خرید تلویزیون
امروز ما برای شما مقاله ای جامع از راهنمای خرید تلویزیون را قرار دادیم تا بتوانید با توجه به قیمت تلویزیون های مختلف و وجود تکنولوژی های متنوع تصمیم درستی در خرید خود داشته باشید.

راهنمای خرید تلویزیون

قیمت تلویزیون با توجه به پیشرفت تکنولوژی امروزه خرید تلویزیون کار سختی شده است.امروزه مدل های مختلفی از تلویزیون های HD یا 4K Ultra HD در بازار موجود است که قیمت آن ها هم بالا می باشد در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم که چه مدلی را خریداری کنید.

اگر برای خرید تلویزیون عجله دارید به نکات زیر توجه داشته باشید:

*اگر می خواهید که یک تصمیم آینده محور بگیرید توصیه ما این است که کمتر از رزولوشن 4K خریداری نکنید برای مثال مدل های 1080P مناسب نیستند.

*در بازار فعلی برای خرید کردن یک تلویزیون 4K 50 تا 55 اینچ نزدیک 500 دلار(بیشتر از 6000000) هزینه نیاز دارد و برای یک مدل 65 اینچی نزدیک 900 دلار (بیشتر از 10میلیون تومان) باید هزینه کنید.که البته باز هم بستگی به برند مورد نظر شما دارد و شاید تلویزیون ایکس ویژن از تلویزیون سامسونگ دارای قیمت کمتری باشد اما ما در کل یه میانگین رو به بالا را برای شما تعیین نمودیم.

*تلویزیونی را خریداری کنید که مقدار نرخ نوسازی (Refresh) آن از 120 هرتز بیشتر است.

*برای مدل های پیشرفته تر ، تلویزیونی را بخرید که قابلیت انطباق با HDR را داشته باشد تا بتواند رنگ های واقعی و کنتراست بهتری را برای شما ارائه نماید.

*تلویزیون های اولد از مدل های ال ای دی یا ال سی دی بهتر هستند ولی قیمت آن ها بالا می باشد.

*به قابلیت های نسبت کنتراست توجه نکنید.خیلی از تولیدکنندگان درباره اعدادی که در این زمینه ارائه می گویند اغراق می کنند.به چشمان خود اعتماد داشته باشید.

*تلویزیونی را خریداری کنید که حداقل 4 خروجی HDMI را دارد.اگر قصد دارید که 4K تهیه کنید درباره قابلیت انطباق با HDCP هم بپرسید.

*تنها ویژگی تلویزیون های خمیده این است که زیبا و مد روز هستند ولی کیفیت تصویر آن ها نسبت به بقیه بهتر نیست.

*خیلی از تلویزیون ها هوشمند می باشد و به اپلیکیشن های آنلاین هم وصل می شوند فکر نکنید که این یک مزیت بزرگی است.

*به دلیل اینکه صفحه های تلویزیون روز به روز باریکتر می شوند و کیفیت صدای آن ها افت می کند بهتر است که باندهای مخصوص برای صدا تهیه کنید.

اندازه تصویر:گزینه مناسب

زمانی که می خواهید یک تلویزیون با عملکرد عالی یا معمولی بخرید نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید اندازه تصویر می باشد.توجه داشته باشید که چند نفر به صورت همزمان تلویزیون تماشا می کنند و می خواهید تلویزیون را در کجای منزل بگذارید.در این صورت صفحه نمایشی را تهیه کنید که با بودجه و فضای محیط شما مناسب باشد.

در دنیای امروزی مناسبترین گزینه با توجه به قیمت ، شرایط منزل و عملکرد آن بین 55 تا 65 اینج است.

البته اندازه تصویر هم به این بستگی دارد که چقدر نزدیک تلویزیون هستید.اگر پیکسل های تلویزیون را می بینید بیش از اندازه نزدیک نشسته اید.قانونی برای محاسبه فاصله مناسب تلویزیون این است که 3 برابر ارتفاع تلویزیون را برای مدل های HD و 1.5 برابر ارتفاع صفحه را برای مدل های 4K Ultra HD در نظر بگیرید یعنی فاصله شما نسبت به تلویزیون های 4K Ultra HD باید 2 برابر نمونه های دیگر باشد.

اگر وقت این را دارید حتما خانواده خود را به فروشگاه ببرید و از نزدیک تلویزیون را تماشا کنید.البته مدل های 4K کمیاب هستند ولی اگر می خواهید که نزدیک یک صفحه  نمایش بزرگ تلویزیون تماشا کنید ممکن است که تکنولوژی رزولوشن بالاتر برای شما بهتر باشد.

