سوسک در خانه
سوسک در آشپزخانه کابوسی برای تمام خانم های خانه‌دار است اما نمیدانند که برخی از کارهای آنها باعث جذب حشرات موذی میشود.

اشتباهاتی که حشرات موذی را جذب خانه تان میکند

اگر می خواهید فضای آشپزخانه شما بدون حشره باشد، باید آن را تمیز نگه دارید. اگر بقایای مواد غذایی داخل آشپزخانه باقی بمانند، احتمال وجود حشرات افزایش پیدا می‌ کند؛ بنابراین باید همه تلاش تان را بکنید و محیط را تمیز و پاکیزه نگه دارید. مهم تر از همه این که اشتباهات عنوان شده در این بخش از نمناک را مرتکب نشوید تا حشرات از خانه تان دور باشند.

تمیز نکردن ماشین ظرفشویی به صورت منظم

حتی اگر ظرف ها را قبل از قرار دادن داخل ماشین ظرفشویی می شویید، باز هم ممکن است بقایای مواد غذایی داخل ماشین باقی مانده باشد‌؛ بنابراین باید خیلی با دقت آن را تمیز کنید. (برای جلوگیری از اتلاف انرژی و آب؛ بهتر است که از یک دستمال آشپزخانه برای این کار استفاده نمایید)

تمیزی ماشین ظرفشویی

نگه داشتن ظرف های کثیف داخل سینک

اگر داخل سینک پر از ظرف های کثیف باشد، منبعی برای ورود حشرات است. پس همه بشقاب ها، لیوان ها و ظروف دیگر را سریعاً بعد از خوردن هر وعده غذایی بشویید تا هیچ گونه حشره ‌ای داخل آشپزخانه ورود نکند.

استفاده از کارتون های بزرگ برای نگه داشتن لوازم

خیلی ها از کارتون ها و جعبه های بزرگ برای نگه داشتن لوازم داخل آشپزخانه استفاده می کنند اما با وجود این، کارتون ها باعث می شوند که حشرات به خانه شما جذب شوند، زیرا به اندازه کافی تمیز و پاکیزه نیستند.

وجود گرد و خاک یا خرده نان روی میز

باید حواس تان را جمع کنید تا به طور کامل و منظم روی میز را تمیز کنید. هر گونه مواد باقیمانده، گرد و خاک یا حتی خورده نان روی میز منبعی برای تجمع حشرات خواهد بود.

گردگیری کردن

باز بودن دربِ ظروف مواد غذایی

باید حواس جمع باشید که دربِ ظروف مواد غذایی را به طور کامل ببندید؛ به طور مثال کیسه برنج، بسته ماکارونی، شکر، آرد و هر ماده این چنینی باید به طور کامل بسته باشد. در غیر این صورت حشرات به آن حمله‌ور خواهند شد.

نادیده گرفتن بقایای مواد غذایی

هر گونه بقایای مواد غذایی را بیرون بگذارید که اگر این کار را نکنید، باید منتظر ورودِ حشرات هم باشید.

بیرون نگذاشتن زباله ها

باید مراقب باشید که ظرف های کثیف را بیرون سینک نگه ندارید. اجازه ندهید که سطح اشغال خیلی پر شود و حتماً درب سطل آشغال را محکم ببندید و هر روز زباله ها را بیرون بگذارید‌.

سطل زباله

تمیز نکردن کابینت و اجاق گاز

باید بعد از هر وعده غذایی که استفاده می‌ کنید، میز را تمیز کنید و حتماً اجاق گاز را هم پاک کنید تا حشرات وارد نشوند.

تمیز نکردن بطری ها

اگر بطری ها را تمیز نکنید، احتمالا شهد موجود در آن ها کمی بیرون بریزد که مانند شکر؛ عاملی برای جذب حشرات خواهند بود.

جارو نکشیدن منظم

باید حواس تان را جمع کنید و حتما به طور منظم همه جای منزل مخصوصاً آشپزخانه را جارو کنید، زیرا کوچک‌ترین اثری از مواد غذایی مانند برنج، آرد، نمک، (و شکر لابلای فرش آشپزخانه پیدا می شوند و اگر آن ها را تمیز نکنید، حشرات را فرا می خوانند.

جارو برقی کشیدن

نادیده گرفتن لوازم داخل آشپزخانه

اگر به عنوان مثال دانه های قهوه داخل دستگاه قهوه ساز ریخت و آن را جمع نکردید، باید خودتان را آماده ورود حشرات کنید؛ پس قبل از هر چیز قهوه ساز و لوازم این چنینی داخل آشپزخانه را تمیز کنید و بعد محیط را ترک کنید و سراغ کار دیگری بروید.

نشُستن لوازم بازیافتی

باید مراقب باشید و لوازم بازیافتی را که قرار است در گوشه ای جمع کنید و بعد به صورت جداگانه داخل سطل زباله بیندازید، هم باید تمیز شده باشد. در غیر این صورت این لوازم هم منبعی برای تجمع باکتری ها خواهند بود.

خانم؛ این اشتباهو میکنی که آشپزخونت سوسک داره

4.5300
این مطلب مفید بود ؟27030
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/ش
وبگردی