کنکور سراسری سال 98

یک خبر خوب برای داوطلبان متقاضی کنکور سراسری 98

تاریخ انتشار : 29 مرداد 1397کد مطلب : 63174زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 98 به صورت مثبت خبر داد.

شرایط جدید برای داوطلبان کنکور سراسری 98

تسنیم:رئیس سازمان سنجش در تشریح جزئیات این خبر گفت:کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس توصیه کرده است تا تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 به صورت مثبت اعمال شود. 

تأثیر قطعی 30درصدی سوابق تحصیلی در کنکور 98 که به موجب تصمیم اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو مصوب شده بود، باعث موجی از اعتراض ها میان داوطلبان کنکور شد و اغلب آنها اعمال سوابق تحصیلی با تأثیر قطعی را به نفع خود نمی دانستند.

در همین رابطه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی جلساتی را با مسئولان سازمان سنجش و وزارت علوم به منظور بررسی جوانب مختلف تصمیم اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو برگزار کرد و در آخرین جلسه تصمیمات جدیدی اخذ شد. 

آن گونه که ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش گفته است، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس توصیه کرد تا تأثیر سوابق تحصیلی برای کنکور 98 نیز به صورت مثبت باشد. 

وی افزود:موضوع تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 یک بار دیگر در شورای سنجش و پذیرش دانشجو با برگزاری جلسه ای فوق العاده بررسی خواهد شد. 

خدایی گفت:در کنکور 97 از مرز تکلیف قانون برای پذیرش 85 درصد داوطلبان از طریق سوابق تحصیلی عبور کرده و هم اکنون 90 درصد ظرفیت دانشگاه ها با استفاده از سوابق تحصیلی تکمیل می شود و کنکور برای 10 درصد از رشته ها باقی مانده است.

انتهای پیام/م

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 98 چگونه خواهد بود؟

3.466
این مطلب مفید بود ؟4521
برچسب :
وبگردی