تولد
شهربازی های ترسناک
شهربازی هایی در جهان وجود دارند که زمانی مکانی برای تفریح بودند اما الان به مکان های مخوف و وحشتناکی تبدیل شده اند.

شهربازی های ترسناک مخوف و ممنوع الورود دنیا

شهربازی هایی در دنیا هستند که زمانی در اوج خودشان بوده اند؛ اما این روز ها به یک مکان ترسناک و متروکه تبدیل شده اند. وسایل بازی زنگ زده و جو خوفناک حاکم بر این مکان ها شور و هیجان شان را از دست داده اند و ما را فقط به یاد فیلم های ترسناک هالیوودی می اندازند. در این قسمت از نمناک با ما باشید تا ترسناک‌ترین شهربازی های دنیا را به شما معرفی کنیم.

Six Flags (نیواورلئان آمریکا)

این مکان که زمانی مرکز تفریح و شادی در آمریکا بود، حالا یادآور وهم‌آوری از ویرانی طوفان کاترینا است که در سال 2005 شهر را به هم ریخت و این پارک را تعطیل کرد. ترن هوایی، چرخ و فلک و سایر وسایل حالا متروک هستند، تازه اگر مار ها و تمساح‌ هایی که در میان آن ها سرگردان هستند را حساب نکنید؛ اما خوف این مکان به زودی از بین خواهد رفت، زیرا اخیرا برنامه هایی برای تخریب آن ریخته شده است.

شهر بازی

Speepark (اِسپی پارک در آلمان)

این پارک در سال 1969 در آلمان شرقی افتتاح؛ اما در سال 2001 بسته و به عوامل واگذار شد. حالا در این مکان شاهد مجسمه‌ دایناسور های سرنگون ‌شده، ترن هوایی زنگ‌ زده، و ریلی که به دهان یک هیولا منتهی می ‌شود؛ هستیم. این مکان در حال حاضر فقط برای بازدید تور های رسمی باز است.

Lake Shawnee Amusement Park (دریاچه و شهربازی شاونی در ویرجینیای غربی)

در قرن هجدهم، یک نبرد خونین بین بومیان آمریکا و یک خانواده استعماری که تلاش کردند در دریاچه شاونی ساکن شوند، درگرفت و آنجا را به گورستان هندی ها تبدیل کرد. این شهربازی در دهه 1920 در این مکان افتتاح شد تا اینک ه در سال 1966 بعد از مرگ تصادفی دو جوان بسته شد. برخی از افراد ادعا می کنند که ارواح قربانیان پارک را دیده اند. این پارک هر ساله در روز هالووین میزبان کارناوال دارک، رویداد هزارتوی مزرعه ذرت و کمپینگ است.

Boblo Island (جزیره و شهربازی بُبلو در کانادا)

این پارک مربوط به سال 1898 است. درهای آن تقریبا صد سال بعد؛ یعنی در سال 1993 بسته شد و حالا هم این منطقه به روی عموم بسته است؛ اما می ‌توان در کنار بقایای ساختمان این مکان قایق سواری یا کایاک سواری کرد و به صدا های شبح ‌آمیز بازدیدکنندگان قبلی نیز گوش داد.

قایق

Pripyat Amusement Park (شهربازی پریپیات در اوکراین)

داستان غم انگیز این شهربازی در اوکراین حول فاجعه هسته ای چرنوبیل می چرخد. بسیاری از کارگران نیروگاه و خانواده‌های شان قرار بود در جشن اول ماه مه در سال 1986 در این شهربازی دور هم جمع شوند که انفجار در نیروگاه فقط چند روز قبل این امکان را به آن ها نداد. بعد از اعلام تخلیه پارک، همه تقریبا بلافاصله فرار کردند و آن زمان، چرخ و فلک متروکه به نمادی از بدشگونی تبدیل شده است.

Bongoland (بونگولند در ایالات متحده)

این شهربازی در اواخر دهه 1940 افتتاح شد و دایناسور های سیمانی، حیواناتی مثل میمون بونگو که کپی از دهکده بومی آمریکا بود را در آن به نمایش گذاشت. بعد از بسته شدن این جاذبه در سال 1952، برای چندین دهه رها شد. امروزه، باغ‌ های اطراف آن موجودات قدیمی ماقبل تاریخ را احاطه کرده و آنجا را به مکانی ترسناک تبدیل کرده‌ اند.

Taman Festival (فستیوال تامان در بالی)

خاستگاه این پارک تفریحی اندونزیایی که هیچ وقت باز نشده اسرارآمیز است؛ حتی دقیقا مشخص نیست که چرا گردشگران هیچ وقت نتوانستند سوار وسایل آن شوند یا در آنجا قدم بزنند. امروزه این شهربازی با جنگل و گرافیتی های رنگارنگ احاطه شده است.

گرافیت

Yongma Land (یُنگمالند در کره جنوبی)

شهربازی رنگارنگ Yongma Land که از سال 1980 تا 2011 باز بوده، این روز ها به یک نقطه جذاب برای عکاسان آماتور و حرفه ای تبدیل شده است. این مکان جذاب اما ترسناک، حتی میزبان ضبط چند ویدیوی هنرمندان کی پاپ هم بوده است. با تاریک شدن هوا هم امکان ورود به این مکان وجود دارد اما باید جو ترسناکش را با جان و دل پذیرفت.

Consonno (کُنسُننو در ایتالیا)

این شهربازی در دهه 1960 به عنوان یک پارک تفریحی و استراحتگاهی به سبک لاس وگاس در وسط ایتالیا طراحی شد. بناهای آن قرار بود به سبک های مختلفی مثل مناره مسلمانان، بتکده های چینی و یک قلعه مصنوعی قرون وسطایی ساخته شود؛ همچنین برنامه هایی برای یک باغ وحش و یک پیست مسابقه وجود داشت؛ اما رانش زمینی که در سال 1976 رخ داد باعث شد تا این مجموعه نیمه کاره به حال خودش رها شود.

 به دلیل احترام به قانون کپی رایت و قابل استفاده نبودن تصاویر موجود، از تصاویر اصلی استفاده نشد و تصاویر درج شده در مطلب تزیینی هستند.

ترسناک ترین شهربازی ممنوع الورود دنیا+ داستان

510
این مطلب مفید بود ؟100
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/ن.ح
وبگردی