کودک چاق

مادرانی که کودک چاق خواهند داشت!

کد مطلب : 32800زمان مطالعه : 2 دقیقه
اضافه وزن و چاقی کودکان معضلی است که بسیاری آن را محصول زندگی مدرن می دانند . محققان در تازه ترین بررسی های خود به رابطه ای مستقیم بین فعالیت های مادران و چاقی کودکان رسیدند.

کودک چاق محصول شاغل بودن مادران در بیرون از منزل است

مخارج بالای زندگی های امروزی و تغییرات صورت گرفته در سبک زندگی زنان را هم مجبور به ورود به محیط کار و اشتغال کرده است که در این میان شغل های بیرون از منزل تاثیرات منفی بیشتری بر سلامت روح و جسم کودکان می گذارد که یکی از آنها پرورش و رشد کودکان چاق با اضافه وزن های خطرناک است .فرزندان مادران شاغل بیشتر در معرض اضافه وزن قرار دارند.

متخصصین اقتصاد و جامعه شناسی معتقدند رابطه مستقیمی با کار کردن مادران در بیرون از خانه و چاقی کودکان در جامعه وجود دارد . آنها می گویند شواهد نشان می دهد که دو جریان شاغل بودن مادران و ناسالم بودن نسل آینده یکی از نگرانی های جوامع مدرن است. آمار جهاین ثابت می کند که از سال 1970 تا 2014 آمار کودکان مبتلا به اضافه وزن دو برابر شده است و هم اکنون 200 میلیون کودک مبتلا به چاقی در دنیا وجود دارد.

در میان کودکان اروپایی بیشترین آمار اضافه وزن در میان کودکان مربوط به بریتانیا است که اکثرا در سالهای ابتدایی مدرسه آغاز می شود. محققان دانمارکی اصلی ترین عامل ابتلا به چاقی کودکان در کشورشان را کاهش میزان پخت و پز در خانه و استفاده از غذاهای اماده در میان رده های سنی زیر 15 سال می دانند.

کودک چاق

رابطه شغل مادر با کودک چاق و اضافه وزن بچه ها

گفتنی است که زمان صرف شده برای رفت و آمد به محل کار و تایم ثابت کاری مادران نقش مخرب در سلامت غذایی کودکان داشته است این درحالی است که مادرانی که محل کار انها داخل محیط خانه است بسیار بهتر به تغذیه فرزندانشان رسیدگی می کنند چرا که زمان صرف شده در مسیر رفت و امد برای انها به صورت ذخیره باقی می ماند .

دکتر " گوزدز" در مصاحبه با دیلی میل گفت :زنان شاغل فرصت کمتری برای خرید مواد اولیه برای پخت و پز دارند به همین علت استفاده از غذاهای اماده را ترجیح می دهند که این یک امر ساده و طبیعی در زندگی های امروزی زنگ خطری بزرگ برای سلامت تک تک اعضای خانواده به خصوص کودکان است .

علاقه زیاد بچه ها به خوردن غذا در رستوران ها و فست فودهای فوری باعث ورود میزان بیشتری چربی ، نمک و شکر به بدن کودکان می شود و ابتلا به دیابت و انواع بیماری های جدی را در این رده سنی افزایش می دهد. قابل توجه است که کودکان مادران شاغل و زنان شاغل هر دو به یک اندازه از مشکل کم خوابی و نامناسب بودن تغذیه رنج می برند و اوج این بحران در سنین 5 تا 10 سالگی برای کودکان رخ می دهد.

کودک چاق ، رابطه شغل مادر با چاقی کودک

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن
برچسب : چاقی کودکان
وبگردی