خواص آسرولا

آسرولا با خواصی خارق العاده برای بدن

کد مطلب : 73447زمان مطالعه : 7 دقیقه
آسرولا یک گیاه وحشی است که فواید بسیار خوبی را برای سلامتی دارد، همچنین آسرولا دارای خواص دارویی و درمانی است و برای درمان انواع مختلف بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد.

فواید سلامتی رمزآلود گیاه دارویی آسرولا

آسرولا گیاهی است که معمولاً به عنوان گیاه زینتی مورد استفاده قرار می گیرد و گاهی اوقات در طرفین جاده قرار می گیرد تا افراد سایه ای پیدا کنند. این گیاه که نام لاتین آن Lagerstroemia speciose است که می توان آن را به عنوان سوزن کراپ نیز نامید، می تواند در کشورهای گرمسیری مانند اندونزی به خوبی رشد کند.

آسرولا به خودی خود می تواند در هر دو خاک حاصلخیز یا خشک رشد خوبی داشته باشد. گاهی اوقات آسرولا را می توان به راحتی در جنگل های ساج یافت. اگرچه این گیاه یک گیاه وحشی محسوب می شود، اما فواید زیادی برای سلامتی نیز دارد. بخشی از این گیاه که شامل همان برگ ها است، می تواند به عنوان دارویی برای درمان انواع مختلف بیماری و همچنین برای محافظت از سلامت بدن استفاده شود.

محتوای آسرولا

آسرولا دارای محتوایی است که می تواند به عنوان دارویی برای درمان برخی از بیماری ها استفاده شود. نه تنها به عنوان دارو، آسرولا همچنین می تواند به عنوان یک گیاه دارویی مفید برای سلامتی باشد. برخی از محتویات آسرولا شامل، اسید کروسولیک، ساپونین، تانن و فلاونوئید می باشد.

طبق برخی تحقیقات انجام شده، ساپونین موجود در برگ های آسرولا نیزمی تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان برای افزایش سیستم ایمنی بدن استفاده شود. همچنین اعتقاد بر این است که برخی از محتویات آسرولا نیز به عنوان دارو و معجون گیاهان برای حفظ سلامتی مفید هستند. محتویات آسرولا مانند ساپونین، تانن و فلاونوئید برای غلبه بر برخی مشکلات سلامتی عالی هستند، مانند:

خواص دارویی و درمانی آسرولا

غلبه بر دیابت

فواید سلامتی بسیاری در آسرولا وجود دارد. دیابت به دلیل کاهش تولید انسولین می تواند رخ دهد و باعث افزایش سطح قند خون در سیستم شما شود. روش های زیادی برای افزایش تولید انسولین و برای کاهش سطح قند خون استفاده شده است. یکی از مواد طبیعی که می تواند به افزایش تولید انسولین کمک کند، محتوای اسید کروسولیک موجود در برگ های آسرولا است. اسید کروسولیک را می توان از طریق عصاره برگ آسرولا دریافت کرد.

کنترل دیابت

از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می کند

آسرولا حاوی ساپونین است که می تواند ایمنی بدن را با فعالیت هی آنتی اکسیدانی افزایش دهد. آنتی اکسیدان موجود در مخلوط آسرولا می تواند به جلوگیری از رشد سلول های سرطانی در بدن کمک کند. علاوه بر ساپونین، ترکیبات آسرولا نیز حاوی فلاونوئید است. هر دو ترکیباتی هستند که می توانند از رشد سلول های سرطانی در بدن جلوگیری کنند.

به عنوان آنتی ویروس

نه تنها از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می کند، بلکه ساپونین موجود در ترکیبات آسرولا نیز می تواند به جلوگیری از ورود ویروس ها به بدن کمک کند. بنابراین، بدن از برخی بیماری هایی که در اثر ویروس هایی مانند آنفولانزا، تبخال و برخی دیگر از بیماری های ایجاد شده توسط ویروس، در امان می ماند. بنابراین، اجازه دهید فواید سلامتی آسرولا را بیشتر بررسی کنیم.

به عنوان ضد عفونی کننده

ساپونین موجود در ترکیبات آسرولا نیز ضد عفونی کننده است. از خاصیت ضد عفونی کننده آسرولا می توان برای جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها روی سطح پوست استفاده کرد. این می تواند به بهبود برخی از بیماری های سطح پوستی و غشاهای مخاطی مانند برش چاقو، تاول و برخی دیگر از زخم ها کمک کند.

