دلیل عصبانیت زیاد

دلیل عصبانیت زیاد شما چیست؟ + راه حل عالی برای زنان و مردان

کد مطلب : 9860تعداد نظرات : 3 نظرزمان مطالعه : 14 دقیقه
همیشه یک دلیلی پشت عصبانیت های زیاد و پر تعداد افراد است با شناسایی علت خشم خود این مشکل را در خود درمان کنید و به خودتان آرامش هدیه دهید.

دلیل عصبانیت زیاد و بدون دلیل شما چیست؟

تا به حال به این فکر کرده اید که چرا مدام عصبی هستید؟ آیا مشکلی درونی شما را اینگونه زود عصبی می کند؟ چه باید بکنید که کمتر عصبانیت به سراغ شما بیاید؟ سوالات این چنینی شما را بر این میدارند تا به دلیل و راه حل مناسبی فکر کنید.

هر شخصی عصبانیت را تجربه کرده است. شدت عصبانیت شما می تواند از ملایم و خفیف تا شدید، متفاوت باشد.طبیعی و سالم است که گاهی اوقات در واکنش به شرایط خاص احساس عصبانیت کنید اما گاهی اوقات افراد یک خشم غیرقابل کنترل را تجربه می کنند که اغلب به ویژه با تحریک جزئی بالا می رود و بیشتر می شود.

در این مورد، عصبانیت یک احساس طبیعی نیست، بلکه یک مشکل بزرگ است، در ادامه بخش از بهداشت و سلامت نمناک خواهید خواند که دلیل عصبانیت شما و راه حل آن کدام است.

چه چیزی باعث عصبانیت و مشکلات ناشی از آن می شود؟

عصبانیت از منابع مختلفی حاصل می شود و می تواند به طور گسترده متفاوت باشد. برخی از موارد رایج عصبانیت، عبارتند از: 

 • مشکلات شخصی، از جمله از دست دادن یک ترفیع در کار یا مشکلات مربوط به روابط 
 • مشکلی که توسط شخص دیگری از جمله لغو برنامه ایجاد می شود 
 • رویدادی مثل ترافیک بد یا تصدف اتومبیل 
 • خاطراتی از واقعه آسیب دیدگی 
 • در موارد دیگر، ممکن است یک مشکل عصبانیت ناشی از ضربه روحی و یا اتفاقاتی در زندگی فرد باشد که شخصیت آن ها را شکل داده است. 
 • در برخی موارد، تغییرات هورمونی نیز می تواند موجب عصبانیت شود چون می تواند اختلالات روانی مشخصی داشته باشد.

دیگر علل و دلایل بروز عصبانیت

علاوه بر انچه خواندید، به طور کلی عصبانیت می‏تواند عوامل گوناگونی داشته باشد از جمله:

 1. حسادت
 2. کم‏ حوصلگی و کم‏ ظرفیتی
 3. ضعف و ناتوانی مزاج
 4. عدم اعتماد به نفس و خودکم‏بینی
 5. حساسیت‏های افراطی
 6. منفی‏ بافی و سوء ظن به دیگران

همانندسازی و تقلید از والدین، همسالان و همکلاسان و... اما دلایل رایج برای عصبانیت شامل کار زیاد، خستگی، گرسنگی و تشنگی هستند به همین دلیل در این بخش از سلامت روان در نمناک به بهترین و بدترین مواد غذایی برای داشتن آرامش اعصاب و روان اشاره خواهیم کرد.

تعریف عصبانیت

دلایل عصبانیت از دید روانشناسان

حالا از نمایی دیگر و از دید روانشناسانه به دلیل عصبانیت زیاد خواهیم پرداخت. سایر دلایل عصبانیت شدید نیز عبارتند از:

1. از درون به شدت آسیب دیده اید

شما به مردم آسیب می رسانید. افراد آسیب دیده به بقیه آسیب می رسانند، افراد شفا یافته، بقیه را شفا می دهند. ممکن است این موضوع را ندانسته انجام دهید، اما زمانی که بیش از حد عصبانی هستید به دیگران آسیب می رسانیدو این می تواند به دلیل شدت آسیب درونی شما باشد. 

