دیابت

ورزش: هنگام ورزش، بدن گلوکز بیشتری استفاده می کند، بنابراین ورزش می تواند سطح قند خون را کاهش دهد. همچنین هنگام ورزش، بدن برای انتقال گلوکز به انسولین نیاز ندارد؛ بدن کمتر مقاوم به انسولین می شود.

از آنجا که بدن انسولین را خوب استفاده نمی کند زمانی که پیش دیابت دارید مقاومت به انسولین پایین تر یک چیز بسیار خوبی است. البته، همه مزایای سنتی ورزش وجود دارد:این می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند، قلب را سالم نگه دارد، تا بهتر بخوابید و حتی خلق و خوی خود را بهبود بخشید.

انجمن دیابت آمریکا توصیه می کند حداقل 150 دقیقه فعالیت متوسط ​​در هفته - یعنی 30 دقیقه پنج روز در هفته داشته باشید . می توانید از طریق فعالیت هایی مانند راه رفتن، دوچرخه سواری یا شنا لذت ببرید.

ورزش برای دیابتی ها

جلوگیری و درمان پیش دیابت با ورزش منظم

ارزیابی انتخاب غذایی : متخصص تغذیه می تواند به شما در ایجاد یک برنامه غذایی کمک کند و غذاهای مورد نظر و مناسب برای گلوکز خون را معرفی کنند. هدف از برنامه غذای سالم این است که اطمینان حاصل کنید که سطح گلوکز خون را کنترل می کنید با حفظ آن در محدوده سالم و طبیعی.

 

راه پیشگیری از تبدیل پیش دیابت به دیابت 1 و 2 + سبک زندگی

4.719
این مطلب مفید بود ؟181
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : ontrackdiabetes / endocrineweb / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی