عروسی در تهران

عروسی سیندرلا در تهران

کد مطلب : 10756زمان مطالعه : 4 دقیقه
عروسی سیندرلا در تهران داستان ازدواج و مراسم جشن عروسی بسیار مجللی است که با هلیکوپتر عروس و داماد به جشن عروسی می آیند و هزینه ی ارکستر آنها تنها 10 میلیون تومان است.

کیفیت عروسی از بالا شهر تا پائین شهر تهران 

سفرهای اجباری می روند و حتما بایستی بهترین عکاسخانه های شهر برایشان ژورنال های آنچنانی درست کند. آرایشگر و گریمور آنها منحصربه فردترین باشد و..

اصلا نمی توانی برای برگزاری این مراسم قیمتی تعیین کنی! با این که مراسم عروسی در فصل زمستان ارزان تر تمام می شود اما این روزها با پایان یافتن ایام عزاداری ماه صفر و رواج عروسی ها روزانه میلیون ها تومان هزینه برگزاری مراسم مختلف عروسی می شود.

به نظر می رسد نظام کاستی در مراسم عروسی ها با تمام جزئیات برقرار است. چرا که سقفی برای هزینه عروسی های گران قیمت وجود ندارد و از سوی دیگر بخشی از جامعه در برگزار کردن ساده ترین عروسی ها درمانده اند.

روی یکی از هزاران دیوار شهر شماره ای نوشته و در کنار آن یادداشت کرده اند:یک باغ دنج عروسی؛ تماس می گیریم تا باغی برای عروسی خیالی مان! اجاره کنیم. مرد از آن سوی خط می گوید:« چقدر می خواهید هزینه کنید؟ تاریخ برگزاری تان را بگویید؟»

می گوییم:« می خواهیم بدانیم قیمت چطور است آیا از عهده ما برمی آید یا نه؟»

 مسئول باغ و یا تالار می گوید:« سه تا باغ داریم در جاده کرج که حدود 20 هزار متر فضای سبز دارد پارکینگ، کافی شاپ، سالن اختصاصی عقد، نورپردازی سه بعدی، استخر، آب نما، آلاچیق داریم و...آشپز ما معروف است و شما می توانید یک بار بیایید و غذای مان را تست کنید.»

 زمانی که ما اصرار می کنیم تا قیمت را اعلام کند و او پاسخ می دهد:« قیمت به منویی که انتخاب می کنید بستگی دارد. از منوی 40 تومن شروع شده و تا نفری 180  تومن می رسد که سرو غذاهای سلطنتی را دارد. ورودی یکی از بهترین باغ های ما 25 میلیون تومان است. اگر برای شما گران است با همین25 میلیون تومن می تونید یک عروسی خوب و مجلل برگزاری کنید از باغ های دیگه ما استفاده کنید و از منوهای ارزان تر!»

 عروسی های مجلل در تهران

تالار های لوکس عروسی برای افراد پولدار

 

با یک مرکز مزون دوخت لباس عروس در منطقه کامرانیه تماس می گیریم و خانمی از آن سوی خط درباره قیمت لباس های عروس می گوید:« الان گروه هایی این قدر قوی و پولدار هستند که می روند از فرانسه یا ترکیه لباس می خرند بعضی های شان هم پیش ما می آیند. گروه های ضعیف تر می روند مرکز شهر لباس عروس آماده می خرند و یا سفارش می دهند و طبقه متوسط هم بین مزون ها در حرکتند.»

 از او قیمت می خواهیم و می شنویم:« لباس های مزون ما از سه تومن شروع می شوند و سقف قیمتی ندارند همه دانتل هستند برای همین کمی گران ترند قبلا ساتن مد بود حالا دانتل مد است. اگر زنجیره کامل باشدکار یک لباس عروس سه روز بیشتر طول نمی کشد. زنجیره شامل طراح، کسی که برش می زند، کسی که می دوزد و فردی که کار دست روی لباس انجام می دهد می شود.»

 عروسی این تازه عروس  را یکی از بهترین کترینگ ها در یکی از بهترین باغ های منطقه شهریار برگزار کرده است. او می گوید:« هوا سرد بود بخشی از باغ را چادر زدند مثل چادرهای سیرک! هزینه ارکستر ما فقط 10 میلیون تومان شد. مثلا قبلا به مهمانان عکس یادگاری هدیه می دادند الان به جای عکس یادگاری به مهمانان ژورنال عروس و داماد هدیه می دهند مثل ژورنال های قدیمی است ما را با هلی کوپتر بردند و سفرهایی هم رفتیم به یزد و شمال و حتی عکس های دوبی هم که قبلا رفته بودیم را دادیم همه را در یک ژورنال گذاشتند. من هم دوبار و با دو آرایش متفاوت عروس شدم و در عروسی اول فقط از ما عکس و فیلم گرفته شد. الان عروس و داماد با کالسکه وارد باغ می شوند کالسکه هایی شبیه سیندرلا من هم سوار یکی از این کالسکه ها شدم خیلی باشکوه بود!»

در گوشه دیگری از شهر در خیریه ها و جلسات خانگی برای برگزاری عروسی های کم هزینه پول جمع آوری می کنند و در گوشه پنهان تر جوانانی هستند که زیر بار وام ها و قرض های کلان تر می روند برای برگزاری عروسی های خیلی خیلی متوسط.

ولی برای آنها که در سالن ها عروسی می گیرند قضیه متفاوت است. ورودی سالن های عروسی در روزهای تعطیل و غیرتعطیل، وسط هفته و آخر هفته متفاوت است. ورودی سالن ها عروسی در تهران در وسط هفته از حدود 200 هزار تومان آغاز می شود و در آخر هفته به 500 هزار تومان می ‎رسد. البته در سالن های مجلل تر قیمت ورودی تا حدود دو میلیون تومان افزایش می یابد. همچنین برخی سالن ها ترجیح می دهند هزینه ورودی شان را در بخش های دیگر خدمات شان در نظر بگیرند و بهای ورودی را به مشتریان تخفیف دهند.

قابل ذکر است که به گفته برخی از اداره کنندگان تالارهای عروسی قیمت ورودی بسته به امکانات و درجه سالن متفاوت است. بقیه هزینه های این نوع عروسی ها به انتخاب نوع و تعداد غذا، میوه و شیرینی انتخابی و فیلمبردار و عکاس بستگی دارد مانند همان عروسی های سیندرلایی. اما تفاوت بین یک عروسی سالنی با عروسی هایی که مانند یک فیلم سینمایی با هزینه بسیار زیاد ساخته می شود از زمین تا آسمان است. 

عروسی سیندرلا در تهران

3.9431
این مطلب مفید بود ؟33497
برگرفته از رویکرد /ن
برچسب : عروسی
وبگردی