خرید ارزان
خرید اینترنتی امروزه در بین مردم رواج بسیاری دارد و دغدغه اصلی مردم خرید کالا و خدمات با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می باشد. در این مطلب به بررسی و ارائه نکاتی برای خرید اینترنتی ارزان و با کیفیت می پردازیم.

چگونه یک خرید ارزان و به صرفه را تجربه کنیم؟

شاید کمتر کسی، 10 سال پیش  به خرید اینترنتی از فروشگاه های آنلاین رغبتی نشان می داد.این بی میلی کاربران دلایل متعددی داشت که شاید نبود اعتماد و زیر ساخت های پرداخت یکی از مهمترین دلایل آن بود. اما امروزه اینگونه نیست و فروشگاه های اینترنتی متعددی در حوزه های مختلف فعالیت می کنند. بسیاری از خرید های روزمره که در گذشته به صورت سنتی و با حضور فیزیکی انجام می شد و خرید اینترنتی برای آن ها قابل تصور نبود امروزه به صورت آنلاین انجام می شود، که مواردی مانند خرید اینترنتی لباس، خرید لوازم آرایش و ... را می توان نام برد. 

در حال حاضر نمونه های مختلفی از سایت های خرید اینترنتی وجود دارند که می توان خرید آنلاین را با آنها تجربه نمود. یکی از ویژگی های مهم و شاید از جذابیت های این نوع خرید، دسترسی به کالاهای متنوع در یک سایت فروشگاهی است. امروزه نه تنها کسب و کارها مقاومتی برای داشتن یک وب سایت فروش آنلاین ندارند بلکه این امر جزئی از مطالبات آنها شده است، از سویی دیگر کاربران نیز دغدغه ها و نگرانی های گذشته را در خصوص خرید آنلاین ندارند. رقابت سایت های فروش آنلاین بر سر فروش کالای ارزانتر و ارائه خدمات بهتر است. همچنین، دغدغه خریداران نیز خرید اینترنتی ارزان و به صرفه است.

اما لزوما هر کالای ارزانی که در سایت ها فروخته می شود به معنی با کیفیت بودن کالا نیست، مسلما هیچ ارزانی بی حکمت نیست.  حال سوال اینجاست که چگونه می توانیم یک کالای با کیفیت را ارزان خریداری کنیم. برای این سوال پاسخ های متعددی وجود دارد که در ادامه به سه راهکار برای خرید ارزان کالای با کیفیت اشاره می کنیم.

روش خرید گروهی

احتمالا در خرید های خود این مساله را تجربه کرده اید که به یک عمده فروشی برای تهیه کالای مورد نیاز خود مراجعه نمایید و صاحب عمده فروشی کالا را به صورت تک به شما نفروشد، البته برای کار خود دلایل منطقی دارد که شاید مهمترین آن خراب شدن ست یا جین محصول باشد. اگر خرید کالا به قیمت عمده برای شما خیلی مهم بوده، احتمالا با چند نفر از دوستان و آشنایان  یک ست از محصول را خریداری کرده و بین خود تقسیم کرده اید و با این روش مشکل خود را حل کرده اید، این روش برای کالاهایی که به صورت ست فروخته می شود شاید جوابگو باشد ولی در بسیاری از موارد مانند خرید لوازم آشپزخانه شاید پاسخگو نباشد.

این الگوی خرید را برخی از فروشگاه های اینترنتی با قابلیت های بیشتری اجرایی نموده اند با این تفاوت که دیگر لازم نیست شما افرادی را جمع آوری کنید که بتوانید با آنها به صورت گروهی، یک خرید با قیمت مناسب انجام دهید. بلکه  این سایت ها با تبلیغات گسترده و هدفمندی که دارند خریداران متعددی را جمع آوری کرده و  سفارشات کاربران مختلف را ثبت می کنند و پس از اینکه برای یک کالای مشخص سفارشات خریداران به یک حد مشخصی رسید کالای مورد نظر را از تامین کننده یا تولید کننده اصلی تهیه کرده و با قیمت مناسب برای کاربران خود ارسال می نماید. سایت تیجور یک سایت خرید گروهی است که کالا های باکیفیت و اصل را با همین روش برای کاربران خود خریداری و ارسال می نماید و شما می توانید کالای مورد نظر خود را با ارزانترین قیمت تهیه نموده و یک خرید اینترنتی ارزان را تجربه نمایند.

