هوای امروز تهران

وضعیت و شاخص کیفیت هوای امروز تهران

تاریخ انتشار : 27 مهر 1398کد مطلب : 7933زمان مطالعه : 2 دقیقه
در این گزارش شاخص کیفیت هوای امروز تهران را ملاحظه می فرمائید.

وضعیت کیفیت هوای امروز تهران

ایسنا: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، افزایش موقتی غلظت آلاینده ها طی امروز (27 مهر) کاهش نسبی کیفیت هوای در پایتخت را به دنبال دارد. 

بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با حاکمیت جو آرام در نخستین ساعات امروز (27 مهر) غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق در برخی مناطق افزایش پیدا می کند و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق را به دنبال دارد. 

به تدریج با رشد ناپایداری روزانه از غلظت آلاینده ها کاسته می شود و به دلیل کاهش تردد خودروها طی امروز، شرایط مطلوب کیفیت هوا برای اکثر مناطق پایتخت پیش بینی می شود همچنین در اواخر وقت امروز نیز با افزایش حجم ترافیک در برخی مناطق شاهد تجمع آلاینده ها به ویژه ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهیم بود. 

با افزایش نسبی سرعت باد در ساعات اولیه فردا (28 مهر) از غلظت آلاینده ها کاسته می شود. هر چند با آغاز تردد خودروها و کاهش سرعت باد در برخی ساعت صبح شرایط برای تجمع آلاینده ها و برقراری شرایط نامطلوب در پاره ای از مناطق فراهم می شود. 

افزایش ناپایداری جوی همراه با وزش باد، رشد ابر و گاهی بارش پراکنده در برخی ساعات بعد ازظهر، کاهش غلظت آلاینده ها و بهبود نسبی کیفیت هوای اکثر مناطق پایتخت را به دنبال دارد همچنین در ساعات پایانی فردا با تداوم ناپایداری جوی و افزایش نسبی سرعت باد شرایط برای تجمع آلاینده ها محدود می شود و غلظت آلاینده ها نسبت به روز قبل از میزان کمتری برخوردار خواهد بود. 

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای 24 ساعت گذشته پایتخت منتهی به 8 صبح امروز با میانگین 65 در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین 64 همچنان در شرایط سالم است.

انتهای پیام/م

وضعیت و شاخص کیفیت هوای امروز تهران

12
این مطلب مفید بود ؟02
برچسب : آلودگی هوا
وبگردی