کاشت مو
کاشت مو یکی از روش های نوین برای رفع کم مویی و البته جزو جراحی های پرمتقاضی زیبایی است که بررسی های جدید نشان می دهد رابطه ای با سردرد میگرنی دارد.

کاشت مو می تواند میگرن را درمان کند

مطالعات نشان داده افرادی که بیشتر از20سال از سردردهای میگرنی رنج می بردند باکاشت مو توانسته اند سردردهای شدید خود را درمان کنند.ممکن است جراحی به عصب جمجمه آسیب بزند به همین خاطر درد کمتری احساس می شود.
براساس آمار میگرن سومین بیماری رایج درجهان است و از هر7 نفر 1 نفرمبتلابه میگرن هستند پس این سردرد یکی از انواع شایع است ، مطالعات جدید بیان می کند کاشت مو میگرن را درمان می کند. محققان بیان می کنند بعد از کاشت مو افرادی که مبتلا به سردردهای میگرنی هستند و چندین بار در ماه حداقل بیشتر از4 ساعت درگیر این بیماری می شدند خیلی نیازمند درمان دارویی درازمدت نبودند. اگرچه هنوزمبهم است که چطور کاشت مو درد میگرن را کاهش داده اماممکن است به دلیل آسیب عصب جمجمه درطول جراحی ، و کاهش سیگنال هایی که درد را منتقل می کنند ارتباط داشته باشد. وین رونی درسن 25 سالگی سال 2011برای کاشت مو 30000دلار هزینه کرد. مهاجم اورتون وورونی فوتبالیست انگلیسی درسن 25سالگی سال 2011بعدازاینکه کچل شدنداقدام به کاشت موکردند.
کاشت مو

تاثیر جالب کاشت مو در کاهش و درمان سردردهای میگرن 

تحقیقات چگونه صورت گرفته است و چطور بیان می کند کاشت مو سردرد میگرنی را کاهش می دهد؟

جمعی از محققان جراحی پلاستیک زیبایی 6 نفر از بیمارانی که از میگرن رنج می بردند مورد بررسی قراردادند، دو نفر از افرادی که از درد درناحیه پیشانی ، کف سر، اطراف گوش رنج می بردند را مورد مطالعه قراردادند؛ بطورمتوسط آنها 6 روز درماه حدود 4 ساعت سردرد داشتند و رتبه درد آنها بین 5 و 8 تا10 بود. همه ی شرکت کننده ها سعی می کردند قبل از کاشت مو از دارو برای تسکین درد استفاده کنند برخی از آنهابیشتر از 20سال بود که از میگرن رنج برده بودند بعدازکاشت مو هرکدام از شرکت کنندگان یکبار درماه اول سپس هر3ماه وضعیت شان چک شد و ثابت گردید که درهای شدید میگرنی سابق در آنها به میزان قابل توجهی کاهش یا به طور کامل رفع شده بود.
با این بررسی ها و نتایج بدست امده می توان گفت کاشت مو می تواند یکی از پیشنهادات برای درمان میگرن باشد چرا که نتایج بدست آمده نشان می دهد شرکت کنندگان بعد از کاشت مو دچار میگرن نشدند و شدت درد آنها بطور قابل توجهی از 6 به 0 کاهش میابد در واقع سردرد هرماه کمتر و کمتر می شده.

فایده جالب و عالی کاشت مو برای میگرنی ها !

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک - mirror / ز.ن
وبگردی