خرید با تخفیف

خرید با تخفیف

یکی دیگر از روش هایی که شما می توانید یک کالای خوب و با کیفیت را با قیمت مناسب تهیه نمایید این است که با توجه به مناسبت ها و جشنواره ها و حراج های فصلی گوش بزنگ باشید که چه فروشگاه ها یا سایت های معتبری برای کالا و خدمات خود تخفیف ویژه گذاشته اند و تخفیف برند های مختلف را دنبال کنید. ولی از آنجایی که تعداد فروشگاه ها و برند ها بسیار زیاد است، اطلاع از  تخفیف های آنها کار ساده ای نیست و ممکن است فرصت های خرید زیادی از دست بدهید.

احتمالا شما هم از تبلیغات پیامکی خسته شده اید و تبلیغات پیامکی خود را به دلیل دریافت پیامک های ایذایی و بی ارتباط با نیازمندیهای خود، مسدود کرده باشید که در نتیجه پیامک تخفیف برندهای معتبر به دست شما نخواهد رسید. سایت های تبلیغاتی یک مرجع مناسب برای اطلاع از تخفیف برند های معتبر و سایر صاحبان کسب و کار می باشد. شما به عنوان یک خریدار می توانید آخرین تخفیف های برندها و فروشگاه های معتبر را در آنها مشاهده نموده و با مراجعه حضوری  یا مراجعه به سایت آنها خرید خود را انجام دهید.

خرید گروهی

کوپن تخفیف

استفاده از کوپن تخفیف یا بن تخفیف نیز یکی دیگر از روشهای مکمل برای خرید ارزان است که مدلهای متنوعی دارد، فروشندگان مختلف به روشهای مختلف آن را اجرا می نمایند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.
کوپن تخفیف عادی:  در این نوع کوپن شما خرید معمولی خود را با توجه به شرایط اعلامی فروشنده انجام می دهید و این کوپن بر مبلغ نهایی سفارش شما اعمال می شود که می تواند به صورت یک کد تخفیف دیجیتالی یا کاغذی باشد که از قبل در اختیار شما قرار گرفته است.

کوپن تخفیف با توجه به میزان خرید:این نوع کوپن با توجه به حجم سفارش شما اعمال می شود. به عنوان مثال خرید بالای 1 میلیون تومان 10 درصد تخفیف و یا خرید بالای 5 میلیون تومان 30 درصد تخفیف.

کوپن تخفیف مدت دار با یک مبلغ مشخص: این نوع کوپن نیز با توجه به میزان یک حداقل از خرید شما اعمال می شود و به مقدار  مبلغ مشخص شده در کوپن از فاکتور نهایی شما کسر خواهد شد. 

کوپن تخفیف مدت دار با یک درصد مشخص:  این نوع کوپن نیز با توجه به میزان یک حداقل از خرید شما اعمال می شود و به میزان درصد مشخص شده در کوپن، از فاکتور نهایی شما کسر خواهد شد. 

بن تخفیف برای خرید بعدی: در این مدل، از فاکتور فعلی شما چیزی کسر نمی شود و یک امتیاز برای خرید یا خرید های بعدی شما لحاظ می شود که می توانید در مراجعات بعدی  از آن استفاده کنید.

کوپن تخفیف ویژه خدمات:مشابه کوپن های فوق بوده و می تواند همه انواع آن را شامل شود. در این نوع کوپن شما کالای مشخصی را نمی خرید، بلکه به یک مرکز خدمات مانند مرکز خدمات زیبایی، آرایشگاه، مرکز پاکسازی پوست، مرکز خدمات دندانپزشکی، استخرها، مراکز آموزشی و سایر مراکز خدماتی مراجعه نموده و از خدمات آنها با توجه به نوع کوپن خود ارزانتر استفاده نمایید.

مدلهای متنوع دیگری نیز از کوپن تخفیف وجود دارد. سایت های تبلیغاتی این امکان را برای کسب و کارها فراهم ساخته اند که بتوانند مدلهای مختلفی از کوپن های تخفیف را تعریف نمایند و بازدید کنندگان  سایت آنها را تهیه نمایند و هنگام مراجعه حضوری به محل کسب و کار یا سایت فروش آنها ، کوپن های خربداری شده را استفاده کنند.

چگونه یک خرید اینترنتی ارزان داشته باشیم

54
این مطلب مفید بود ؟40
وبگردی