اصغر معینی درگذشت

علت مرگ اصغر معینی بازیگر مصدق در معمای شاه + بیوگرافی و عکس

تاریخ انتشار : 6 شهریور 1397کد مطلب : 71145زمان مطالعه : 2 دقیقه
اصغر معینی بازیگر تئاتر و تلویزیون و بازیگر نقش مصدق در معمای شاه امروز سه شنبه 6 شهریور دار فانی را وداع گفت.

درگذشت اصغر معینی بازیگر معمای شاه

فارس: اصغر معینی بازیگر تئاتر و تلویزیون امروز -سه شنبه 6 شهریور- پس از سال ها دست و پنجه نرم کردن با سرطان استخوان جان به جان آفرین تسلیم کرد.

اصغر معینی

اصغر معینی در نقش مصدق در سریال معمای شاه

 

بیوگرافی کوتاه از اصغر معینی

بنا بر این گزارش، زنده یاد معینی متولد سال 1335 بود و در سریال ها و تئاترهای بسیاری ایفای نقش کرده بود که از جمله آنها می توان به نقش مصدق در مجموعه «معمای شاه» اشاره کرد.

اصغر معینی صالح ، تنها بازیگری است که سه بار نقش مصدق را بازی کرده است. محمدرضا ورزی اولین کسی بود که او را برای این نقش انتخاب کرد. معینی صالح در چند کار ورزی از جمله سریال «کریم خان زند» و «سال های خاکستری» بازی کرده بود تا این که ورزی به عبدالله اسکندری که طراحی گریم فیلم تلویزیونی «سقوط» را به عهده داشت، پیشنهاد کرد اصغر معینی صالح را هم برای نقش مصدق گریم کند.

در آن موقع معینی صالح مو و ریش بلند داشت. بعد از کوتاه شدن مو و گرفتن تست گریم، چهره او شباهت زیادی به مصدق پیدا کرد. از سوی دیگر فیزیک او تناسب زیادی با فیزیک مصدق داشت. مصدق در فیلم تلویزیونی «سقوط» در دو سکانس حضور داشت. بینندگان تلویزیون در این فیلم شاهد یک بازی روان از معینی صالح در نقش مصدق بودند. او صحنه عزل مصدق را به زیبایی اجرا کرد. با وجود این که معینی در صحنه های کمی حضور داشت، اما توانست نقشش را بخوبی ایفا کند و در ذهن مردم بماند.

معینی صالح سال 1384 در سریال «پدرخوانده» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا ورزی باز هم نقش مصدق را تجربه کرد.

البته او در این مجموعه فرصت داشت در 30 سکانس فراز و فرود زندگی مصدق را به نمایش بگذارد، ضمن این که دوباره تجربه صحنه های کودتای 28 مرداد را به عهده داشت و این بار با تجربه ای که در فیلم سقوط پیدا کرده بود، بازی مقبول تری ارائه کرد. او برای سومین بار این نقش را در سریال تلویزیونی «معمای شاه» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا ورزی تجربه می کند. ورزی در این سریال که تصویربرداری آن چند روزی است آغاز شده، به شکل گسترده تری به زندگی مصدق می پردازد. در مجموع، معینی در این سه تجربه تلاش کرده مصدق را نه به عنوان شخصیت سفید و نه کاملاً سیاه نشان بدهد. در حقیقت از او یک چهره خاص به تصویر کشیده تا برای مخاطبان تلویزیون کاملاً قابل باور باشد.

انتهای پیام/م

علت مرگ اصغر معینی بازیگر مصدق در معمای شاه + بیوگرافی و عکس

4.212
این مطلب مفید بود ؟102
وبگردی