وحید جلیلوند
امروز 21 اسفند همزمان با سالروز تولد وحید جلیلوند یکی از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را با بیوگرافی کوتاهی از او آشنا میکنیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 21 اسفند متولد شدند

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به 21 اسفند رسیدیم. به نظر شما امروز 21 اسفند همزمان با سالروز تولد کدام یک از چهره های مشهور ایرانی است ؟! اگر شما هم متولد اسفند هستید و دوست دارید که بدانید سالروز تولد شما با کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در یک روز است همراه ما باشید.

امروز 21 اسفند همزمان با سالروز تولد وحید جلیلوند کارگردان ، بازیگر و مجری کشورمان است که در ادامه شما را بیشتر با او آشنا میکنیم.

این چهره مشهور ایرانی در 21 اسفند متولد شد

وحید جلیلوند

وحید جلیلوند بازیگر ، مجری ، صداپیشه و کارگردان کشورمان 21 اسفند 1354 در تهران متولد شد.

این بازیگر و کارگردان کشورمان فعالیت هنری را از 15 سالگی با بازی در تئاتر بعد از آن با گویندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی در رادیو آغاز کرد.

وحید جلیلوند

وحید جلیلوند اولین بار در سال 1388 با بازی در سریال نردبام آسمان به کارگردانی محمدحسین لطیفی، در نقش غیاث الدین جمشید کاشانی، اخترشناس و ریاضی دان مشهور ایرانی به دنیای بازیگری راه یافت.

وحید جلیلوند

اولین فیلم سینمایی بلند وحید جلیلوند در سال 1393 به نام چهارشنبه 19 اردیبهشت در سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر به نمایش درآمد و در بخش نگاه نو، سیمرغ بلورین بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را کسب کرد.

وحید جلیلوند

فیلم سینمایی بدون تاریخ، بدون امضا که وحید جلیلوند کارگردانی، نویسندگی فیلمنامه و تدوین آن را به عهده داشته است، موفق به دریافت چندین نامزدی و سیمرغ بلورین از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر شد و در جشنواره ونیز نیز افتخاراتی برای سینمای ایران به ارمغان آورد.

چهره های مشهور ایرانی متولد 21 اسفند + تصاویر

4.424
این مطلب مفید بود ؟213
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی