تایپ سریع
تایپ سریع فارسی و انگلیسی می تواند سرعت کارهای شما رابهبود بخشیده و در مدت کوتاه حجم بیشتری از متون را تایپ کنید. در ادامه با افزونه کوچکی که در فایرفاکس وجود دارد برای بهبود سرعت تایپ آشنا می شوید.

تایپ سریع با نرم افزار Typing the Web

تایپ سریع و بودن غلط املایی یکی از موضوعات مهم و اولویت دار در بالا بردن سرعت کار برای کارمندان و دانشجویانی است که از صفحه کلید بیشتر استفاده می کنند.از همین روی، امروز افزونه ای در فایرفاکس به شما معرفی می کنیم که با روشی فوق العاده به بهبود سرعت و دقت تایپ انگلیسی و فارسی شما کمک می کند.

برخی کاربران از یک انگشت در هر دست را برای تایپ استفاده می کنند، برخی از دو انگشت و کاربران حرفه ای تر از شش و هشت انگشت و یا ده انگشت خود بهره می برند. همان گونه که مشخص و پیداست تعداد انگشتان بیشتر برای تایپ به معنی سرعت بیشتر و بر همین اساس دقت بیشتر در تایپ شماست؛ اما برای بسیاری از کاربران تغییر عادت تایپ یک مسأله دشوار و زمان بر است. 
واقعیت آن است که سرعت و دقت تایپ شما بستگی زیادی به مهارت در استفاده از انگشتان و تمرین پیاپی دارد. تغییر عادت منجر به آن می شود که در ابتدا تا حدی از دقت تایپ شما کاسته شود؛ اما به مرور زمان و بعد از عادت کردن به رویه جدید سرعت و دقت تایپ شما تا حد قابل توجهی افزیش خواهد یافت.
پیش از شروع باید البته بدانید کدام یک از انگشتان شما برای کدام یک از کلید هاست و جای قرار گیری انگشتان دست روی صفحه کلی برای تایپ سریع و دقیق اهمیت زیادی دارد. در تصویر زیر می توانید به خوبی نحوه قرار گیری انگشتان دست روی صفحه کلید و انگشت مناسب برای هر کلید را ببینید.
 
تایپ ده انگشتی
 
برای تایپ سریع بسیاری از سرویس ها و خدمات رایگان آنلاین وجود دارد که اصولی تایپ سریع و دقیق را بر روی صفحه کلید به شما آموزش می دهند؛ اما ما امروز می خواهیم به شما یک افزونه جالب در فایرفاکس را معرفی کنیم که به روشی خلاقانه سعی در بهبود سرعت و دقت تایپ شما دارد. نام این افزونه Typing the Web است .
 
بهبود تایپ سریع
 
پس از مرحله نصب این افزونه، آیکون آن در گوشه بالا و سمت راست فایرفاکس قرار می گیرد و برای فعال کردن آن کافی است، روی این آیکون کلیک کنید. ایده اولیه این افزونه این است که صفحه وب شما را به یک صفحه تمرینی برای تایپ تبدیل می کند و به شما به شکل Real Time نشان می دهد که وضعیت تایپ چگونه پیش می رود، چقدر سرعت تایپ شماست و چه میزان خطا در تایپ خود دارید.
 
بهبود تایپ سریع
 
برای استفاده کافی است بر آیکون این افزونه کلیک کنید و بخشی از متن را که می خواهید آن را عینا تایپ کنید، برگزینید. نکته جالب اینکه این افزونه به خوبی بر روی وب سایت ها و مطالب فارسی نیز عمل می کند و در نتیجه از آن برای بهبود تایپ فارسی خود نیز بهره بگیرید.
 
بهبود تایپ سریع
 
از آنجا که متن مورد نظر برای تمرین به انتخاب شماست، شما خود سختی تمرین را مشخص می کنید. همچنین این افزونه یک نمونه Open Source است که به سرعت در حال توسعه و بهبود کارایی است و می توان انتظار داشت در آینده امکانات بهتری نیز به آن افزوده شود.
 
و برای دانلود  این افزونه می توانید از لینک زیر استفاده کنید.
دانلود
 

تایپ سریع با افزونه فایرفاکس + دانلود

52
این مطلب مفید بود ؟20
برگرفته از تابناک-/ف
وبگردی