انسان ها پیچیده هستند و این مکانیزم عجیب در جامعه وجود دارد که به ما این امکان را می دهد که باور کنیم آسیب پذیر بودن و صادق بودن در مورد خودمان به این معنی است که ضعیف هستیم و این ویژگی دوستداشتنی نیست.

بنابراین سعی می کنیم که قوی عمل کنیم، حتی اگر آسیب دیده باشیم. چون ما نمی توانیم در مورد احساسات واقعی خود صادق باشیم، انتخاب می کنیم که طرف ضرر را با عصبانیت بیان کنیم. 

برای مقابله با چنین رویدادی یعنی عصبانیت شدید چه می توان کرد:

 • با خودتان مهربان باشید و آنچه را که در گذشته به شما آسیب رسانده است را مورد بررسی قرار دهید.
 • شاید یک روز در گذشته یکی از والدینتان به خاطر اینکه از آن ها خواسته بودید بازی کنید، به شما حمله کرده بوده است. یا شاید از طرف کسی که دوستش داشتید رد شدید.
 • این شرایط را بررسی کنید و سعی کنید خود را از این دیدها دور کنید. و برای همیشه کنارشان بگذارید. به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که این عیب همه نیست.
 • آن ها ممکن است وقتی به شما آسیب می رسانند ناخودآگاه این کار را انجام داده باشند، و شما درک می کنید که این فعالیت درد عمیقی را در آنها حکاکی کرده است که پاک کردن آن آسان نیست.
 • به همین دلیل است که شما باید گام بردارید و به افراد دیگر آسیب نرسانید، و این چرخه معیوب را به پایان برسانید و شما هم مشابه کار آنها را تکرار نکنید. 

2. احساس رها و طرد شدن دارید

یکی از دلایل این که احساس عصبانیت می کنید، می تواند به این دلیل باشد که شما احساس می کنید طرد و رها شده اید. این امر به ویژه در صورتی امکان پذیر است که شما در یک محیط غیر حمایتی رشد کرده باشید، مانند داشتن یک پدر و مادر بد رفتار، به طور فیزیکی یا ذهنی.

معمولا در دوران کودکی شما یاد می گیرید که همسالانتان شما را تصدیق نمی کنند و به شما عشقی که نیاز دارید را نمی دهند و احساس می کنید که مهم نیستید. این برای سلامت روانی آینده شما خطرناک است، زیرا درد عمیقی را ایجاد خواهد کرد که حتی زمانی که بزرگ شوید، با شما می ماند.

زمانی که یک کودک با یک موضوع رها شده، بدون درمان مناسب بزرگ می شود، در آینده یک بزرگ سال با زخم خواهد بود، از اینکه کس دیگری به آن ها نزدیک شود می ترسند، که در نهایت منجر به خشم و عصبانیتشان خواهد شد.

خشم رها شده شرایطی است که شما خیلی عصبانی و احساساتی هستید، زیرا می ترسید تنها با افرادی که دوستشان دارید تنها بمانید. این ترس بسیار واقعی و زمان بر است که فراموش کردید چگونه منطقی فکر کنید. 

کاری که می توانید برای مقابله با آن انجام دهید:

 • سعی کنید تمام آن خاطرات دردناک از رها شدن در گذشته را به یاد بیاورید. به خودتان اجازه دهید گریه کنید و برای برخی از مسائل عشقی که احتمالاً هرگز به دست نیاوردید، اشک بریزید.
 • غمگین شوید، دوباره کودک شوید و بگذارید درد را احساس کنید. همه این باورها را به خاطر داشته باشید که دیگر برایتان مهم نیست. به خاطر داشته باشید که تا حد زیادی برای نظرتان و توجه دیگران ارزش قائل نشوید.
 • سپس به آرامی، سعی کنید به خودتان یادآوری کنید که این رفتار ها درست نیست. برای هیچ کسی نباید مهم باشد. شما حق دارید اینجا باشید و به زندگی خود برسید. شما دقیقاً جایی هستید که به آن تعلق دارید و مهم هستید.
 • بگذارید افراد دیگر با مسیر زندگی شما همسو نباشند و مسیر زندگی خود را بیابند که شما را خوشحال خواهد کرد. نترسید چون همه راه خود را در زندگی دارند. سعی کنید آن باورهای غلط را رها کنید و افرادی که به شما ستم می کنند را ببخشید.

