بیژن ترقی
امروز 12 اسفند همزمان با سالروز تولد یکی از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را با بیوگرافی کوتاهی از او آشنا میکنیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 12 اسفند متولد شدند

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به دوازدهمین روز از اسفندماه رسیدیم. امروز 12 اسفند همزمان با سالروز تولد افراد زیادی در دنیاست که ما در این مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی متولد امروز می پردازیم.

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در چنین روزی متولد شده اند ادامه این مطلب از چهره های نمناک را از دست ندهید.

این چهره مشهور ایرانی متولد 12 اسفند است

سیدعلی صالحی

سیدعلی صالحی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 12 اسفند 1352 در تهران متولد شد.

سید علی صالحی بازیگری را تئاتر آغاز کرد و سال 59 برای اولین بار به ایفای نقش در سینما پرداخت و در فیلم و سریال هایی چون فاصله، نون.خ ، خالتور، خجالت نکش ، تنهایی لیلا ، چک برگشتی و... ایفای نقش کرده است.

سیدعلی صالحی

بیژن ترقی

بیژن ترقی شاعر و ترانه سرای سرشناس کشورمان 12 اسفند 1308 در تهران متولد شد .

 بیژن ترقی

بیژن ترقی یکی از ماندگارترین و پرآوزه ترین ترانه سرایان ادب فارسی است که مجموعه سروده های او در کتابی به نام آتش کاروان گردآوری شده است و ترانه بهار دلنشین کاری از استاد بنان سروده بیژن ترقی است. این هنرمند کشورمان 5 اردیبهشت 1388 در اثر بیماری درگذشت و آثار ماندگاری را در دنیای ادب فارسی از خود برجای گذاشت.

حیدر حاتمی

حیدر حاتمی بازیگر سینما و تلویزیون 12 اسفند 1323 متولد شد.

حیدر حاتمی بازی در فیلم ساوالان به کارگردانی زنده یاد یدالله صمدی را در کارنامه هنری اش دارد و فیلم آرپاچای به کارگردانی علی ابدالی یکی دیگر از فیلم های حیدر حاتمی است.

تولد چهره های مشهور ایرانی در 12 اسفند + عکس و بیوگرافی

421
این مطلب مفید بود ؟174
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی