هر روز دوش گرفتن

هر روز دوش گرفتن دیگر ممنوع !

کد مطلب : 67172زمان مطالعه : 2 دقیقه
تا چه اندازه با مضرات هر روز دوش گرفتن آشنا هستید ؟ مطالعات و بررسی های جدید عوارض استحمام زیاد را از بعد دیگری مورد بررسی قرار داده و نتیجه ای نگران کننده را منتشر کرد.

هر روز دوش گرفتن لازم نیست چرا که سلامت شما را دچار مشکل می سازد

دوش گرفتن روزانه خطر ابتلا به عفونت را بیشتر می کند براساس گزارش تایم متخصصان هشدار می دهند که روزانه دوش گرفتن می تواند خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهد.
متخصص بیماری های عفونی، دکتر الین لارسون از دانشگاه کلمبیا :زیاد دوش گرفتن رطوبت پوست را کاهش می دهد و باعث می شود پوست خشک و ترک بخورد ومیکروبها وارد پوست شوند .
A daily shower isn't necessary':Bathing every day could INCREASE your risk of infections, warn experts as they reveal how many times you should wash
او افزود بیشتر مردم با این باور حمام می کنند که ریسک بیماری ها را کاهش دهند، با این حال، کاری بیشتر از بین بردن بوی بدن انجام نمی دهد.
هر روز دوش گرفتن

هر روز دوش گرفتن برای پوست مضر است

 مضرات هر روز دوش گرفتن و افزایش خطر عفونت پوستی

دکتر سی براندون میچل، استادیار پوست شناسی در دانشگاه جورج واشینگتن، می افزاید که شستن چربی های طبیعی پوست، می تواند باکتری های خوب پوست را ازبین برد که سیستم ایمنی افراد را پشتیبانی می کند.
طبق گفته دکتر میچل، استحمام یک یا دو بار در هفته معمولا برای اغلب افراد کافی است و دوش روزانه لازم نیست. بدن طبیعتا ماشین روغن خورده است. من فکر می کنم بیشتر مردم زیاد حمام می کنند ، وی افراد را ترغیب می کند در صورتی هر روز دوش بگیرند، که پوست سالم و مرطوب داشته باشند .
دکتر میشل توصیه می کند افراد هنگام استحمام بدن خود را با کف صابون نپوشانند و بهتر است فقط روی مناطق بد بو مانند زیر بغل یا پا تمرکز کنند ؛ آن هایی که موهای خشک دارند فقط باید هر چند هفته آن را بشویند، در حالی که افراد مبتلا به مشکلات پوست سر، مانند شوره ، ممکن است هفته ای چند بار از شامپو برای شستن موهایشان استفاده کنند.
دکتر لارسون می گوید افراد باید اغلب بر شستن دست ها ، لباس هایشان، که سلول های مرده پوست را جمع می کنند توجه کنند تا ریسک بیماری را کاهش دهند. تمیز کردن باکتری ها، باکتری های خوب را از بین می برد که از سیستم ایمنی پشتیبانی می کنند. مطالعه ای که در ماه ژانویه سال گذشته منتشر شد حاکی از آن است که تمیز کردن زیاد می تواند باکتری های سالم که روی پوست بدن افراد زندگی می کنند آسیب برساند.
هر روز دوش گرفتن

عوارض جدی هر روز دوش گرفتن برای سلامت

عوارض جدی هر روز دوش گرفتن و حمام رفتن

3.762
این مطلب مفید بود ؟4616
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ز.ن
برچسب : دوش گرفتن
وبگردی
    not found