3. شما به اندازه کافی عشق نمی گیرید

وقتی درباره آن فکر می کنید, تقریباً تمام احساسات منفی که شما احساس می کنید و رنج می برید ریشه در فقدان عشق دارد. برای مثال اگر به خاطر اشتباه دیگران عصبانی هستید ممکن است به این دلیل باشد که شما فاقد شفقت

و بنابراین عشق نسبت به آن فرد هستید. این می تواند به این معنی باشد که شما به اندازه کافی آگاه نیستید که اعتراف کنید که اشتباهات نیز بخشی از طبیعت انسان ها هستند.

مثال دیگر زمانی خواهد بود که شما برای کاری که کرده اید ناامید باشید و یا این کاری را که انجام نداده اید، حسرت بخورید. جامعه اغلب ما را به انجام کامل بهترین شکل کارها می برد تا به عنوان فرد موفقی شناخته شویم و این اغلب گمراه کننده است.

اغلب, این شرایط ما را مجبور می کند تا به آنچه که فکر می کنیم که غیرقابل قبول است را پنهان کنیم (منفی)، که این یک رفتار منفی به جای پذیرفتن آن هاست.

زمانی که ما دید منفی خود را پنهان نگه داریم چیزهایی را در خود جمع می کنیم که درست مانند بمب ساعتی است که آماده منفجر شدن می باشد. خشم یکی از جلوه های سو تفاهم ها است. 

کاری که می توانید برای مقابله به این مشکل انجام دهید:

 • بدانید که کامل نیستید. و این کاملاً خوب است. هیچ کس کامل نیست.با این همه, همه لیاقت عشق ورزیدن را دارند. شما تنها کسی هستید که می توانید به خودتان عشق بدهید، این کار را بکنید و نسبت به خودتان احساس بهتری داشته باشید.
 • زمانی که دچار اشتباه می شوید سعی کنید مسئولیت آن را به عهده بگیرید و بعد به راه خود ادامه دهید. وقتی بی قید و شرط خود را دوست می دارید, می توانید دیگران را به همین شکل دوست بدارید. سعی کنید شفقت و بخشش داشته باشید و از چیزهایی چشم پوشی کنید.

تنهایی

4. به نظرتان عصبانیت راهی است برای نشان دادن وجود معنادارتان

وقتی ما به خاطر اشتباهات دیگران نسبت به آنها عصبانی هستیم احساس می کنیم اشتباه می کنند و ما حق داریم عصبانی شویم. این می تواند ما را به اشتباه " درست تر بودن " نسبت به افراد دیگر و در نتیجه " بهتر بودن " پیش ببرد.

به همین دلیل ما ایده بخشنده بودن را رد می کنیم، زیرا اگر ما نیاز به عصبانی شدن را رها کنیم می ترسیم ما می ترسیم که این حس بهتر بودن را از طرف دیگر متمایز کنیم.

این نوع زندگی به معنای آدم خوبی بودن نیست، چون خیلی از افراد را درهم می شکند و به آنها آسیب می رساند. به غیر از آزار دیگران ما به خاطر آن که آن لحظه صلح آمیز را می شکنیم.

عصبانی شدن طبیعی است اما ما باید یاد بگیریم چه موقع آن را آزاد کنیم چون تنها احساسی موقتی است و نباید اینگونه رفتار شود.