نکته: بهتر است که اندازه صفحه ای را انتخاب نمایید که برای فاصله شما زمان نشستن مناسب باشد.ما به شما پیشنهاد می کنیم که 55 اینچی را خریداری کنید.

رزولوشن تصویر

به مقدار دقت تصویر تلویزیون رزولوشن می گویند که خطوط افقی از پیکسل ها می باشد.رزولوشن زیاد مهم نیست ولی یک تلویزیون HD باید حداقل 720P را ساپورت کند این به این معنی است که تلویزیون 720 خط را همزمان نمایش می دهد.مدل های دیگر تلویزیون HD فرمت 1080 P HD را ساپورت می کنند که به آن ها FULL HD هم می گویند که دارای 1080 خط رزولوشن است ولی در این مرحله از تلویزیون های 1080P صرف نظر می کنیم.

این کار به این دلیل است که تولید کنندگان تلویزیون به سرعت می خواهند کاربری HDTV را به Ultra HD  تغییر دهند.این مدل تلویزیون های 4K  در مقایسه با تلویزیون های HDTV دارای 4 برابر تعداد پیکسل می باشند.در اینجا صحبت ما از 2160 خط افقی یا مقدار پیکسل 2160*3840 می باشد.مزیت بزرگ این مدل ها این است که اشیای کوچک تصویر دارای جزئیات زیادتری هستند و متن را به خوبی می بینید.به طور کلی کیفیت تصاویر بالا است و زنده تر از تصاویر HDTV می باشند ولی مزایای آن اندک است.

تصاویر ویدیویی Ultra HD اگر آن ها را پیدا کنید فوق العاده هستند ولی هیچ شبکه ماهواره ای یا تلویزیونی مدل 4K را ندارد.البته تلویزیون های Ultra HD می توانند محتوای HD فعلی را بهبود ببخشند ولی نتیجه آن ها ترکیبی می باشد و آن قدری هم که برنامه های 4K اصلی باید به نظر برسند ، نخواهند بود.

با توجه به این نکته ها ، مدل های Ultra HD در حال جایگزینی به جای تلویزیون های HDTV می باشند.برای نمونه ، ویزیو در محصولات خودش فقط یک مدل HDTV را دارد.

 نکته : تلویزیون های FULL HD 1080P هنوز هم مقدار رزولوشن مهمی در بین تلویزیون های امروزی دارد ولی 4K به طور فزاینده ای در حال تبدیل شدن به گزینه استاندارد می باشد  و اگر نمی خواهید در آینده تلویزیون دیگری بخرید گزینه بهتری محسوب می شود.

برای داشتن رنگ های بیشتر HDR مناسب است.

HDR  ویژگی جدیدی در تلویزیون های 4K Ultra HD می باشد که مخفف کلمه High Dynamic Range است.این مدل ها رنگ ها ، شفافیت و کنتراست بیشتری را نمایش می دهند.HDR گزینه به روز شده ای از 4K یا Ultra HD می باشد.برای این ویژگی تولید کنندگان اسم های متفاوتی را برای مدل خود ابداع کرده اند که فرق آن ها با تلویزیون های 4K Ultra HD مشخص گردد.

خیلی از تولیدکنندگان تلویزیون از عنوان Ultra HD Premium برای مدل خود استفاده می کنند.

مدل های دالبی نسخه مرسوم تری نسبت به HDR می باشد که به وسیله سازندگان نوع صدای دالبی تولید می شود.برای نمونه تلویزیون های تصویر دالبی باید معیارهای سخت تری را داشته باشند که بتوانند محتوای HDR را پخش نماید ولی تا وقتی که آزمایش هایی روی آن صورت نگیرد نمی شود ادعایی که سازندگان دارد را باور کنیم و تفاوت عملکرد کیفی آن ها باید بررسی گردد.

در این قسمت می خواهیم بعضی سوءتفاهم ها را درباره HDR برطرف کنیم.بعضی از تلویزیون ها قابلیت انطباق با Ultra HD Premium را دارند (برای مثال سامسونگ) ، در صورتی که بعضی با دالبی انطباق دارند ( مثل ویزیو و سونی) و مدل های دیگر هم قابلیت انطباق را با موارد استاندارد دارند (مانند ال جی ).تکنی کالر استاندارد خود را به بازار عرضه کرده است که به آن Technicolor Advanced HDR  هم می گویند و انتظار داریم که در فضای HDR بتواند با سیستم های دالبی به رقابت بپردازد.

