عوارض دیر به دنیا آمدن نوزاد
زایمان دیررس یا “دیر به دنیا آمدن نوزاد” می تواند مشکلات جدی ای را در نوزاد شما بوجود بیاورد مثل مشکلات عاطفی رفتاری و عصبی بودن در سنین بسیار پایین.

مشکلات احتمالی و عوارض دیر به دنیا آمدن نوزاد چیست؟

نوزادانی که دیر به دنیا می آیند، بیشتر احتمال دارد که مشکلات رفتاری داشته باشند، به خصوص اختلال بیش فعالی.طبق تحقیقات جدید، نوزادانی که پس از 42 هفته بارداری متولد شده اند، در معرض خطر بیشتری از مشکلات رفتاری و عاطفی مانند اختلال بیش فعالی و کمبود توجه در دوران کودکی هستند؛

ادامه این بخش از نمناک را به بررسی عوارض دیر به دنیا آمدن نوزاد که بایستی مورد توجه جدی قرار گیرد اختصاص داده ایم.

تاخیر در زایمان

مشکلات جدی رفتاری و عصبی در نوزادانی که دیر به دنیا آمدند

کودکانی که دیر به دنیا می آیند، دو برابر احتمال ابتلا به ADHD بالینی را تجربه می کنند.

زایمان به عنوان پیش از دوره (قبل از 37 هفته)، مدت دوره (37-42 هفته) یا پس از دوره (بعد از 42 هفته) طبقه بندی می شوند. تحقیقات نشان داده است که :"هر دو نوزاد پس از زایمان و قبل از زایمان در معرض خطر بیشتر مشکلات رفتاری و عاطفی در 18 و 36 ماه قرار داشتند که این شرایط تقریبا از وزن و قد مادر، قومیت، درآمد خانواده، مصرف الکل، سیگار کشیدن، سطح تحصیلات و روانپاتولوژی مادر تاثیر میگیرند.

علت مشکلات عصبی کودکان  

عوارض خطرناک و جدی دیر به دنیا آمدن نوزادان

نتایج مطالعات در این زمینه بسیار متفاوت است، طبق بعضی مطالعات نشان داده شده است که زایمان بعد از دوره خطر ابتلا به آنسفالوپاتی و مرگ در اولین سال زندگی نوزاد را افزایش می دهد، اما در برخی مطالعات دیگر بیان شده که این نوزادان از نظر جسمی، ذهنی، و بیماری فرقی با کودکان دیگر ندارند.

اما در مقاله دیگری، بیان شده است که در سن پنج سالگی، 13٪ از نوزادانی که دیر به دنیا آمده اند، دچار مشکلات عصبی می شوند.

نزدیک به 5 تا 10 درصد تولدها دیرتر اتفاق می افتد، حتی در کشورهای صنعتی. انگلستان کمترین نرخ را در این بین داراست با نرخ 3.6٪. تاخیر در تولد در بین زنانی که القاء شده اند رایج است.

از 114،783 زن که القاء شده اند، 13،643 (11.9٪)از نوزادان با تاخیر به دنیا آمده اند . با این حال، فقط 8188 (2.3٪) نوزاد متولد شده از 361،323 از زنانی که به صورت طبیعی باردار شده اند دیر به دنیا آمده اند، در حالی که فقط 1،010 (1.6٪) از کودکان که به صورت سزارین متولد شده اند با این مورد مواجه بوده اند.

تاثیر دیر به دنیا آمدن روی اخلاق

چگونه طولانی شدن حاملگی، ممکن است کودک را تحت تاثیر قرار دهد؟

یافته های این تحقیقات کاملا قابل اعتماد است [ما] می دانیم که تولد پس از تاریخ موعد با انواع مشکلات همراه است. اگر تولد کودک شما، بیش از حد طول بکشد، احتمال بیشتری دارد که با کاهش وزن یا اختلالات عصبی مواجه بشود؛

به این دلیل که نوزاد بیشتر در رحم باقی می ماند و بیشتر احتمال دارد که جفت به حالت طبیعی برسد. این تحقیقات مهم و جالب و شامل اطلاعات مفید هستند. که موجب اگاهی مادران از عواقب تاخیر در تولد نوزاد می شود.

زایمان دیررس

گروه اینترنتی از زنانی که خود را "مامان های 10 ماهه" می نامند، از تولد طبیعی خود حمایت می کنند، حتی زمانی که کودک از تاریخ رسمی خود گذشته است. او گفت:"این زنان باردار باید در مورد اثرات مضر بالقوه فرزندشان اگاه شوند."

عوارض دیر به دنیا آمدن نوزاد و تاثیر آن روی خلقیات کودک!

4.7106
این مطلب مفید بود ؟1006
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ /ح.ب
برچسب : نوزاد
وبگردی