دانلود افزونه idm
اگر از طرفداران نرم افزار idm هستید و می خواهید خیلی برنامه ریزی شده اقدام به استفاده از این ابزار کنید، می توانید از افزونه های آن نیز استفاده نمایید.

دانلود افزونه idm برای مرورگر

یکی از برنامه هایی که اکثر کاربران بعد از نصب ویندوز فورا اقدام به نصب آن می کنند، برنامه مدیریت دانلودها است چرا که برای مثال اگر شما در حال دانلود فایل 3 گیگابایتی هستید، بصورت ناگهانی برق قطع شود، هر چند درصدی که از فایل مدنظر دانلود شده باشد، بصورت کامل از بین خواهد رفت اما اگر شما نرم افزار مدیریت دانلود به خصوصی را دانلود و نصب کنید، هر زمان که برق متصل شود، دیگر از ابتدا شروع به دانلود نباید کنید و از هر درصدی که برق قطع شد، شروع به دانلود خواهد کرد.

از این رو اگر قبل از قطعی، 83 درصد از فایل مدنظر دانلود شده باشد، بعد از اتصال مجدد به برق، از 83 شروع به ادامه دانلود خواهد نمود. اما این در حالی است که نرم افزار IDM چندین سال است که به عنوان یکی از نرم افزارهای منتخب برای مدیریت دانلودها می باشد که خوشبختانه برای سیستم عامل های مختلف طراحی شده است. اما اگر شما از طرفداران این نرم افزار هستید، می توانید آنرا حتی در مرورگر هم داشته باشید. در ادامه شما را با این افزونه آشنا خواهیم ساخت. همراه ما باشید.

افزونه idm برای کروم

اگر تصمیم به نصب افزونه idm در مرورگر کروم دارید، باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1. ابتدا افزونه idm برای کروم را باید دانلود کنید. از این رو گزینه آبی رنگ Add to Chrome را انتخاب کنید.

افزونه کروم

2. اینک از شما سوال پرسیده خواهد شد که آیا مایل به اضافه کردن این افزونه به مرورگر خود هستید؟ اگر مایل هستید گزینه Add extesion را انتخاب کنید.

مدیریت دانلود

3. هم اکنون افزونه برای شما دانلود می شود و مدت زمان نصب آن نیز نهایتا 5 ثانیه می تواند باشد. 

4. از این رو از این زمان به بعد برای آنکه فایلی را دانلود کنید (منظور از فایل هر گونه فایل با هر پسوندی می باشد و هیچ اهمیتی ندارد که عکس باشد یا یک فایل 100 گیگابایتی)، تنها کافی است بر روی آن راست کلیک کنید و سپس گزینه مشخص شده در تصویر ذیل یعنی Internet Download Manager را انتخاب کنید و صبر کنید تا دانلود شود. 

افزونه مدیریت دانلود

اما اینک شاید برای شما سوال شود که دقیقا کاربرد این ابزار چیست؟ برای استفاده از این ابزار شما نیاز دارید تا نرم افزار مدیریت دانلود را دانلود و نصب کرده باشید. بعد از نصب این افزونه، صرفا فقط مسیر خود را کوتاه می کنید دیگر نیازی ندارید تا نرم افزار را پیدا کنید و سپس لینک را در آن وارد کنید و منتظر باشید تا فایل مدنظرتان دانلود شود.

افزونه idm برای موزیلا فایرفاکس

اما اگر شما از کاربران مرورگر موزیلا هستید و تصمیم دارید تا افزونه idm را بر روی مرورگر خود دانلود و نصب کنید، باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1. ابتدا باید اقدام به دانلود افزونه idm موزیلا کنید که با کلیک بر روی Add to Firefox این عملیات بصورت خودکار انجام خواهد شد.

مدیریت دانلود موزیلا

2. اگر اطمینان کافی برای نصب این افزونه دارید، گزینه Add را انتخاب کنید.

دانلود افزونه فایرفاکس

3. در کسری از زمان شما موفق به نصب این افزونه خواهید شد. از این رو بعد از نصب این افزونه، تنها کافی بر روی فایلی که تصمیم دارید دانلود شود، راست کلیک کنید و گزینه Download with IDM را انتخاب کنید.

دانلود با افزونه

4. سپس فایل مدنظر شما در نرم افزار مدیریت دانلود IDM دانلود خواهد شد.

دانلود سریع افزونه IDM برای مرورگر کروم و موزیلا فایرفاکس

1.73
این مطلب مفید بود ؟12
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی