شهاب حسینی و ترانه علیدوستی
ترانه علیدوستی و شهاب حسینی ، مهران مدیری و سیامک انصاری ، محمدرضا گلزار و مهناز افشار از زوج های هنری پرکاری هستند که در ادامه به آنها اشاره میکنیم.

زوج های هنری که در چند فیلم با هم همبازی بودند

زوج های هنری زیادی در سینمای ایران وجود دارند که به دلیل اینکه در چند فیلم و سریال با هم همبازی بودند در کنار هم شناخته میشوند. همبازی شدن هومن برق نورد با بهنام تشکر در دزد و پلیس و بعد از آن دودکش و سپس پادری سبب شد تا بسیاری از مردم منتظر کارهای مشترک دیگری از این دو هنرمند باشند .

یا وقتی صحبتی از فیلم های مهران مدیری به میان می آید بسیاری از ما طبق عادت منتظر حضور بازیگران ثابتی چون سیامک انصاری هستیم.

زوج های هنری زیادی در سینما و تلویزیون وجود دارند که در این مطلب به آنها اشاره میکنیم.

زوج های هنری مشهور در سینما و تلویزیون

هومن برق نورد و بهنام تشکر

هومن برق نورد و بهنام تشکر یکی از معروف ترین زوج های هنری تلویزیون هستند که سابقه کارهای مشترکشان به سه فیلم دزد و پلیس ، دودکش و پادری میرسد.

هومن برق نورد و بهنام تشکر

هومن برق نورد و بهنام تشکر در سریال دزد و پلیس

اولین باری که هومن برق نورد و بهنام تشکر رودروی هم قرار گرفتند حضورشان در سریال دزد و پلیس در سال 1391 بود .

هومن برق نورد و بهنام تشکر

هومن برق نورد و بهنام تشکر در سریال دودکش

دومین باری که بهنام تشکر و هومن برق نورد رودرروی هم قرار گرفتند سریال دودکش در سال 92 بود که به کارگردانی محمدحسین لطیفی ساخته شد. هومن برق نورد در نقش فیروز مشتاق و بهنام تشکر در نقش نصرت سوزنچیان زوج هنری سریال دودکش را شکل دادند.

هومن برق نورد و بهنام تشکر

هومن برق نورد و بهنام تشکر زوج هنری موفق

ادامه بازی های موفق این هنرمندان در سریال پادری به ثمر نشست و فصل دوم سریال دودکش با عنوان پادری سال 95 روی آنتن رفت و باز با هنرنمایی زوج هنری این سریال یعنی بهنام تشکر و هومن برق نورد همراه بود.

سیامک انصاری و مهران مدیری

سیامک انصاری و مهران مدیری یکی از قوی ترین و ماندگارترین زوج های هنری هستند که در کارهای زیادی با هم همبازی بوده اند.سیامک انصاری فعالیتش را با کارهای مهران مدیری آغاز کرد و در اغلب سریال های او حضور در کنارش حضور داشت.

مهران مدیری و سیامک انصاری

مهران مدیری و سیامک انصاری زوج هنری موفق

سریال پاورچین ، نقطه چین ، شبهای برره ، جایزه بزرگ ، باغ مظفر ، مرد هزار چهره ، درحاشیه از جمله کارهای مشترک این زوج هنری سرشناس است.

مهران مدیری و سیامک انصاری

مهران مدیری و سیامک انصاری در ساعت 5 عصر

مهران مدیری و سیامک انصاری در سینما هم در فلیم ساعت 5 عصر با هم همبازی بودند و در سریال های نمایش خانگی هم این زوج هنری در کنار هم دیده میشوند.

مهناز افشار و محمدرضا گلزار

از مهناز افشار و محمدرضا گلزار میتوان به عنوان یکی از زوج های هنری موفق و پرکار سینما یاد کرد که در حدود 9 فیلم رودروی هم به ایفای نقش پرداختند.

محمدرضا گلزار و مهناز افشار

محمدرضا گلزار و مهناز افشار در آتش بس

محمدرضا گلزار و مهناز افشار در فیلم هایی چون زهر عسل ، سیزده گربه روی شیروانی ، کما ، تله ، آتش بس ، کلاغ پر ، عشق تعطیل نیست ، دلم میخواد و عاشقانه با هم همبازی بودند.

محمدرضا گلزار و مهناز افشار

محمدرضا گلزار و مهناز افشار در فیلم عشق تعطیل نیست

این زوج هنری سینما یکی از پرکارترین های این عرصه هستند که با بازیگران زیادی دیگری در فیلم هایشان همبازی بودند اما از آنها میتوان به عنوان رکوردداران همبازی شدن در سینما با یکدیگر یاد کرد.

محمدرضا گلزار و الناز شاکردوست

محمدرضا گلزار و النازشاکردوست یکی دیگر از زوج های هنری هستند که فیلم های مشترک زیادی با هم دارند. این زوج هنری اولین بار در فیلم گل یخ با هم همبازی شدند.