کاری که می توانید در این باره انجام دهید:

 • بدانید چه موقع و برای چه کسی عصبانی می شوید و سعی کنید درستش کنید. همانطور که در بالا گفته شد عصبانیت تنها احساسی است که اگر آن را به درستی رها کنیم می تواند مفید باشد.
 • راه درست را برای ضربه زدن به عصبانیتتان پیدا کنید می تواند از طریق کارهای خلاقانه کار کردن و یا کار بر روی اشتیاق شما باشد.
 • اغلب اوقات, ما باید خشم خود را دفع کنیم، نه به این خاطر که شخص دیگری مستحق بخشش است بلکه به این خاطر که به صلح درونی نیاز داریم.
 • به یاد داشته باشید زمانی که عصبانیت خود را حفظ می کنید تنها کسی که واقعاً تحت تاثیر قرار می گیرد خودتان هستیدو از آرامش درونیتان لذت می برید. 

5. غذاهایی که مصرف می کنید مقصرند

مطالعات زیادی نشان داده اند که غذاهایی که مصرف می کنیم مستقیماً با حالتی که تجربه می کنیم ارتباط دارد. غذاهای ویژه ای وجود دارد که ما را عبوس می کند و غذایی دیگر که از نظر احساسی ثبات بیشتری به ما می دهد. غذاهایی که احتمال عصبانیت ما را افزایش می دهند، عبارتند از:غذاهای تند، غذاهای چرب، کربوهیدرات ها و جایگزین های شکر و همچنین چربی ترانس.

نخوردن غذای کافی نیز می تواند احساسات ما را تحریک کند و به همین دلیل رژیم غذایی اجباری برای شما و بدن شما خوب نیست.یک رژیم خوب و سالم قطعاً به شما در رسیدن به شرایط فیزیکی عالی کمک خواهد کرد، سعی کنید از رژیم غذایی بدون اطلاعات پرهیز کنید.

مصرف بیش از حد گوشت و غذاهای سرخ شده، فرد را عصبی و تندخو می کند و به جرات می توان گفت در میان بدترین غذاها برای اعصاب و روان فست فودها بیشتر از همه تاثیر گذارند. دربخش های قبلی سلامت نمناک گفتیم که مصرف ویتامین های گروه B در کنترل و کاهش عصبانیت و خستگی مفید است.

مصرف ویتامین های گروه B در افزایش یادگیری نیز مؤثر است. استفاده از مواد غذایی حاوی ویتامین های گروه B در تغذیه روزمره در کاهش عصبانیت، پیشگیری و درمان افسردگی و خستگی فایده دارد. 

کاری که می توانید انجام دهید:

 • بهبود رژیم غذایی خود غذاهای سالم تری بخورید که برای بدن شما خوب هستند، میوه ها، سبزیجات و آجیل ها برخی از نمونه ها هستند. به یاد داشته باشید که از نیازهای بدن تان مراقبت کنید، چون این بسیار حیاتی است.

6. شما به تغییرات در شرایط خود نیاز دارید

ذهن نیمه هشیار ما ابزار قدرتمندی برای کار کردن است. چیزی است که ما به آن نیاز داریم و دقیقاً زمانی که به آن نیاز داریم را می داند. زمانی که ما از محیط و سفر خود در زندگی خارج می شویم، ضمیر ناخودآگاه ما بهتر خواهد دانست و چیزهایی که ما از آن آگاه نیستیم را برجسته خواهد کرد. این مساله منجر به سرخوردگی ویژه ای می شود.

در اعماق خودمان می دانیم که به تغییرات و رشد نیاز داریم. اما نمی دانیم چه چیزی تغییر می کند و چه رشدی نیاز داریم. این می تواند منجر به احساس درماندگی و عصبانیت ما شود. 

