اموال سرقتی

امکان شناسایی اموال سرقتی بدون حضور در انبارهای پلیس

تاریخ انتشار : 30 مهر 1399کد مطلب : 58478زمان مطالعه : 2 دقیقه
رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ از شهروندانی که اموالشان به سرقت رفته خواست تا از طریق مراجعه به سامانه" نما "نسبت به شناسایی و تحویل آن اقدام کنند.

ایسنا:سردار علیرضا لطفی با اشاره به راه اندازی سامانه نمایش اموال مسروقه مکشوفه پلیس آگاهی، گفت:همواره یکی از مسائل جدی که پلیس با آن مواجه بود، مساله بازگرداندن اموال مسروقه مکشوفه از سارقان و مالخران بود، به طوریکه تا مدت ها این اموال در خزانه ها و انبارهای پلیس آگاهی باقی می ماند و صاحبان بسیاری از آنها شناسایی نمی شدند.

وی ادامه داد:مساله دیگر این بود که برای شناسایی اموال مسروقه بعضا چندین بار از مالباختگان دعوت می شد که به انبارهای پلیس آگاهی بروند و همین موضوع هم تردد را افزایش می داد و هم معطلی بسیار زیادی داشت. در شرایط شیوع کرونا هم که چنین کاری حتی خطرناک هم هست. به همین دلیل در راستای هوشمندسازی پلیس و نیز کاهش مراجعات حضور به پلیس که یکی از اولویت ها و هدف های اصلی طرح هوشمندسازی است. سامانه نما راه اندازی شده و ارتقا یافت.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه در این سامانه تصاویر و شماره سریال اموال مسروقه درج می شود، گفت:شهروندانی که اموالشان به سرقت رفته می توانند با ورود به این سامانه ابتدا در دسته بندی ها، نوع اقلامی که از آنان به سرقت رفته را انتخاب کنند و سپس وارد یک دسته بندی جزئی تر شده و از آنجا با تطبیق عکس وسیله و شماره سریال وسیله خود را شناسایی کنند.

لطفی افزود:در ادامه مالباختگان با فرمی که در زیر تصویر امکان دسترسی به آن وجود دارد، می توانند درخواست خود را مطرح کرده و با مراجعه به مقر پلیس و ارائه مستندات و اسنادی که نشان دهد صاحب آن وسیله هستند، اشیا و اقلام سرقتی خود را تحویل بگیرند.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ اضافه کرد:شهروندان برای دسترسی به این سامانه می توانند به آدرس سایت پلیس (لینک مستقیم -اینجا) مراجعه کنند.

انتهای پیام/م

امکان شناسایی اموال سرقتی بدون حضور در انبارهای پلیس

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : سرقت
وبگردی