در حال حاظر برنامه هایی که کیفیت HDR را داشته باشند زیاد نیستند ، ولی این مورد در حال بهتر شدن است.در حال حاظر فیلم های زیادی در قالب بلوری آمده است که کیفیت HDR را در بعضی از سایتهای پخش کننده فیلم ارائه کرده است.بعضی از تولید کنندگان کیفیت 4K بلوری این تضمین را داده اند که بتوانند کیفیت آن ها را به HDR ارتقا دهند، ولی قبل از خرید کردن حتما این مورد را چک کنید.البته بعضی از شبکه های تلویزیونی قالب انحصاری خود را در زمینه HDR دارند که به آن اچ ال جی می گویند پس انتظار داریم که کیفیت HDR در این فیلم ها و حتی تصویر های زنده تلویزیونی استفاده شود.

نکته:هیچ وقت یک تلویزیون را  فقط به دلیل اینکه ویژگی HDR را ساپورت می کند خریداری نکنید چون این استاندارد هنوز کاملا تثبیت نشده است ولی اگر می خواهید که یک گزینه عالی را تهیه کنید مدلی از HDR را تهیه کنید که بتواند با تصاویر دالبی مطابقت داشته باشد چون این نوع قالب به نظر می آید که در حال مرسوم شدن است.

نرخ نوسازی:سریعتر بهتر می باشد.

نرخ نوسازی یعنی اینکه چند بار در هر ثانیه یک تصویر در روی صفحه نمایش بازتولید می گردد.نرخ نوسازی استاندارد 60 هرتز یا 60 بار در هر ثانیه می باشد.با این وجود در صحنه هایی که اشیای متحرک سریعی را دارند نرخ نوسازی 60 هرتز  به ویژه در تلویزیون های ال سی دی HD  می تواند باعث ایجاد شدن تاری و تلاطم گردد.

از آنجایی که تصاویر ثانیه ای زیاد در محتویات اصلی ویدیو نیست ، تلویزیون ها نرخ های نوسازی زیادی را به روش های متفاوتی اداره می کنند.یکی از روش هایی که باعث می شود چشم های بیننده فریب بخورد یک تصویر سیاهی را بین تصاویر اصلی وارد می کنند و سبب می شود که یک تصویر واضح تر و ثابت تری دیده شود.

یکی دیگر از روش ها این است که تصویر های جدید را تولید و وارد می نمایند یا نمایش دادن حالات حرکت بین دو عکس مجاور که در طول نشان دادن حرکت واقعی به نظر می آید.با این وجود بستگی به این دارد که پردازش ویدیو چگونه انجام شود می توانیم یک برنامه طنز یا فیلم را به صورت تخت بسازیم یا مثل سریال های آبکی قدیمی که خیلی ضعیف بودند.

نکته: اطلاعات خود را از اصطلاح نرخ نوسازی موثر بالا ببرید این یعنی نرخ واقعی فریم نصف مقدار اعلام شده است (برای نمونه یک نرخ نوسازی موثر 120 هرتز در اصل مقدار 60 هرتز می باشد).

نکته: تلویزیونی را تهیه کنید که نرخ نوسازی آن بیشتر از 120 هرتز باشد.

HDMI و اتصال های آن:انتخاب کردن گزینه های بیشتر

به تعداد ورودی های HDMI توجه داشته باشید.تولید کننده ها به دلیل کم کردن هزینه ها امکان دارد که ورودی های HDMI کمی را در پشت دستگاه بگذارند.از این پورت ها زیاد استفاده می شود برای نمونه یک باند صوتی ، یک Roku یا Chromecast و کنسول بازی می تواند سه پورت را اشغال کند.

اگر واقعا تصمیم گرفته اید که تلویزیون 4K Ultra HD را تهیه کنید اطمینان داشته باشید که پورت های این دستگاه HDMI 2.0 را ساپورت می کند تا بتواند با منابع آینده Ultra HD سازگاری داشته باشد.خیلی از تلویزیون هایی که در بازار موجود هستند تنها یک پورت را دارند که از طرح محافظت کپی 4K شناخته شده به عنوان HDCP 2.2 (حفاظت کردن از محتوای دیجیتال با پهنای باند بالا) ساپورت می کند.

نکته: بهتر است تلویزیون شما حداقل چهار پورت HDMI را داشته باشند کسانی که می خواهند 4K خریداری کنند باید درباره سازگار بودن با HDCP هم بپرسند.

