پرده سلطنتی
اگر قصد خرید پرده سلطنتی برای پذیرایی منزل را دارید باید نکاتی را در نظر بگیرید تا دکوراسیون خانه شما شیک و به روز باشد.

نکات مهم و کلیدی که باید هنگام خرید و سفارش پرده سلطنتی رعایت کنید

در هر خانه پنجره های بسیاری در اندازه ها و شکل های گوناگونی وجود دارند که هر کدام از آنها باید با پرده ای مناسب و با ویژگی های خاص خود پوشانده شوند. زمانی که قصد انتخاب پرداه ایی را برای یک پنجره دارید باید مدلی را در نظر بگیرید که هم از لحاظ زیبایی و هم کاربردی برای آن پنجره با دکوراسیون اطراف آن مناسب و هماهنگی داشته باشد.

تا پیش از این مطالب متعددی با موضوع مدل پرده سلطنتی در دنیای مد نمناک منتشر شده است اما این مطلب در احترام به سوالات برخی از شما کاربران آماده شده است و به نکاتی پرداخته که با دانستن آنها هنگام خرید و سفارش پرده سلطنتی بهتر عمل خواهید کرد.

در اتاق هایی که نور خورشید آفتاب در آنها میتابد باید در زیر پرده از سایبان استفاده کرد و اگر از پرده های رنگارنگ استفاده میکنید باید یک آستری برای زیر آن در نظر بگیرید تا از رنگ پریده شدن پارچه اصلی بر اثر تابش نور خورشید جلوگیری کند.

پرده سلطنتی

نصب کردن پرده در بیرون از قاب فرورفتگی دیوار این امکان را به ما میدهد که بتوانیم پرده را به صورت کامل به هر دو طرف پنجره بکشیم و مجددا جمع کنیم و در مواقعی لازم داریم از نور بیشتری برخوردار شویم. هم چنین میتوانیم با سلیقه خود و هماهنگ و مناسب با دکوراسیون اتاق از پرده های بلند برای پنجره های کوتاه نیز استفاده کنیم.

پارچه هایی که برای پرده های روکار و ضخیم استفاده شده اکثرا پارچه هایی میباشد که مورد استفاده برای رو مبلی یا نازک تر و مخمل . ساتن است و به طور کلی پارچه های محکم و آهار دار هستند.

از این پرده ها به صورت 2 تکه ( برای پنجره های عریض ) و در روی پرده نازک ( حریر یا تور ) به همراه یک والان در بالای پنجره ترکیبی بسیار زیبا را تشکیل داده ولی بدون وجود پرده نازک در زیر و یا حتی والان نیز مورد استفاده قرار میگیرد .

بلندی یا کوتاهی ، پهن بودن یا باریک بودن پنجره ، نحوه باز و بسته شدن آن و شکل و محل قرار گرفتن آن روی دیوار نکاتی هستند که روی تصمیم گیری ما در مورد مدل پرده تاثیر خواهد داشت. مدل برگزیده شما برای پرده باید این امکان که پنجره ها به راحتی باز و بسته شود را فراهم کند و مدل پرده نباید در این امر مشکلی ایجاد کند.

نصب پرده سلطنتی

اگر شوفاژ رادیاتور در زیر پنجره نصب شده باشد بهتر است برای آن پنجره از پرده های بسیار ضخیم استفاده نکنیم زیرا در زمستان مانع انتشار گرما در محیط اتاق خواهد شد .

در اینصورت میتوان از یک پرده بلند و دو تکه و در صورتی که تمایل داشتید از والان همان جنس استفاده کرد که در دو طرف پنجره جمع میشود و در قسمت وسط آن از یک سایبان که در صورت لزوم بسته شده و پنجره را میپوشاند بهره گرفت.

در صورتی که بودجه محدودی دارید خرید مقدار بیشتری پارچه ارزان قیمت بهتر از این است که مقدار کمتری پارچه گران قیمت را خریداری کنید. زیرا از پارچه بیشتر میتوان پرده ایی پرچین تر دوخت و نمایی زیباتری را خواهید داشت.

دوخت پرده های دولایه از پارچه های رنگین ، به اتاق هایی که در طراحی و دکوراسیون آنها از رنگ های متنوعی استفاده شده زیبایی بیشتری میبخشد. این پرده هارا به صورتی جمع کنید که لایه زیر آن نیز دیده شود.

خرید پرده سلطنتی

اگر پنجره در فرو رفتگی دیوار قرار گرفته باشد میتوان پرده ها را در این فرورفتگی یا بیرون آن نصب کرد.اما نصب پرده در داخل این فرو رفتگی و فاصله بسیار کم آن با پنجره، اگر چه این کار زیبایی پرده و پنجره را دو چندان میکند اما این نکته را در نظر داشته باشید که مانع عبور بخش بسیار زیادی از نور خواهد شد و فضای اتاق را تاریک میکند. همچنین برای این کار پرده باید از اندازه قاب پنجره پیروی کند.

برای اینکه پرده اتاق ما زیبایی بیشتری داشته باشد باید در انتخاب میل پرده هم دقت کنیم و این نکته را در نظر داشته باشیم که میل پرده و گیره ها باید با پارچه و مدل آن هم خوانی داشته باشد.

بست ها و سر میله ها ممکن است خیلی جزئی به نظر برسند اما رعایت همین نکات جلوه پرده را دو چندان میکنند.

در صورتی که تصمیم گرفتید که به ترکیب پرده تان دکور هم اضافه کنید این نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید که هر دو پارچه حریر و ضخیم را طرح دار انتخاب نکنید چرا که باعث می شود فضای اتاق شما شلوغ به نظر برسد.

اگر شما از آن دشته از افردا هستید که پارچه های طرح دار را دوست دارند پارچه های دکورهای کنار پرده را طرح دار تهیه کنید و پارچه حریر را به یکی از رنگ های روشن موجود در طرح انتخاب کنید.

نکاتی که باید قبل از انتخاب و خرید پرده سلطنتی توجه کنید

3.7507
این مطلب مفید بود ؟377130
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی