کره شمالی
کره شمالی دارای 25 میلیون جمعیت است و مردم این کشور از جهاتی محدود هستند حق ندارند شلوار جین بپوشند همچنین قوانین عجیب دیگری در این کشور وجود دارد.

درباره کشور کره شمالی و قوانین عجیب و غریب آن

کره شمالی یا " جمهوری دموکراتیک خلق کره " یکی از کشورهای شرق قاره آسیا است که پایتخت آن، شهر پیونگ یانگ می باشد و شاید در چند وقت اخیر نام این کشور و رهبر جوان آن " کیم جونگ اون " که به گفته خودش در زمان تحصیلش بیش از 1500 کتاب را نوشته است را در رسانه های مختلف شنیده باشید.

با این وجود این کشور یکی از کشورهای جالب و دیدنی جهان است که در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک قصد داریم شما را هر چه صریح تر با این کشور و برخی از قوانین جالب آن آشنا سازیم. همراه ما باشید.

از کشور کره شمالی چه می دانید؟

1- کره شمالی دارای بزرگترین استادیوم جهان است!

نه تنها کره شمالی دارای بزرگترین استادیوم جهان است، بلکه دارای بیشترین ظرفیت تماشاچی نیز می باشد. جالب است بدانید که این استادیوم بسیار بزرگ می تواند 150 هزار نفر را در خود بگنجاند که بعد از این استادیوم، استادیوم میشیگان با ظرفیت 107600 نفری قرار دارد که تفاوت این دو بسیار زیاد است.

با این حال این استادیوم بیشتر برای جشن و مراسم های مختلف این کشور مورد استفاده قرار می گیرد که مهم ترین زادروز تاسیس این کشور است .

بزرگترین استادیوم جهان

ورزشگاه می دی بزرگترین استادیوم جهان در کره شمالی

2- ارتش کره شمالی دارای 1.2 میلیون سرباز می باشد!

طبق گفته کارشناسان و گزارشات انجام شده یکی دیگر از مهم ترین حقایق کشور کره شمالی بی شک تعداد سربازان بیش از حد زیاد آن می باشد که گفته می شود این کشور دارای بیش از 1.2 میلیون سرباز است.

3- رسانه ملی کره شمالی دارای 3 شبکه می باشد.

بر اساس گزارشات انجام شده کشور کره شمالی تنها و تنها دارای 3 شبکه می باشد که شبکه اصلی (KCTV) می باشد و مردم از سرتاسر این کشور می توانند به این شبکه دسترسی داشته باشند و دو شبکه دیگر در طول هفته قطع هستند و تنها در آخر هفته در دسترس عموم مردم قرار می گیرند.

4- تعداد توریست های غربی کره شمالی

اکثر گردشگران این کشور از مردمان چین هستند که تنها با اتوبوس می توانند به این کشور مراجعه کنند و طبق گزارشات انجام شده سالانه چیزی نزدیک به 5000 الی 6000 گردشگر می باشد.

5- آموزش در مدارس کره شمالی رایگان است؟

آموزش در مدارس کره شمالی به هیچ وجه رایگان نیست و تمام دانش آموزان می بایست هزینه های تحصیل را بپردازند و دولت هیچ هزینه ای را نمی پردازد.

مدارس کره شمالی

هزینه تحصیل در کره شمالی

6- هیچ چراغ ترافیک در کره شمالی روشن نمی باشد!

کشور کره شمالی یکی از کشورهایی است که در عین وجود چراغ های ترافیک در سطح شهرها، اکثرا خاموش هستند شاید تعداد انگشت شماری روشن باشند و کنترل ترافیک توسط مامورین پلیس انجام می شود.

7- رابطه بد شلوار جین و کره شمالی!

طی گزارشات انجام شده پوشیدن شلوار جین در قوانین تعریف شده کره شمال، غیر قانونی می باشد و آنها نمی توانند شلوار جین بپوشند.

8- انتخابات کره شمالی چگونه است؟!

بطور کلی و معمول انتخابات در هر کشور بدین گونه است که چند نفر از میان افرادی که ثبت نام کرده اند، تایید می شوند و مردم می توانند از افرادی که انتخاب شده اند، یک نفر را با سنجیدن جوانب مختلف برگزینند و رای دهند.

اما کره شمالی دارای انتخابات عجیب و غریب می باشد و آن هم این گونه است که در انتخابات تنها یک کاندیدا وجود دارد و آن هر 5 سال یکبار برگزار می شود.

درباره کره شمالی

 ناگفته های کره شمالی

حقایقی در مورد کره شمالی

9- تعداد شرکت های ارائه دهنده سرویس اینترنت کره شمالی!

کره شمالی به دلیل حریم شخصی در میان کشورهای دیگر، تنها و تنها دارای یک شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت می باشد که آن هم تنها یک کابل است که کره شمالی را به اینترنت متصل می کند!!!!

10- تعدادی IP های کره شمالی!

کشور کره شمالی بنابر حقیقت نهم که گفته شد، تنها دارای 1024 IP اینترنت می باشد و این در حالی است که ایالت متحده دارای بیش از "1,541,605,760" IP می باشد!!

11- وضعیت کارگران در کره شمالی!

کارگران کره شمالی موظف هستند 6 روز در هفته را مشغول به کار باشند و روز هفتم که می بایست تعطیل باشد، بالاجبار باید مشغول بکار باشند و از این رو هیچ زمانی برای استراحت ندارند!

12- وضعیت عجیب جاده ها در کره شمالی

کره شمالی دارای 25554 کیلومتر جاده است که تنها 724 کیلومتر آن آسفالت شده است و مابقی آن خاکی می باشد!

13- گردشگرانی که می توانند بدون ویزا به کره شمال مسافرت کنند

مالزی و سنگاپور دو کشوری هستند که مردمان آنها می توانند بدون اخذ ویزا و بصورت مجازی از کره شمالی دیدن نمایند و با این حال این تنها تا حداکثر 30 روز مجانی است و بعد از به پایان رسیدن 30 روز می بایست هزینه نمایند.

توریست کره شمالی

وضعیت گردشگری کشور کره شمالی

14- جمعیت و مساحت کره شمالی؟

طبق آخرین آمار گیری، کره شمالی دارای حدودا چیزی نزدیک به 25 میلیون جمعیت است و مساحت کل این کشور 120540 کیلومتر مربع می باشد. 

 

قوانین عجیب و غریب کشور کره شمالی و مردمانش

4166
این مطلب مفید بود ؟13432
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ف.ن /آ
برچسب : کره شمالی
وبگردی