هوای خنک

هوای خنک در راه است

تاریخ انتشار : 3 شهریور 1398کد مطلب : 2998زمان مطالعه : 2 دقیقه
کارشناس سازمان هواشناسی از کاهش دما در سواحل دریای خزر خبر داد. در ادامه پیش بینی آب و هوای کشور تا پایان هفته را می خوانید.

پیش بینی آب و هوای کشور

ایرنا: یک کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت:از فردا دوشنبه تا پایان هفته روی سواحل دریای خزر هوا خنک می شود و چهار تا شش درجه کاهش دما را داریم.

 

«فریبا گودرزی» روز یکشنبه گفت:امروز بعدازظهر در ارتفاعات البرز مرکزی، تهران و قزوین بارش پراکنده داریم و برای شرق هرمزگان، شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش پراکنده باران و احتمالا رعد و برق پیش بینی شده است.

 

وی افزود:بعدازظهر روزهای دوشنبه و سه شنبه آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش پراکنده و احتمالا رعد و برق و غرب سواحل دریای خزر نیز بارش خفیف باران را خواهند داشت اما از بعدازظهر چهارشنبه و طی روز پنجشنبه با وزش بادهای خنک از عرض های بالاتر سواحل دریای خزر بارش باران رخ می دهد که برای روز پنجشنبه شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و خراسان شمالی بارش پراکنده باران با احتمال رعد و برق را دارند.

 

گودرزی خاطرنشان کرد:از امروز تا آخر هفته برای برخی مناطق شرق و جنوب شرق و منطقه زابل و شرق کرمان، وزش باد و گرد و خاک را انتظار داریم؛ سایر مناطق جوی پایدار دارند اما به لحاظ دمایی از فردا دوشنبه تا پایان هفته روی سواحل دریای خزر هوا خنک می شود و چهار تا شش درجه کاهش دما را شاهد خواهیم بود.

 

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور در مورد وضعیت آسمان پایتخت نیز گفت:آسمان تهران امروز صاف است و گاهی وزش باد و برای بعدازظهر افزایش ابر، پیش بینی شده است، همچنین احتمال دارد که در ارتفاعات و مناطق کوهستانی بارش های پراکنده داشته باشیم؛ بیشینه دمای تهران امروز به 36 درجه سانتی گراد می رسد.

 

خنک ترین مرکز استان کشور، شهرکرد با شش درجه سانتی گراد و گرم ترین مرکز استان نیز اهواز با 46 درجه سانتی گراد اعلام شده است.

انتهای پیام/م

پیش بینی هوای خنک و کاهش دما تا پایان هفته

1.34
این مطلب مفید بود ؟13
برچسب : هواشناسی
وبگردی