کاری که می توانید انجام دهید:

 • از عمیق ترین قسمت قلب خود بپرسید:آیا این روش زندگی واقعاً مرا خوشحال می کند؟ قطعاً جواب را خواهد فهمید، زیرا قلب ما هرگز دروغ نمی گوید. کمی فکر کنید و از خودتان بپرسید که چه چیزی نیاز است تا شما را به زندگی شادتر پیش ببرد.
 • گاهی این پاسخ شما را تا حد مرگ می ترساند. اما بدانید که معمولاً چه چیزی شما را ترساند که این برای خودتان و رشدتان عالی است. ممکن است لازم باشد به یک مکان و مسیر جدید حرکت کنید، مسائل را با شریک خود بشکنید، یا شغل خود را تغییر دهید.
 • به قلب خود گوش دهید و برای یافتن هدف حقیقی خود آماده شوید.

سفر کردن

7. زندگی برای شما سخت است 

بیش از حد بر روی خودتان فشار نیاورید، زیرا گاهی اوقات این گناه شما نیست.همه ما می دانیم که زندگی می تواند یک سفر پر شیب با فراز و نشیب های بسیاری باشد.وقتی همه چیز طبق خواسته ما پیش نمی رود، دیوانه می شویم.

به شرایط، به محیط، و اغلب به خودمان بد و بیراه می گوییم و عصبانیتمان را بروز می دهیم.

کاری که میتوانید انجام دهید:

 • در این شرایط بهترین کار توجه به حقیقت زندگی است و اینکه هیچ مشکلی ماندگار و همیشگی نخواهد بود.

8. عدم وجود آرامش درونی

آرامش درونی چیزی است که همه ما باید داشته باشیم. این به ما احساس خرسندی می دهد.با وجود شرایط هرج و مرج که ممکن است خارج از خواسته مان اتفاق بیفتد، ما را آرام و باثبات نگه می دارد. بدون آرامش درونی، ما شبیه ماشین واکنشی عاطفی کوچکی هستیم که به همه چیز واکنش تند و منفی نشان می دهد.

اگر ما درک کنیم که جهان خارجیمان آشفته و پر از منفی هاست، متوجه خواهیم شد که شانس زیادی برای جلوگیری از شرایطی که از آن نفرت داریم، وجود ندارد و به همین دلیل است که به آرامش درونی نیاز است. 

شما مجبور نیستید واکنش نشان دهید و از عصبانیت برای هر مشکلی که به شما محول شده است، استفاده کنید.

شما مجبور نیستید هر بار از لحاظ احساسی در نوسان باشید. شما مجبور نیستید به خاطر چیزی که حتی نمی توانید کنترلش کنید، خوشبختی خود را رها کنید و به بدترین شکل ممکن عصبانی شوید. 

کاری که می توانید انجام دهید

 • مدیتیشن انجام دهید، بر روی رویاهای خود کار کنید، و کارهایی را انجام دهید که در مورد آن ها شور و اشتیاق دارید. زندگی شما خیلی بیشتر از انجام کارهایی است که شما نمی خواهید.
 • همانطور که همیشه می گویند، زمانی که در بس تر مرگ هستید، از کارهای سخت خود پشیمان نخواهید شد و از اینکه بیشتر وقت اضافه تان را در دفتر خود خرج کردید، خوشحال خواهید بود. این چیزی نیست که از آن پشیمان شوید.

9. محیط برای شما خوب نیست و باید آن را تغییر دهید

احتمالاً آگاه هستید که محیط ما ابزار شکل دهی قوی کسانی است که ما به طور کلی هستیم.ما می دانیم که این مساله به یک طریق بر ما تاثیر می گذارد، اما ما اغلب نمی دانیم چه مقدار.

تحقیقات نشان داده اند که حتی تغییرات ظریف در بو می تواند رفتار ما را به طور کامل تغییر دهد و ما را وادار به انجام کارهایی کند که معمولاً انجام نمی دهیم. دقیقاً به همین دلیل است که ما باید اطمینان حاصل می کنیم که محیطمان برای ما و بهبود در زندگی مناسب است.

کاری که میتوانید انجام دهید:

 • عصبانیت ناگهانی نیز می تواند ناشی از محیط اشتباهی باشد که در آن همه افراد عصبانی هستند. هر زمان که لازم بود، اوضاع را عوض کنید و آرامش را به زندگیتان برگردانید. 

