لخته شدن خون
لخته شدن خون تغییری بسیار خطرناک در عملکرد طبیعی این بخش مهم بدن است که میتواند منجربه سکته مغزی و عوارض دیگر شود پس با شناخت نشانه های آن هوشیارتر باشید.

نشانه های خطرناک لخته خون در بدن

لخته و انعقاد خون معمولا طبیعی و ضروری است تا که وقت آسیب ها و قطع عضو موجب توقف خون ریزی می شود . در این زمینه تجارب زیادی داشته ایم و لخته خون را به شکل خون مردگی دیده ایم اما این تغییر در خون همیشه نمی تواند به دلیل زخم ایجاد شود و بایستی مراقب نشانه هایی که خبر از لخته شدن خون داخل بدن می دهند باشیم .

ذیل علائم جدی لخته شدن خون را به شما معرفی می کنیم.

تغییراتی که لخته شدن خون را هشدار می دهند

با آگاهی از علائم لخته شدن خون در بدن که در برخی از اعضا ایجاد می شود هنگام بروز مشکل سریعا به پزشک مراجعه کنید.

لخته شدن خون

اصلی ترین علائم لخته شدن خون در بدن

لخته شدن خون و آماس پا :

یکی از نشانه های رایج لخته شدن خون در هم گسیختگی جریان طبیعی خون است این نوع لخته شدن خون به عنوان لخته در عروق شناخته شده است. یکی از واقعیت های هشدار دهنده این است که بیش از 900 هزار آمریکایی از لخته عروق رنج می برند و تخمینی که زده شده تا الان این بیماری 100 هزار قربانی داشته بنابراین فاکتورهای خطر لخته خون را بیاموزید.

لخته شدن خون و درد پا :

یکی از نشانه های لخته خون احساس درد پا است که نشانه اغلب به گرفتگی عضله شبیه است.

قرمزی های پوست هم نشانه ای از لخته شدن خون است:

خون مردگی یکی دیگر از انواع لخته خون است که در ابتدا مقاله توضیح داده شده است . اگر نوار های قرمز رنگ روی رگ دید یک هشدار است و باید سریعا با پزشک مشورت کنید در این مورد وقتی پا را لمس می کنید گرم است.

لخته شدن خون در تنفس عمیق که با درد سینه همراه است :

اگر تجربه درد تیزی را داخل سینه هنگامی که تنفس می کنید را دارید می تواند یکی از هشدارهای لخته شدن خون در ریه باشد پس سریعا به پزشک مراجعه کنید که این نوع لخته خون می تواند کشنده باشند.

تنفس های کوتاه و لخته شدن خون:

در مورد لخته خون در ریه ، درد ناحیه سینه ، تنفس های کوتاه تجربه می شود  نشانه های دیگر ممکن است با سر گیجه ، مشکلات قلبی ، لرزش سینه همراه باشد.

سرفه هایی که خبر از لخته شدن خون می دهند :

در این مورد باید بسیار به تنفس و سینه و ضربان قلب توجه کنید و هرچه زودتر به پزشک مراجعه کنید.

لخته شدن خون و سردردهای شدید :

یکی دیگر از نشانه های لخته خون در مغز است که با سردردهای شدید ، مشکلاتی در تکلم و بینایی همراه است.

لخته شدن خون و درد شکم :

لخته خون ممکن است در ناحیه شکم با دردهای شدید و آماس همراه باشد که نشانه های مسمویت غذا یا ویروس است.

فاکتورهای خطرناک :چاقی - سیگار کشیدن - بارداری - سن بالاتر از 65 - سرطان - بی حرکتی - سبک زندگی - قرص های کنترل بارداری هستند.

دردی که خبر از لخته شدن خون می دهد!

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
وبگردی