گرمترین شهر ایران

اعلام گرمترین شهرهای ایران در امروز

تاریخ انتشار : 23 خرداد 1400کد مطلب : 64541زمان مطالعه : 2 دقیقه
تعدادی از شهرهای کشور امروز و فردا و حتی در پایان هفته رکورد گرمای سال جاری را می شکنند و گرم ترین روزهای خود را ثبت می کنند.

روزنامه همشهری: بر اساس بررسی همشهری از نقشه های پیش بینی آینده نگری وضعیت هوا در کشور 10 شهر کشور با دمای یک درجه کمتر از 40و بالاتر از 40، گرم ترین روزهای خود را در سال جاری به ثبت خواهند رساند.

ناگفته پیداست که افزایش درجه حرارت شهرهای کشور در تب خشکسالی و بحران آب و گرم تر شدن ایران چه مشقتی برای ساکنان مناطق کمتر برخوردار کشور به همراه دارد.

براساس نقشه های پیش بینی سازمان هواشناسی کشور بیشترین دمای هوای امروز متعلق به شهر اهواز است که رکورد 47درجه بالای صفر را ثبت می کند و با حفظ همین درجه تا فردا، روز سه شنبه یک درجه گرم تر می شود و دمای هوا در این شهر به 48درجه بالای صفر می رسد.

رکورد دومین شهر گرم ایران ظرف امروز و روزهای آینده نصیب شهر جهانی یزد می شود و این شهر امروز با حفظ رکورد 44درجه هوای گرم از فردا تا روز چهارشنبه هر روز یک درجه خنک تر می شود.

اما شهر قم سومین رکورددار هوای گرم در کشور است. قم امروز 44درجه دمای بالای صفر را تجربه می کند و فردا 2درجه خنک تر می شود و روز سه شنبه باز هم رکورد 44درجه ای گرمای هوا را ثبت می کند.

شیراز چهارمین شهر گرم ایران خواهد بود. دمای هوا در این شهر امروز به 41درجه می رسد که ظرف دو روز آینده با یک درجه کاهش، روزهای خنک تری را نسبت به امروز ثبت می کند. اما روز چهارشنبه به رکورد 41درجه ای خود بازمی گردد.

بیرجند در خراسان جنوبی نیز روز گرمی را ثبت خواهد کرد. دمای هوا در این شهر امروز 40درجه است و فردا یک درجه گرم تر خواهد شد.

اصفهان اما از امروز تا پایان هفته گرمای 40درجه ای را حفظ می کند. برخلاف اصفهان اما، بندرعباس امروز یک درجه خنک تر از این شهر با درجه حرارت 39درجه بالای صفر است. روز سه شنبه اما دمای هوا در بندرعباس با دو درجه افزایش به 41درجه بالای صفر می رسد که نشان از گرم تر شدن مرکز استان هرمزگان دارد.

در زاهدان نیز وضعیت به همین منوال است. این شهر که در جنوب شرق ایران واقع شده امروز در تب 40درجه ای هواست و فردا این تب یک درجه بالاتر می رود و دمای هوادر این شهر به 41درجه بالای صفر می رسد.

تهران اما امروز یک درجه از روز قبل گرم تر است. دمای هوا در این شهر به 38درجه رسیده است که در دو روز آینده با یک درجه کاهش دما مواجه می شود اما روز چهارشنبه گرمای هوا در تهران به 39درجه بالای صفر می رسد.

دمای هوای کرج در استان البرز نیز گرم تر می شود و برخلاف روز قبل که رکورد دمای 37درجه در این شهر ثبت شد، گرمای هوا به 38درجه خواهد رسید. طی دو روز آینده کرج دو درجه خنک تر می شود اما روز چهارشنبه بار دیگر به رکورد گرمای 38درجه بازمی گردد.

انتهای پیام/م

 

اعلام گرمترین شهرهای ایران در امروز

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : هواشناسی
وبگردی