10. شما نسبت به دیگر افراد احترام نمی گذارید

صادقانه امیدوار هستم که این آخرین مورد برای هیچ کدام از ما اتفاق نیفتد.با این حال، به خاطر پوشش کامل همه چیز، من باید آن را در این لیست قرار دهم. یکی از دلایل عصبانیت این است که شما نسبت به دیگران همدلی ندارید. این می تواند منجر به درک این مساله شود که چرا نحوه انجام کار افراد را درک نمی کنید و خسته می شوید.

شما دیگران را به خاطر ناتوانی در انجام کاری که می خواهید انجام دهید، محکوم می کنید. و این مساله منجر به خشم و عصبانیت شدید در شما می شود.

کاری که می توانید انجام دهید:

 • من باور دارم که هر یک از ما انسان ها قادر به دوست داشتن و انجام کارهای خوب برای خود و برای دیگران هستیم.
 • اگر شما این مقاله را می خوانید و می ترسید که ممکن است یکی از آن افرادی باشید که اصلاً همدلی ندارند، نترسید. به دنبال حس های عمیق تر خودتان باشید و سعی کنید ریشه اصلی کاستی های خود را بیابید. 

عوارض و اثرات منفی عصبانیت 

 • عصبانیتی که روابط شما و زندگی اجتماعیتان را تحت تاثیر قرار می دهد 
 • احساس اینکه شما باید خشم خود را پنهان و یا مهار کنید 
 • تفکر منفی مداوم و تمرکز بر تجربیات منفی 
 • پیوسته بی تاب و خشمگین و خصمانه بودن 
 • زیاد با دیگران مجادله کردن و از این روند عصبانی تر شدن 
 • تهدید خشونت به مردم یا اموالشان 
 • ناتوانی در کنترل عصبانیت 
 • احساس اجبار به انجام دادن کارهای وحشیانه و آنی چون شما احساس خشم می کنید، از قبیل رانندگی بی پروا و یا از بین بردن و شکستن اشیا 
 • از وضعیت های ویژه ای دوری کردن چون در مورد طغیان های خشم خود نگران و یا افسرده هستید.

معیارهای تشخیصی برای مشکل عصبانیت زیاد کدامند؟ 

خشم خودش یک اختلال ذهنی را ایجاد نمی کند، بنابراین هیچ تشخیص قطعی برای مشکلات عصبانیت در ویرایش جدید راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات ذهنی وجود ندارد . با این حال، بیش از 32 اختلالات روانی را لیست می کند (مانند اختلال شخصیت مرزی و اختلال منفجر شدن است) که شامل عصبانیت به عنوان نشانه اش است.

این امکان وجود دارد که مشکل عصبانیت شما ناشی از اختلال روانی اساسی باشد. 

اگر عصبانیت درمان نشود، چه اتفاقی رخ میدهد؟

اگر بر روی مشکل عصبانیت خود کار نمی کنید، ممکن است روزی به نقطه ای تبدیل شود که در آن شما کاری افراطی و تاسف باری انجام دهید. خشونت یک نتیجه احتمالی است. شما ممکن است آنقدر عصبانی شوید، که به خودتان و یا فردی که به آن ها اهمیت می دهید، آسیب برسانید.

اگر فکر می کنید که مشکل عصبانیت دارید، مهم است که به دنبال کمک از حرفه ای ها باشید. با پزشک خود برای ارجاع به یک پزشک متخصص روانی صحبت کنید که قادر به کمک باشد.

عوارض عصبانیت شدید

چگونه می توان خشم و عصبانیت زیاد خود را در مدیریت کرد؟

بخش سلامت روان نمناک چندین روش مفید برای کنترل عصبانیت پیشنهاد میکند که در منزل قابل اجرا هستند. 

1. استفاده از روش های ریلکسیشن

این روش شامل تنفس عمیق و مجسم کردن صحنه های آرامش بخش در ذهنتان است.