سلامتی استخوان ها را حفظ می کند

حفظ سلامت استخوان های شما بسیار مهم است، زیرا استخوان ها به عنوان یک قاب و همچنین به عنوان ستون بدن عمل می کنند. کمبود کلسیم و فسفر همچنین می تواند باعث متخلخل شدن استخوانها شود. علاوه بر کلسیم و فسفر، استخوان ها نیز به ترکیب فلاونوئید احتیاج دارند تا از متخلخل شدن آنها جلوگیری شود.

خواص آسرولا

غلبه بر التهاب

التهاب اغلب به دلیل وجود ویروس یا باکتری ممکن است رخ دهد. جلوگیری و غلبه بر التهابات می تواند از طریق استفاده از آسرولا انجام شود. فلاونوئید داخل مخمر آسرولا می تواند از وقوع التهاب پیشگیری کرده و غلبه کند.

جلوگیری از پیری زودرس

یکی از فواید آسرولا جلوگیری از پیری زودرس است. دلیل این امر محتویات داخل ترکیبات آسرولا است که می تواند به جلوگیری از ورود رادیکال های آزاد به بدن کمک کند.

ضد فشار خون

محتویات موجود در ترکیبات آسرولا می تواند به تعادل فشار خون کمک کند. با استفاده از محتویات آسرولا، فشار خون بالا می تواند تا زمانی که دوباره عادی شود، کاهش یابد، زیرا محتوای ترکیبات داخل آسرولا دارای خاصیت ضد فشار خون است.

سطح کلسترول خون را کاهش می دهد

تجمع کلسترول در سیستم گردش خون می تواند باعث اختلال در سلامت بدن شود. مصرف آسرولا می تواند به کاهش سطح کلسترول خون کمک کند، بنابراین گردش خون را تسهیل می کند و می تواند از بروز بیماری هایی که در اثر انسداد خون به دلیل کلسترول اتفاق می افتد جلوگیری کند.

گیاه آسرولا

غلبه بر سکته مغزی

سکته مغزی به دلیل تجمع کلسترول در سیستم گردش خون اتفاق می افتد، بنابراین باعث می شود سیستم خون مسدود شود. دریافته شده است که آسرولا قادر است با کاهش سطح کلسترول گردش خون را تقویت کند. اگر گردش خون یکنواخت جریان یابد، از ابتلا به سکته مغزی کسی جلوگیری می شود و کسانی که از سکته مغزی رنج می برند نیز می توانند با نوشیدن آب آسرولا به عنوان داروی گیاهی بهتر شوند.

جلوگیری از حمله قلبی

سکته قلبی نیز ممکن است به دلیل خون مسدود شده که به سمت قلب می رفته اما به دلیل کلسترول دچار گرفتگی شده، حمله قلبی نیز رخ دهد. محتویات موجود در ترکیبات آسرولا می تواند به کاهش کلسترول، تسکین عملکرد سیستم خون و نه تنها غلبه بر سکته مغزی بلکه همچنین از بروز حمله قلبی نیز جلوگیری کند.

غلبه بر اسهال

اسهال می تواند باعث ضعف فرد شود زیرا باعث از بین رفتن مایعات زیادی می شود. غلبه بر اسهال به طور سنتی معمولاً با استفاده از نمک و برگهای جوان گواوا صورت می گیرد. علاوه بر استفاده از برگ گواوا، روش سنتی دیگر برای غلبه بر اسهال استفاده از آسرولا است. محتویات آسرولا ترکیب تانن را دارد و می تواند دیواره دستگاه گوارش را سخت کند تا از ورود مایعات به داخل روده که می تواند باعث اسهال شود؛ جلوگیری کند.

حفظ سلامت پوست

فواید سلامتی بیشتر آسرولا چیست؟ محتوای داخل آسرولا می تواند به حفظ سلامت پوست کمک کند. محتویات موجود در ترکیبات آسرولا به سرعت می تواند بیماری های پوستی را بهبود بخشد و همچنین می تواند از قرار گرفتن در معرض رادیکال های آزاد پوست جلوگیری کند. بنابراین می توان از این طریق سلامت پوست را حفظ کرد.

