عدم تقارن بدن
عدم تقارن عضلات بدن از مشکلات بسیاری از افراد است که می توانند برای رفع آن از حرکات ورزشی مناسب استفاده کنند و قرینگی اندامشان را افزایش دهند.

9 تمرین برای افزایش قرینگی و متابولیسم و رفع عدم تقارن عضلات بدن

گاهی اوقات برایتان پیش آمده که به خودتان می گویید مثلا از شنبه در باشگاه ثبت نام می کنم یا از شنبه ورزش می کنم و هرگز به این قول خود وفادار نبوده اید . بدن ما برای سلامتی نیاز به انجام فعالیت های فیزیکی دارد اما بیشتر ما وقت کافی برای انجام این کار را نداریم و به همین دلیل در این قسمت از بخش ورزش و تناسب اندام نمناک 9 تمرین را به شما معرفی می کنیم که از طریق آن متابولیسم بدن و قرینگی اندام خود را به راحتی در منزل افزایش دهید.

1. گردن و شانه ها

کشش آرام گردن که این تمرین می تواند انعطاف عضلات شما را بازیابی کند و چربی را تا حدی از بین ببرد. بر روی کمر دراز بکشید و زانوهای خود را خم کنید و یک حوله را تا کنید و آن را زیر گردن خود قرار دهید و سعی کنید که گردن تان را روی حوله بکشید و نفس خود را رها کنید و 3 نفس عمیق بکشید و 2 یا 4 بار این تمرین را تکرار کنید و فقط مراقب باشید که بیش از حد به شانه های خود فشار وارد نکنید.

کشش گردن و شانه ها

2. تکیه به دیوار

دست ها را از قسمت آرنج خم کنید و آن را بالا بیاورید و بازوهای شما در این حالت باید موازی با دیوار باشد و انگشتان به سمت پایین قرار بگیرد و به مدت 30 ثانیه در این پوزیشن بمانید و سپس تمرین را با دست دیگرتان انجام دهید . این تمرین باعث افزایش جریان خون می شود و برای افراد با پوست شل و افتاده مناسب می باشد.

3. شکم و کمر

این تمرین به تقویت ستون فقرات شما کمک می کند و همچنین باعث می شود که تنفس شما بهبود پیدا کند و دچار مشکلاتی مثل تنگی نفس نشوید . برای انجام این تمرین نیاز به یک تشک مخصوص یوگا دارید و یا باید از یک حوله ضخیم استفاده کنید.

روی شکم خود دراز بکشید و شانه های تان را بالا بیاورید و دستان خود را زیر سینه قرار دهید . پیشانی خود را روی رول حوله قرار دهید و انگشتان خود را بکشید اما بیش از حد به ماهیچه ها فشار نیاورید و چشمان خود را ببندید و 8 نفس عمیق بکشید و این تمرین را بعد از یک استراحت کوتاه دوباره تکرار کنید و این کار باعث می شود که عضلات شکم شما کشیده شود و از ظاهر پر چربی شکم و کمر کاسته شود .

4. اسکات و یک پا به بغل

دو کف دست خود را به یکدیگر بچسبانید و سعی کنید که پاهای خود را بکشید و مراقب تنفس تان باشید و 30 تا 40 ثانیه در این پوزیشن بمانید.

اسکات پا بغل

5. باسن

کشش های بدن باعث می شود که پوست شما در قسمت باسن سفت تر شود . پزشکان عقیده دارند که تمرین های مخصوص باسن می تواند دردهای زیادی را از بدن فرد بکاهد.

کشش کمر و عضله چهار سر برای افرادی که مدت زمان زیادی را پشت فرمان هستند و یا یکسره پشت میز نشسته اند، مناسب است .

حالت پرش را به خود بگیرید و زانوهایتان را دقیقا زیر سینه قرار دهید و یکی از پاهای خود را بکشید و به دیوار تکیه دهید که با این کار کشش زیادی را روی ران خود احساس خواهید کرد و در نهایت 30 ثانیه در این پوزیشن بمانید.

6. تمرین کف دست روی دیوار

فاصله پا های شما باید به اندازه عرض شانه تان باشد و خود پاها از دیوار باید حدود 50 تا 70 سانتیمتر فاصله بگیرند . انگشتان پای خود را آزاد کنید و زانوهای تان را خم کنید و پای دوم خود را کاملا روی زمین بکشید و 30 ثانیه در این پوزیشن بمانید و سپس همین تمرین را برای پای دیگر انجام دهید .

ورزش رفع عدم تقارن بدن

7. تمرین اضافه برای کمر

روی زمین دراز بکشید و آرنج خود را استراحت دهید و آن را آزاد کنید. پاهای خود را کاملا بکشید و کمرتان را هرگز شل نگیرید و سینه های خود را بالا بدهید.30 تا 40 ثانیه در این پوزیشن بمانید و بدانید که این تمرین برای افراد چاق و دارای سلولیت مناسب است .

8. کشش عضلات باسن و سرینی

روی زمین دراز بکشید و زانوهایتان را در بدن خود خم کنید و سعی کنید که به آرامی آن را باز و بسته کنید و در این حالت تمرکز خود را روی کشش عضلات پا قرار دهید. این نوع کشش باعث می شود که قسمت جلویی ران، پایین ساق و کف پا درگیر شود و همچنین به شما کمک می کند که درد های ناشی از پیاده روی بالا در بدن شما از بین برود.

9. شانه های خود را روی یک میله عمودی استراحت دهید و بکشید.

می توانید از کناره ی در نیز استفاده کنید و میله را در دست خود بگیرید و بدن را از کمر به بالا به سمت راست و چپ بکشید و دست شما باید کاملا حالت افقی روی میله را حفظ کند و کمر نیز باید کاملا در امتداد شانه باشد و هر طرف را 30 ثانیه بکشید.

9 تمرین ورزشی مخصوص برای رفع عدم تقارن بدن

210
این مطلب مفید بود ؟46
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/ز.ت
وبگردی