هنگام تلاش برای استراحت این کارها را انجام دهید:

 • تنفس عمیق درون ریه ها، تنفس و باز دم به آرامی به روش کنترل شده.
 • یک کلمه یا عبارت آرامش بخش را تکرار کنید، مانند "ریلکس باش" یا "چیزی نیست". 
 • همچنین می توانید یک تجربه استراحت را نیز از حافظه و یا تخیل خود تجسم کنید.
 • تمرینات ورزشی آهسته و یوگا که در بخش ورزش و تناسب اندام نمناک کامل معرفی شد نیز می تواند به آرامش دادن بدن شما کمک کند و باعث شود که شما احساس آرامش کنید. 

2. بازسازی شناختی

 • تغییر راهی که فکر می کنید می تواند نحوه بیان خشم شما را تغییر دهد. وقتی فردی عصبانی می شود، اغلب آسان است که به طور بد و عجیبی فکر کنند. تمرکز بر بیان منطقی، و نه غیر منطقی در این زمان بسیار مهم است. 
 • از استفاده از کلمات "همیشه" و "هرگز" در افکار و گفتار خود اجتناب کنید. چنین شرایطی نادرست هستند و می توانند باعث شوند احساس کنید که عصبانیت شما توجیه شده است، که باعث می شود بدتر شود.
 • این کلمات همچنین می توانند به افراد دیگری نیز آسیب برسانند که ممکن است در تلاش برای کمک به شما در راه حلی برای مشکل شما باشند.
 • حل مساله عصبانیت می تواند ناشی از مشکلات بسیار واقعی باشد. در حالی که برخی از عصبانیت وقتی توجیه می شود که چیزی طبق برنامه پیش نمی رود، این عصبانیت نیست که به شما کمک می کند مشکل را حل کنید.
 • بهترین راه برای رسیدن به وضعیتی که باعث عصبانیت شما می شود این است که بر روی راه حل تمرکز نکنید، بلکه نحوه رسیدگی به این مشکل را مشخص کنید.
 • شما می توانید این کار را با انجام یک برنامه و چک کردن آن انجام دهید تا بتوانید پیشرفت خود را بررسی کنید. در صورتی که مشکل حل نشد، ناراحت نشوید. فقط سعی کنید بهترین تلاش خود را بکنید. تا هر چه زودتر نتیجه درست را بگیرید.

3. داشتن ارتباط خوب و موثر

وقتی مردم احساس خشم می کنند، تمایل دارند که همان لحظه نتیجه گیری کنند، که این می تواند نادرست باشد. زمانی که یک بحث عصبی دارید، آهسته فروکش کنید و آرام شوید و قبل از جدال به پاسخ های خود فکر کنید. به یاد داشته باشید که به فرد دیگر هم در طول مکالمه گوش دهید.

ارتباط خوب می تواند به شما کمک کند قبل از اینکه عصبانیتتان شدید شود، مشکلات را حل کنید. امیدوار هستیم که با خواندن مقاله فوق و رعایت و عملی کردن مسائل ذکر شده، زندگی آرامتری را داشته باشید.

دلیل عصبانیت زیاد شما چیست؟ + راه حل عالی برای زنان و مردان

4.51418
این مطلب مفید بود ؟1286132
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : healthline / medium / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ/ن.ح
برچسب : آرامش اعصاب
3 نظر به ثبت رسیده است
فرزاد1400-08-22
من فقط با زن و بچه هام عصبانی میشم خییلی زیاد
1124
حسین ملک1400-08-22
مومن خدا ، این چه حرفیه
زن رو که خودت انتخاب کردی
بچه رو هم خودتون خواستی
گناهشون چیه که شما با اونها اعصابتون خورده ؟
326
ناشناس1400-09-27
من بخاطر نداشتن یه گوشی خوب هرروز عصبانی میشم (علت عصبانی شدن اینه که گوشی نمیتونه هیچی تحمل کنه میگم بخرین میگن باشه اما نمیخرن بخدا فقط این گوشی میکوبم
619
وبگردی