فواید آسرولا

برای درمان مشکلات ادراری

مشخص شده است که تزریق یا جوشانده تهیه شده با استفاده از برگ های آسرولا تأثیر مثبت بر اختلالات مختلف ادراری از جمله دیسوریا و التهاب کلیوی دارد. طبق تحقیقات انجام شده، از جمله عصاره های آبی برگ آسرولا در رژیم غذایی شما می تواند از بروز زیاد شدن اوره جلوگیری کرده و آن را درمان کند.

از لخته شدن جلوگیری می کند

متفاوت از تصلب شرایین، لخته شدن یا همان ترومبوس مانع از گردش خون نمی شود، اما باعث می شود که گردش خون از کار بیفتد زیرا خون به توده تبدیل می شود. جلوگیری از لخته شدن می تواند با استفاده از آسرولا انجام شود ، زیرا برگ های آسرولا حاوی فلاونوئید هستند که می توانند به جلوگیری از تبدیل خون به توده کمک کند.

غلبه بر سنگ کلیه

یک خورش از مخلوط آسرولا درست کنید و آب باقیمانده آن را بنوشید، این کار می تواند به از بین بردن سنگ کلیه کمک کند که سنگ کلیه عملکرد فیلتراسیون کلیه را مختل می کند.

سموم را از بدن دفع می کند

در داخل بدن، گاهی اوقات سمومی وجود دارد که بطور تصادفی وارد بدن می شوند، که ناشی از هوا و همچنین مواد غذایی است. نه تنها برای جلوگیری از اسهال، بلکه ترکیب تانن موجود در آسرولا نیز می تواند مزایایی برای آزادسازی سموم از بدن داشته باشد.

آسرولا

از ابتلا به بیماری تصلب شرایین جلوگیری می کند

تصلب شرایین نوعی بیماری است که می تواند به دلیل افزایش چربی در دیواره شریانی اتفاق بیفتد، بنابراین لخته خون ایجاد می شود که اثرات آن به مغز و قلب منتهی می شود. فلاونوئید موجود در آسرولا می تواند به جلوگیری از بروز تصلب شرایین کمک کند، بنابراین جریان خون را به سمت مغز و قلب صاف می کند.

بر سرطان خون غلبه کنید

برخی از خانم ها ممکن است سرطان خون را تجربه کنند. اگر بلافاصله مورد مراقبت قرار نگیرند، سرطان خون می تواند یک وضعیت مهلک ایجاد کند و باعث ناباروری شود. غلبه بر سرطان خون می تواند با نوشیدن آب خورش آسرولا انجام شود.

بر درد دندان غلبه کنید

برخی از خواص موجود در مخلوط آسرولا درست مانند ضد التهاب عمل می کند، می تواند بر درد دندان نیز غلبه کند. دندان درد به دلیل التهاب روی لثه یا باکتری های روی دندان ممکن است رخ دهد. علاوه بر ضد التهاب، محتویات موجود در ترکیبات آسرولا همچنین می تواند به از بین بردن باکتری هایی که باعث درد دندان می شوند، کمک کند.

غلبه بر سرفه خون آلود

در صورت عدم توجه به سرفه، سرفه خون یا هموپتیزی می تواند باعث بیماریهای خطرناک دیگری شود. یکی از راه های غلبه بر سرفه خون، استفاده از آب آسرولا است.

درمان سرفه

خونریزی ناشی از زایمان را کاهش دهید

برخی از مادران بعد از زایمان خونریزی شدید را تجربه می کنند. برای کاهش خونریزی، از آب آسرولا می توان برای این کار استفاده کرد.

آسرولا را می توان به راحتی در دو طرف خیابان به عنوان یک سایه یا گیاه زینتی یافت. علاوه بر اینکه خود درخت که سایه دار است، آسرولا نیز دارای گل های زیبایی می باشد. اما، این درخت نه تنها سایه دار است و دارای گل های زیبایی است، بلکه برگ های آن فواید زیادی برای سلامتی دارد. بنابراین، مخمر برگ های آسرولا می تواند به عنوان داروهای گیاهی استفاده شود که می تواند بسیاری از بیماری ها را بهبود بخشد.

خواص و فواید باورنکردنی آسرولا برای سلامت و درمان

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : drhealthbenefits / healthbenefitstimes / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
وبگردی