انواع تلویزیون ها و توضیح زبان فنی:

به جز دستگاه هایی که محافظتی هستند تنها دو مدل تلویزیون در بازار به نام ال سی دی و اولد موجود است.شما ممکن است یک تلویزیون ال سی دی را تهیه کنید البته بستگی به درآمد شما دارد.

دستگاه های LED و LCD

بهترین قسمت تلویزیون های جدید LCD های نوع LED می باشند.این دستگاه های HD و Ultra HD برای روشنایی صفحه از دیودهای منتشر کننده نور استفاده می نمایند و خیلی می توانند نازک باشند.خیلی از این مدل ها می توانند قسمت هایی خاص از صفحه نمایش را به صورت پویا روشن نمایند و قسمت های دیگر را برای نشان دادن بهتر ترکیبی از زمینه های تاریک و. روشن در یک صحنه تیره کنند قابلیتی که به آن تاریکی فعال یا موضعی گفته می شود.دستگاه های LCD از نوع LED بدون پیچیدگی خاصی می توانند یک قیمتی برابر با 200 دلار برای یک صفحه نمایش 32 اینچی هزینه داشته باشند ، در صورتی که بهترین مدل 90 اینچی آن 8000 دلار است.

خیلی از دستگاه های LCD از LED ها در روی لبه صفحه استفاده می نمایند.بهترین نوع آن ها از نور فعال پشتیبانی می کنند ولی اگر نور را در امتداد لبه دستکاری کنید بعضی از عجایب دیجیتال را ارائه می کند.

آرایش کاملی از LED هایی که دارای دیودهای نوری مستقر در پشت صفحه نمایش وجود دارند و در یک شبکه از مناطق آن می تواند به صورت جدا تاریک یا روشن گردد این تنظیمات باعث دقیق تر شدن نور پس زمینه می شود و تصویر با کیفیتی را از لحاظ کنتراست نشان می دهد.یک ردیف کامل از نور پس زمینه فقط در نمونه های گران قیمت استفاده می شود ولی با مجموعه های Ultra HD که قیمت آن ها پایین تر است این قابلیت در تلویزیون ها با قیمتی تقریبا ارزان به فروش می رود.

یکی دیگر از فناوری های LCD یک نقطه کوانتومی می باشد که بیش از اندازه در حال رایج شدن است و به وسیله تجهیزات HDR برای ایجاد شدن یک آرایش بهتر از رنگ و روشنایی بهتر به وجود آمده اند که مقدار رنگ ها و روشنایی بهتری را ارائه کند.یک ال سی دی که از نقطه کوانتوکی استفاده می نماید در اصل دارای یک لایه دیگر می باشد و یا یک ریل در نقاط نانو کریستال در سایزهای متفاوتی اضافه می نماید که باعث برخورد با نور پس زمینه LED می شود که نتیجه آن نشان دادن طیف گسترده ای از رنگ ها و زیاد شدن روشنایی می باشد.توجه کنید که بعضی از برند ها دارای برچسب های عجیبی هستند.جدیدترین مدل های سامسونگ به اسم QLED شناخته می شود.این مدل LCD دارای نقظه کوانتومی می باشد و نباید آن ها را با OLED اشتباه بگیرید.

موافقان:مدل های متفاوتی از قیمت ، قابلیت و اندازه وجود دارد بعضی از مدل های Ultra HD  4K را می توانید بخرید صفحه نمایش آن ها در نور آفتاب هم خیلی خوب دیده می شوند ، کیفیت تصویر آن به صورت مداوم با ردیفی از نور پشتی و تکنولوژی نقطه کوانتومی در حال بهینه شدن می باشد.

مخالفان:زمانی که حرکات سریع پخش می شود نقاط ضعف آن ها را می بینید.برای نمونه در زمانی که مسابقات ورزشی پخش می شود بعضی از جزئیات سایه را از دست می دهد چون پیکسل ها کاملا تاریک نیستند (حتی با داشتن ردیف کامل از نور پشت)تصاویر زمانی که تماشا می کنید از کناره ها ناپدید می شوند(خارج از محو).

تلویزیون های OLED

تلویزیون های OLED کمی بهتر از مدل های LED از نوع LED می باشند و دارای چند نقطه روشنایی هستند.در بخش نور پشتی تلویزیون های اولد یک لایه LED ارگانیک را دارند که باعث کنترل شدن سطح پیکسل می شوند تا رنگ مشکی قدیمی را بدست آورند و سطح زیادی از کنتراست حاصل شود.(تصویر آتش در کنار آسمان مشکی صحنه مورد علاقه در تکنولوژی اولد می باشد).

