وضعیت جنین در هفته ی 32 بارداری
در هفته ی 32 بارداری جنین به اندازه یک بطری شیر رشد کرده و مهارت های لازم از تنفس تا مکیدن و تنفس و قورت دادن را برای زندگی در بیرون از رحم را یاد گرفته است.

وضعیت جنین و مادر در هفته ی 32 بارداری

در این هفته، نوزادتان وزن می گیرد ، ممکن است احساس فراموشی کنید و زمان این رسیده است که بخش های عملی به دنیا آوردن نوزاد را برنامه ریزی کنید ؛ پیرو بخش های قبلی بارداری هفته به هفته در نمناک در مورد خود و نوزادتان و نشانه هایی که در هفته 32 بارداری پیش خواهند آمد، چیزهای بیشتری بدانید.

 وزن جنین در هفته ی 32 بارداری

هفته سی و دوم بارداری

 

تغییرات و رشد جنین در هفته ی 32 بارداری

در هفته 32، نوزاد من به چه اندازه است؟

زمانی را که نوزادتان به اندازه ی یک لیموی کوچک بود را به یاد دارید؟ با فرارسیدن روزهای بزرگ، همه چیز قطعا تغییر کرده است؛ درحال حاضر او به اندازه ی یک بطری شیر است و وزنش در حدود سه و نیم تا چهار پوند و قدش بین 15 تا 17 اینچ است و تقریبا زمان تشکیل ظاهر او فرا رسیده است.

جنین در هفته ی 32 بارداری

مادر و جنین در هفته سی و دوم بارداری

نوزاد من در این هفته چه کار می کند؟

در طی این چند هفته ی اخیر ، نوزاد در شکم شما مشغول تمرین برای زندگی خارج از رحم بوده است ؛ او در حال تمرین مهارت هایی است که به عنوان نوزاد به آن احتیاج دارد، از تنفس تا مکیدن گرفته تا قورت دادن و لگد زدن. نوزاد شما از همیشه زییاتر است ، با تشکیل لایه چربی در زیر پوستش ، از آن ظاهر شفاف رها می شود و او دیگر کاملا مات و آشکار شده است. سیستم گوارشی او نیز آماده است که در هنگام شیر خوردن طی چند هفته ی آینده عمل کند.

هم اکنون ناخن های پاها و دست ها و موهایش هم کاملا رشد کرده اند ، به لطف رشد نوزادتان ، ممکن است کمی احساس فشرده بودن داشته باشد به همین دلیل است که شما کمتر متوجه حرکات و ضربات و پیچ و تاب های او می شوید. البته نگران نشوید زیرا او کاملا راحت است و حتی به پشت چرخیده و خم شده است تا بتواند تا بیشترین حد ممکن راحت باشد. چند وقت دیگر او می چرخد و به وضعیت سر به سمت پایین که برای زایمان لازم است ،می رسد.

وضعیت جنین در هفته ی 32 بارداری

همه چیز درباره هفته سی و دوم بارداری

 

وضعیت مادر باردار هفته 32 حاملگی

بدن من دراین هفته چه کار می کند؟ بدون شک تا الان تجربه ی کمبود حافظه ی حاملگی را داشته اید. زیرا به دلیل هورمون های بارداری مغزتان به این نتیجه رسیده است که کمتر حرف بزند.

ولی در مورد نوزادتان چگونه است؟ آیا این مشکل شامل حال او نیز می شود؟ به دلیل تغییرات هورمونی، شل شدن مفاصل و رباط ها، تغییر نقطه ی ثقل و افزایش وزن ممکن است متوجه شوید که به وسایل گیر می کنید و با آن ها برخورد میکنید پس آن کفش های پاشنه بلند لق لقو را کنار بگذارید لااقل تا زمانی که نوزادتان به دنیا بیاید از کفش های راحت استفاده کنید. این تغییرات بدنی ممکن است موجب احساس درد کمر در قسمت پایین شود اگر شما در این قسمت درد دارید، سریعا به ماما اطلاع دهید زیرا ممکن است یکی از نشانه های زایمان زودرس باشد.

در این مرحله، تقریبا هفته ای یک پوند وزن اضافه خواهید کرد، که نصف آن مربوط به نوزادتان است ، او قسمت بیشتری از وزن خود را در هفت هفته ی آینده که باقیمانده به دست می آورد.

 علائم هفته ی 32 بارداری

توصیه های هفته 32 بارداری

تغییرات و حالات شایع هفته ی 32 بارداری :

انقباض براکستون هیکس:اگر احساس می کنید رحمتان سفت شده است، این یک انقباض واقعی نیست ولی انقباضات نامنظم که به براکستون هیکس معروف هستند، می توانند از 15 ثانیه تا 2 دقیقه ادامه داشته باشند. اگر با تغییر وضعیتتان این حالت اتفاق می افتد، ممکن است نشانه ی زایمان باشد. اگر انقباضات متوقف شدند، نگران نباشید زیرا براکستون هیکس بوده اند. اگر خیلی تکرار شدند با مامای خود تماس بگیرید زیرا معمولا نشانه ی زایمان هستند.

زایمان در هفته ی 32 بارداری

بایدها و نبایدهای هفته سی و دوم بارداری

 

کاهش اشتها:

این روزها فضای زیادی در معده ندارید پس تعجبی ندارد که اشتهایتان کمتر شود. سعی کنید به جای خوردن غذای زیاد به یکباره، غذای کمتری در وعده های بیشتر بخورید.

ترشحات سینه:

جذابیت های حاملگی هیچ وقت تمامی ندارند، این بار نوبت تراوشات سینه است که مشکلات بدنی شما را آشکار کنند.با بزرگ شدن سینه هایتان در سه ماهه ی سوم ، ممکن است مایع زردرنگی به نام شیرماک از آن ها ترشح شود که پیش ساز شیر و اولین شیری که نوزاد شما می خورد است اگر این ترشحات شما را آزار می دهند از پدهای شیردی استفاده کنید.

سوزش معده:

حالا که رحمتان به دیافراگم فشار می آورد و فضای کمی در شکمتان باقی مانده است ممکن است سوزش معده یا تنگی نفس داشته باشید. خوابیدن بر روی بالشت مناسب یا خوردن غذای کمتر به شما کمک می کند تا راحت تر باشید.

 

بارداری در هفته ی 32

بارداری هفته به هفته

 

این هفته چه کار کنید؟

روزهای بزرگ نزدیک تر می شوند ،پس چرا نباید به خودتان این شانس را بدهید که همراه با نیمه ی دیگرتان کارهای مربوط به زایمان را انجام دهید؟

اگر شما زایشگاه خاصی در نظر ندارید، بررسی کنید که آیا بیمارستان به شما یک تور کلاس های مربوط به قبل از تولد می دهد اگر نه، مطمئن شوید که خودتان با مراحل قبل از تولد نوزاد آشنا هستید و زمانی که درد زایمان شما شروع می شود، خودتان را کنترل کنید. شما بیشتر آماده هستید، و اعتماد به نفس بیشتری هنگامی که این انقباضات شروع می شود احساس خواهید کرد.

 

هفته ی 32 بارداری ، همه چیز درباره هفته ی 32 بارداری

4.7915
این مطلب مفید بود ؟85263
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ک
وبگردی