دیا میرزا

نظر دیا میرزا بازیگر سلام بمبئی در مورد مردم ایران

تاریخ انتشار : 4 دی 1395کد مطلب : 41493زمان مطالعه : 2 دقیقه
دیا میرزا بازیگر هندی فیلم سلام بمبئی بعد از سفر به ایران نظرش درمورد مردم ایران و همینطور سینمای ایران را مطرح کرد.

نظر دیا میرزا درباره سینمای ایران

دیا میرزا بازیگر هندی «سلام بمبئی» که به بهانه اکران این فیلم سفری کوتاه به ایران داشته، معتقدست سینمای ایران مبتنی بر قصه گویی است و در چنین فضایی نیازی به تولیدات پرهزینه نیست.

در پرونده این بازیگر 34 ساله هندی، 40 فیلم به چشم می خورد؛ «دیا میرزا» در سال 2000، عنوان دختر شایسته آسیا و اقیانوسیه را از آن خود کرد و در مدت فعالیتش در سینمای بالیوود، 11 بار نامزد دریافت جایزه های مختلف شد و توانست 9 جایزه را از آن خود کند.

دیا میرزا

دیا میرزا بازیگر هندی

دیا میرزا بازیگر هندی نقش کریشما در فیلم «سلام بمبئی» که به مناسبت اکران این اثر سفری سه روزه به ایران داشته است، از سال 1999 وارد عرصه بازیگری شد و در بیش از 50 فیلم هندی نقش آفرینی کرده است. او با فیلم «می خواهم در قلبت بمانم» ساخته گوتهام منون توانست برنده جوایزی در عرصه بازیگری در هند شود و به شهرت دست پیدا کند. دیا میرزا در سال های اخیر کمپانی تولید فیلم تاسیس کرده و بیشتر در زمینه تهیه فیلم فعالیت می کند.

در فاصله حضور دیا میرزا در ایران گفتگوی کوتاهی با او داشتیم که در پاسخ به خبرنگار که چه تفاوت هایی میان تولیدات ایرانی و هندی از لحاظ کیفیت تولید (هزینه) می بینید، گفت:فیلم های ایرانی که من دیده ام از مجید مجیدی و عباس کیارستمی بوده است.

دیا میرزا

دیا میرزا و محمدرضا گلزار

وی در پاسخ به اینکه آیا از اصغر فرهادی که فیلم «جدایی» را ساخته و برنده اسکار شده فیلمی دیده است؟ عنوان کرد:خیر ندیده ام. من براساس این فیلم هایی که تماشا کرده ام متوجه شدم شما فیلم هایی می سازید که شیوه روایی بسیار ساده و انسانی دارد و من فکر می کنم دیگر در چنین فضایی هزینه تولید اهمیت ندارد و آنچه اهمیت دارد کیفیت داستان گویی است.

این بازیگر هندی همچنین اشاره کرد:برای فیلمسازها در ایران ممیزی وجود دارد، اما به نظرم آنها پیشرفت های بزرگی داشته اند و فیلم های شگفت انگیزی ساخته اند. 

در ادامه از او درباره تجربه حضورش در ایران پرسیدیم که پاسخ داد:من کلی عشق از مردم ایران دریافت کردم و امیدوارم دوباره به ایران سفر کنم.

نظر دیا میرزا بازیگر سلام بمبئی در مورد مردم ایران

4.681
این مطلب مفید بود ؟747
برگرفته از مهر -/ح
وبگردی