با توجه به اینکه کمپانی هایی مثل پاناسونیک ، سونی و فیلیپس هم این نوع تلویزیون را به بازار عرضه کرده اند می توانیم بگوییم که فقط ال جی نیست که در این زمینه کار می کند.خیلی از مدل ها رزولوشن Ultra HD 4K را دارند.ولی تعدادی از مدل های OLED HD هم هنوز موجود است.قیمت آن ها از 2000 دلار برای تلویزیون های 55 اینچی هستند و برای مدل های Ultra HD 4K تا 5 هزار دلار برای 65 اینچی متفاوت می باشد.

موافقان : کیفیت عالی تصویر ، رنگ هایی طبیعی ، نوار ندارد ، رنگ مشکی دارای عمق زیاد و کنتراست و جزئیات سایه زیاد در مقایسه با تلویزیون های ال سی دی هستند ، کیفیت تصویر زمانی که تماشا می کنید از کناره ثابت می باشد.

مخالفان: قیمت های خیلی گران ، مقدار اوج روشنایی نسبت به مدل های LCD کمتر می باشد ، درباره اینکه به مرور زمان صفحه نمایش به چه شکل باقی می ماند اطلاعاتی در دسترس نیست برای مثال اگر یک تصویر استاتیک وثابتی برای مدت زیاد پخش گردد آیا تصویر شبح را در تصاویر مشاهده می کنیم؟

تلویزیون های صفحه خمیده:نیاز نیست

یک فناوری جدید که توجه مصرف کننده به آن جلب شده است تلویزیون های خمیده می باشد که بیشتر برای OLED و LCD های 4K استفاده می شود.تولید کنندگان این اعتقاد را دارند که تماشای این نوع تلویزیون ها یک تماشای همه جانبه می باشد.

ولی این تلویزیون های هیچ مزایای فنی نسبت به بقیه مدل ها ندارند علاوه بر این نقاط ضعفی هم دارند.برای نمونه خمیده بودن صفحه سبب اعوجاج تصویری می گردد و زاویه دیدی که در دسترس است کم می شود به همین خاطر حالت نمایش برای افرادی که از روبرو تلویزیون را تماشا می کنند کمی محدود است.مدل های ال ای دی احتمالش کم است که یک روشنایی یکنواختی را در کل صفحه ارائه کند.

علاوه بر مواردی که ذکر شد بعضی از شرکت هایی که این تلویزیون را آزمایش کرده اند می گویند که این خمیدگی سبب می شود که تماشاگر خسته شود.از طرفی دیگر خیلی از کسانی که این تلویزیون را خریده اند می گویند که پس از مدتی از تماشای آن ها تفاوتی را حس نمی کنند و اعوجاج تصویری تشخیص داده نمی شود.

مدل هایی که خمیده هستند قیمت آن ها هم بالا است برای نمونه یک مدل ال سی دی خمیده از نوع 4K تقریبا 200 دلار بیشتر از مدل صفحه تخت می باشد.سامسونگ و ال جی دو شرکتی هستند که این نوع تلویزیون را تولید کرده اند ولی کمپانی های دیگر این مدل را نساخته اند.

نکته:تلویزیون های خمیده دارای قیمت بالا و با مد روز منطبق می باشد و هیچ مزایایی از نظر کیفیت نسبت به بقیه تلویزیون ها ندارند.خیلی از شرکت ها این تلویزیون را تولید نمی کنند.

تلویزیون های هوشمند:خیلی از مدل ها در حال حاظر هوشمند می باشند

مدل های زیادی از تلویزیون های قابلیت وای فای داخلی را دارند تا شما بتوانید به اینترنت متصل شوید و ویدئوهایی که مورد علاقه شماست را پخش کنید و علاوه بر این بازی های ویدئویی و پست گذاشتن در فیس بوک را داشته باشید.

این نوع تکنولوژی در حال به روز شدن می باشد.ال جی ، ویزیو و حالا سامسونگ آیکونی را در زیر تصویر نشان می دهند.روکو یک نوع واسط کاربری برای تلویزیون های اقتصادی و به صرفه ای مثل هایسنس ، تی سی ال و اینسیگنیا به کار می رود.گوگل بستر تلویزیون های اندروید خودش را برای شرکت هایی مثل سونی و لی اکو استفاده می کند.بعضی از تلویزیون های هوشمند تر ویژگی های بیشتری هم دارند.

