شقایق دهقان

خاطرات جالب شقایق دهقان در خندوانه + فیلم

تاریخ انتشار : 18 مرداد 1394کد مطلب : 18751زمان مطالعه : 3 دقیقه
شب گذشته شقایق دهقان در بخش کمدین برنامه خندوانه رامبد جوان حضور یافت و از خاطرات بامزه و حس بدهکاری در زندگی اش گفت.

برنامه طنز خندوانه شب گذشته میزبان شقایق دهقان بازیگر کمدی سینما و تلویزیون و دکتر محمود خدادوست، معاون طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور بود.

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ دیشب قسمتی دیگر از «خندوانه» با شعر «ایران ایران» شروع و شادی آن نیز به خود ایران تقدیم شد؛ و بعد از پخش موسیقی کمدین شقایق دهقان حاضر شد.
 
وی از داشتن احساس بدهکاری در خیلی از اوقات زندگیش گفت، در حدی که بیان کرد که وقتی با آژانس جایی می رود و در خیابان ترافیک می شود، او خود را عامل آن می داند و خجالت زده از راننده بابت این شلوغی عذر خواهی می کند!
 
یا زمانی که کسی از بدبختی ها و مشکلات زندگی و مثلا همسرش می گوید، وی نیز اظهار می کند که پس وضع من و شوهر من را ندیدی که چه قدر وحشتناک اند!
 
 گویا این ویژگی به نویان پسر او نیز رسیده است چون به گفته دهقان در میهمانی یکبار او در راستای همدردی و همین حس درپاسخ به بچه ای که اظهار کرده بود پدرش گاهی سر او داد می زند گفته بود بابای من همیشه اینطور است و بعد در ادامه که آن پسربچه از کتک هایی که پدرش با کمربند می زند تعریف کرده بود، گفته:این که چیزی نیست؛ پدر من اصلأ یک هیولا است!

شقایق دهقان در خندوانه

 بعد از رفتن دهقان، جوان از علاقه اش به ماست گفت وسپس آیتمی در مورد ماست بندی پخش کردند و به سراغ مسابقه داخل استودیو رفتند.
 
وی اعلام کرد که مسابقه پیامکی پنجشنبه از کتاب مدیر مدرسه نوشته جلال آل احمد طرح شده و جایزه آن نیز متفاوت است، تا بلکه این اتفاق باعث شود لااقل این کتاب را بخوانیم و بعد با مقدمه ای در خصوص گل و گیاه به سراغ دعوت از مهمان برنامه رفت.
 
وی ابتدا از نقش گیاهان در زندگی ما و عطری که با عبور از در عطاری ها به مشام می رسد گفت و بعد از دکتر محمود خدادوست، معاون طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور دعوت کرد.
 
خدادوست طی گفتگو از تشخیص طبع و چگونگی فهمیدن آن گفت، و ابتدا بیان کرد که همه طبع ها بر این 4 پایه یعنی طبع سرد، گرم، خشک و مرطوب استوارند؛ حال می توان گفت که هر کجا صحبت از حرکت، جنب و جوش و فعالیت بود یعنی حرارت و گرما؛ نقطه مقابل آن اگر کسی ساکت، آرام و کم تحرک بود سرد است.
 
وی همچنین در خصوص تشخیص خشکی و تری و چنین مسائلی صحبت کرد و بعد بحث به سمت میزان درآمد زایی کشورمان از صادرات و واردات گیاهان دارویی کشیده شد، این که چه قدر رقم آن از کشور های دیگر کم تر است.
 
این مسئول در ادامه از جوابگو نبودن طب سنتی برای همه بیماری ها و این که این طب به نوعی همراه طب های رایج است اشاره کرد و گفت:قطعا ما نمی توانیم توفیقات اعجاب برانگیز طب پزشکی رایج را ندیده بگیریم و  باید گفت که این طب (سنتی) به بخشی از مشکلات و بیمار ها کمک می کند نه همه آن ها.
 
در ادامه پس از صحبت وی با همسرش از پشت دوربین، و انجام بازی پرتاب حلقه با جوان، ضمن دعا و آرزوی سلامتی و شادی این برنامه نیز اتمام یافت. 
  

خاطرات جالب شقایق دهقان در خندوانه + فیلم

513
این مطلب مفید بود ؟130
برگرفته از باشگاه خبرنگارارن - / ک
وبگردی