محمدرضا گلزار و الناز شاکردوست

محمدرضا گلزار و الناز شاکردوست در فیلم تو و من

از فیلم های مشترک محمدرضا گلزار و الناز شاکردوست میتوان به گل یخ ، مجنون لیلی ، دو خواهر ، تو و من ساخته محمد بانکی اشاره کرد.

محمدرضا گلزار و الناز شاکردوست

محمدرضا گلزار و الناز شاکردوست در مجنون لیلی

الناز شاکردوست از بازیگران پرکار سینما است که در 4 فیلم تجربه همبازی شدن با محمدرضا گلزار را داشت و با بازیگران زیاد دیگری در فیلم هایش همبازی بود.

حامد بهدادو باران کوثری

یکی دیگر از زوج های هنری موفق سینما و تلویزیون باران کوثری و حامد بهداد است. باران کوثری و حامد بهداد در چندین فیلم سینمایی با هم همبازی بودند و این زوج هنری از پرکارترین های سینما هستند.

باران کوثری و حامد بهداد

باران کوثری و حامد بهداد در فیلم جان دار

از جمله کارهای مشترک حامد بهداد و باران کوثری میتوان به فیلم های دایره زنگی ، روز سوم ،خانه دختر، هفت ماهگی ،سد معبر و جان دار اشاره کرد.

باران کوثری و حامد بهداد

باران کوثری و حامد بهداد در فیلم روز سوم

یکی از ماندگارترین نقش های باران کوثری و حامد بهداد مربوط به فیلم روز سوم است که حامد بهداد در نقش یک عراقی عاشق باران کوثری شده بود.

پرویز پرستویی و فاطمه معتمدآریا

پرویز پرستویی و فاطمه معتمدآریا از معروف ترین زوج های هنری هستند که سابقه همکاری های مشترک زیادی با هم دارند و در چندین فیلم و سریال رودرروی هم به ایفای نقش پرداخته اند.

پرویز پرستویی و فاطمه معتمدآریا

پرویز پرستویی و فاطمه معتمدآریا در فیلم آشپزباشی

از فیلم های مشترک این زوج هنری پیشکسوت و محبوب میتوان به زیر تیغ ، آشپزباشی ، عزیزم من کوک نیستم ، صد سال به این سال سالها ، مرد عوضی ، شوخی ، مومیایی 3 و .... میتوان اشاره کرد.

پرویز پرستویی و فاطمه معتمدآریا

پرویز پرستویی و فاطمه معتمدآریا در زیر تیغ

این زوج هنری پیشکسوت سینما و تلویزیون از زوج های هنری محبوبی هستند که بازی هایشان مقابل یکدیگر همواره مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است.

محسن تنابنده و احمد مهرانفر

محسن تنابنده و احمد مهرانفر یکی از زوج های هنری محبوب در تلویزیون هستند که با نام نقی و ارسطو در نقش هایشان ماندگار شده اند.

محسن تنابنده و احمد مهرانفر

محسن تنابنده و احمد مهرانفر در پایتخت

نقی و ارسطوی سریال پایتخت بعد از گذشت پنج فصل از این سریال هنوز هم یکی از محبوب ترین های تلویزیون هستند که در سریال علی البدل و فیلم ایران برگر باز هم رودر روی هم به ایفای نقش پرداختند.

محسن تنابنده و احمد مهرانفر

محسن تنابنده و احمد مهرانفر در ایران برگر

اگرچه تجربه همکاری این دو هنرمند در ایران برگر و علی البدل مورد توجه قرار گرفت اما نقش نقی و ارسطوی آنها ماندگارتر از بقیه بود.

باران کوثری و نوید محمدزاده

باران کوثری و نوید محمدزاده

باران کوثری و نوید محمدزاده در عصبانی نیستم

یکی دیگر از زوج های هنری این روزهای سینما نوید محمدزاده و باران کوثری هستند که از آنها میتوان به عنوان جوان ترین زوج هنری نام برد.

باران کوثری و نوید محمدزاده

باران کوثری و نوید محمدزاده در لانتوری

فیلم عصبانی نیستم و لانتوری از مشهورترین فیلم های مشترک این زوج هنری است که با بازی هایی متفاوت و نقش هایی ماندگار همراه بود.

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

اگر بخواهیم لیستی از محبوب ترین زوج های هنری تهیه کنیم قطعا نام شهاب حسینی و ترانه علیدوستی در صدر این لیست قرار میگیرد.

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی در فروشنده

شهاب حسینی و ترانه علیدوستی در اولین تجربه همکاری مشترک در فیلم درباره الی به ایفای نقش مقابل یکدیگر پرداختند و بعد از آن در فیلم فروشنده نقش های ماندگاری را خلق کردند و در سریال شهرزاد به محبوبیت بیشتری رسیدند.

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی در سریال شهرزاد

از میان نقش های این زوج هنری محبوب نقش شهرزاد و قباد از سایر نقش ها محبوب تر است .

زوج های هنری با فیلم های مشترک و ماندگار + تصاویر

4.122
این مطلب مفید بود ؟184
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / م.ف
وبگردی