نکته: ویژگی های هوشمند یک نوع مولفه استاندارد در تلویزیون ها می باشد پس از آن به عنوان یک فاکتور برای خرید استفاده نمی شود.

نسبت کنتراست تصویر:اعداد غیر قابل اتکا

به بعضی از سطوح روشنایی که یک تلویزیون نمایش می دهد نسبت کنتراست می گویند.این فناوری سایه ها را بهتر نمایش می دهد و به همین دلیل جزئیات زیادی بدست می آورد.ولی روشی که تولیدکنندگان این نسبت را اندازه گیری می کنند فرق می کند.ولی این ویژگی خیلی اعتبارش کم شده و اگر یک فروشنده قصد داشت از این اعداد برای فروش به شما استفاده کند سریع آن جا را ترک کنید و از جایی دیگر خریداری کنید.

روش اندازه گیری کردن نسبت کنتراست در همه تلویزیون ها یکسان است و راحت می توانید آن را اثبات نمایید که چگونه آن ها را مقایسه کنید.البته شما باید یک فیلمی با صحنه تاریک مثل فیلم هری پاتر را تماشا کنید تا بتوانید سایه ها را درک کنید.قبل از اینکه یک تلویزیون بخرید ، دقت تصویری و بقیه تنظیمات تصویر را آزمایش نمایید و سپس خریداری کنید.(ویژگی تماشای سینمایی یا فیلم را فعال نمایید).

نکته: می شود از قابلیت نسبت کنتراست صرف نظر کنید چون این قابلیت در همه برندها فرق می کند.

شما گران قیمت ترین و بهترین تلویزیون را هم که خریداری کنید دارای یک پاشنه آشیل (صدای کم) می باشد.این به دلیل این است که صفحه تخت تلویزیون ها ، باریک است و جایی برای بلندگوهای بزرگ ندارد که بتوانید صدای زیادی را در تلویزیون داشته باشید پس شما سه راه دارید:راه اول این است که از هدفون استفاده نمایید ، راه دوم استفاده کردن از یک سیستم صوتی ویژه است ( تنظیمات آن امکان دارد سبب دردسر شما گردد) و راه سوم تهیه کردن یک ساندبار است.

می توانید از ساندبارهایی که قیمت آن ها کمتر از 300 دلار است استفاده کنید این ساندبارها می توانند باعث ارتقا یافتن کیفیت سینمایی شوند و سریع می توانید آن ها را نصب نمایید.نمونه های جدید طوری طراحی شده اند که در پایین تلویزیون قرار دارند و باعث مسدود شدن دید شما نمی شوند.در تلویزیون هایی که روی دیوار هستند خیلی از ساندبارها زیر پایه دستگاه قرار دارند.بعضی از کمپانی ها یک نوع باند صدا را ساخته اند که کشویی است و زیر تلویزیون نصب می گردد.

نکته :با اضافه کردن یک ساندبار تماشا کردن فیلم ها و مسابقات ورزشی بهتر می شود. 

ضمنا توجه داشته باشید که در اخر این مطلب ما به شما فروشگاهی را معرفی خواهیم کرد که در زمینه لوازم خانگی دارای برترین برندها و محصولات اورجینال می باشد.نام این فروشگاه یکنام می باشد.

فروشگاه اینترنتی یکنام دارای فروش حضوری و انلاین می باشد. قیمت تلویزیون های این فروشگاه را با تمامی جاها چک کردیم و متوجه شدیم که دارای قیمت های بسیار عالی می باشد. به فرض مثال قیمت تلویزیون سونی  و همچنین تلویزیون ال جی این فروشگاه را با جاهای دیگر چک کردیم و متوجه شدیم که دارای قیمت بسیار پایین تری می باشد.

ضمنا اگر قصد خرید تلویزیون از این فروشگاه را دارید کافیست وارد این سایت و یا روی لینک های داخل این مطلب کلیک کرده و سپس یا از قسمت منوهای فروشگاه یکنام وارد شاخه مورد نظر خود نظیر تلویزیون یا ماشین لباسشویی و یخچال و جاروبرقی و .... شده و سپس قیمت و مشخصات و نقد و بررسی تخصصی هر محصول را مطالعه کرده و اگر هر مدل را انتخاب نمودید به راحتی در ساعاتی بعد در تهران و همچنین روز بعد در شهرستان تحویل بگیرید.

راهنمای جامع و کامل خرید تلویزیون

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی