ردیابی گوشی

روش ردیابی گوشی سرقت شده با خط همراه اول و ایرانسل

کد مطلب : 42447تعداد نظرات : 7 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
همه ی ما وقتی گوشیمان را به سرقت می برند دنبال راهی برای ردیابی گوشی هستیم،با خواندن این مطلب به راحتی می توانید گوشی خود را ردیابی کنید.

ردیابی گوشی در اپراتورهای همراه اول و ایرانسل

گوشی های هوشمند در دنیای امروزی همانند کتابچه خاطرات هر یک از ما هستند که تمام اطلاعات شخصی ما درون آنها ثبت شده اند و به همین دلیل علاقه ای به این نداریم تا افراد ناشناس به اطلاعات ما دست پیدا کنند و بتوانند از اطلاعات ما سودجویی کنند. از این رو گوشی های هوشمند نقش بسیار مهمی در زندگی هر یک از ما دارند.

اما در صورت به سرقت رفتن گوشی هوشمند، راه های زیادی وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید که در این لینــــــــــک می توانید بیشتر و بیشتر آشنا شوید. با این حال روش دیگری نیز برای ردیابی گوشی هوشمند شما وجود دارد که شاید در میان روش های دیگر آسانتر باشد و بتوانید هر چه بهتر گوشی سرقت شده خود را ردیابی کنید.

روش هایی که متعارفا برای ردیابی گوشی هوشمند به کار می روند، باید دیتا گوشی شما قبل از سرقت روشن باشد تا بتوانید با استفاده از برنامه های مربوطه آنرا ردیابی کنید و در غیر اینصورت گوشی شما ردیابی نخواهد شد. به همین دلیل توصیه می شود برای ردیابی گوشی بدون نیاز به اینترنت از این روش استفاده کنید. در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک همراه ما باشید.


ردیابی گوشی توسط اپراتورهای داخلی کشور

1- ردیابی گوشی با اپراتور همراه اول ؛

اگر سیم کارتی که شما از آن استفاده می کنید، متعلق به اپراتور همراه اول می باشد، باید شماره سریال گوشی خود را توسط یکی از دو روش ذیل به اپراتور ارسال کنید ؛

ردیابی گوشی

سرویس ردیابی همراه اول 

 •  ارسال شماره سریال گوشی از طریق شماره گیری کد ستاره 111 ستاره 2141 ستاره کد 15 رقمی IMEI مربع
 • از طریق سامانه جامع پیامکی خدمات همراه اول باارسال 2141 به شماره 111

توجه : کدهای بالا در طی تست های اخیر موفقیت آمیز نبودند. اما اگر گوشی شما سرقت شده و بعد از سرقت هنوز موفق به پیدا کردن آن نشده اید، توصیه می شود که حتما وارد وب سایت زیر شوید و اعلام سرقت گوشی خود را با مبلغ ناچیز را ثبت نمائید؛


سیستم ردیابی گوشی تا 10 روز پس ازدریافت شماره سریال، به جستجوی گوشی مفقود شده می پردازد و درپایان نتیجه را به اطالع مشترک می رساند. پس از گذشت 10 روز در صورت موفقیت در ردیابی گوشی مبلغ 3000 تومان به حساب مشترک منظور شده و کد رهگیری در اختیار مشترک قرار می گیرد تا مراحل حقوقی را از طریق مراجع ذیربط پیگیری نماید.

درصورت عدم موفقیت، هزینه ای از مشترک کسر نشده و مشترک می تواند برای ردیابی مجدد گوشی خود اقدام کند. در هر دوره، شما تنها می توانید درخواست ردیابی گوشی همراه اول اعالم کنید.

همچنین شما می توانید، در طول هر دوره 10 روزه با شماره های زیر از وضعیت فعال و غیر فعال بودن سرویس ردیابی و نیز تاریخ اتمام مهلت ردیابی اطالع پیدا کنید ؛

 • شماره گیری کد #2140*111* ( ستاره 111 ستاره 2140 مربع )
 • ارسال 2140 به سرشماره 111

ردیابی گوشی با اپراتور ایرانسل ؛

اگر داخل گوشی سرقت شده شما سیم کارت اپراتور ایرانسل قرار داشته باشد، برای ردیابی گوشی گم شده خود باید مراحل ذیل را به ترتیب انجام دهید ؛

ردیابی گوشی

سرویس ردیابی گوشی ایرانسل

 1.  از اپراتور خود بخواهید خط شما را مسدود کند.
 2.  5 روز پس از مسدود شدن خط، کد #6101* را از یک خط ایرانسلی شماره گیری کنید.
 3.  شماره سریال 15 رقمی گوشی (درج شده بر روی جعبه گوشی) مفقود شده را وارد کنید.
 4.  پس از ثبت موفق شماره سریال گوشی این پیامک برای شما ارسال می شود:«درخواست شما ثبت شد، پاسخ ظرف 48 ساعت از طریق پیامک ارسال خواهد شد».
 5.  پس از 48 ساعت پیامکی حاوی نتیجه ردیابی دریافت می کنید:
 • در صورت مثبت بودن نتیجه ردیابی در اسرع وقت برای طی مراحل قانونی و تهیه دستور قضایی اقدام کنید. ضروریست کد پیگیری که در پیامک برای شما ارسال شده و تاریخ ردیابی در دستور قضایی درج شود.
 • در صورت منفی بودن پاسخ، می توانید حداقل 5 روز پس از دریافت پیامک اول مجدداً درخواست ردیابی خود را ثبت کنید.

روش ردیابی گوشی سرقت شده با خط همراه اول و ایرانسل

2.4317
این مطلب مفید بود ؟151166
برگرفته از همراه اول و ایرانسل/ف.ن
7 نظر به ثبت رسیده است
طاهری1398-07-22
اره حق با شماست. همیاب 24 مزایایی هم داره، علاوه بر اینکه گوشی رو ردیابی میکنه، از بین گوشی های پیدا شده در کلانتری ها و سراسر کشور جستجو میکنه. هم چنین از فروخته شدن گوشی هم جلوگیری میکنه چون وقتی کسی میخاد گوشی بخره از همیاب24 استعلام بگیره میفهمه این گوشی دزدیه
134
نگار1397-08-10
هم از طریق ایرانسل میشه هم از طریق همیاب 24 . اینم جدیده کارش پیدا کردن گوشه های گم شدست
227
علیرضا1397-03-28
سلام.کد2141 به علت بروزرسانی سروروهای مخابرات فعلن غیرفعال شده.من ازطریق مخابرات وشماره 9990 پیگیریکردم.شماهم برای اطمینان بیشتر میتونید ازطریق همین شماره 9990 پیگیری کنید.
235
ناصرراده1397-04-14
این شماره اشتباهه به دفتر شورای حل اختلاف مراجعه کن
154
طاهری1398-07-22
احتمالا سریال گوشیتون باید بشه با همیاب24 تماس بگیرین تا براتون تبدیل کنه و گوشیتون رو ردیابی کنه
30
افشین1397-03-11
سلام منم فرستادم میگه اشتباهه لطفا کسی اگه بلده کمک کنه
3912
Majid1397-02-21
سلام بعد از ارسال کد میگه کد نادرست هست حتی من شماره سریال کد گوشی که دستم هستش می زنم میگ نا درست
8615
وبگردی