لکه مربا
اگر روی پوشاک شما مربا ریخته و باعث ایجاد لکه شده است به راحتی با این ترفند می توانید از شر لکه آن رها شوید.

پاک کردن لکه مربا از پوشاک

یکی از دغدغه های هر خانمی رو در رویی با انواع لکه ها باشه، می خواهیم شیوه از بین بردن لکه مربا را بیان کنیم. اگر شما نیز با چنین مشکلی مواجه شده اید، پیش از هر اقدامی نیم نگاهی به نکات زیر بیندازید شاید به کارگیری آنها شما را در این امر یاری دهد.
دیگر نگران طریقه ی از بین بردن لکه های لباس و لوازم خود نباشید، کافیست که فقط چگونه ما را بخوانید. در ایام تعطیلات به جهت مسافرت ها و پیک نیک های متعدد و همچنین رفت و آمدهای بسیار، بیش از هر موقع دیگر از سال، لوازم دکوراسیونی خانه و همچنین لباس ها به خصوص پوشاک بچه ها در معرض صدماتی از جمله لکه دار شدن در اثر ریختن مواد مختلفی مانند چای، چربی، آب میوه و غیره قرار می گیرند که البته آثار ایجاد شده بر روی لوازم و لباس های تمیز و نو بسیار ناخوشایند است.
طبق لکه میوه جات عمل کنید و یا در محلول صابون بیو خیس کرده (تخریب مواد آلی توسط آنزیم های حاصل از موجودات زنده) بشویید.

 

 لکه مربا

راهی برای تمیز کردن لکه مربا روی لباس

 
یک چهارم فنجان جوش شیرین، یک قاشق غذاخوری براکس و نصف فنجان آب سرد را مخلوط کنید. مخلوط را به لکه بمالید و به مدت 20 دقیقه بگذارید بماند. سپس با آب سرد بشویید. لکه های سر سخت را ممکن است یک یا دو ساعت در قسمت های مساوی آب اکسیژنه و آب سرد خیس کنید.
بعضی اوقات اگر لکه را در طول شب در بخوابانید، لکه پاک می شود و یا در مقادیر مساوی گلیسیرین و آب سرد به مدت 2 تا 3 ساعت خیس کنید و سپس با آب سرد آبکشی کنید. اگر لکه تازه باشد می توان روی آن آب لیمو مالید و در آفتاب گذارد تا خشک شود.

ترفندی برای پاک کردن لکه مربا از روی پوشاک

53
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از چگونه/ی
وبگردی