پیش بینی وضعیت هوا
اگر به دنبال برنامه مناسبی برای “پیش بینی وضعیت هوا” هستید، در این گزارش از نمناک با بهترین برنامه های ممکن در این زمینه برای سیستم عامل اندروید آشنا خواهید شد.

برنامه پیش بینی وضعیت هوا

تغییر دمای آب و هوا، بارش باران، بارش برف، هوای طوفانی، تگرگ و.... از مهم ترین اطلاعاتی هستند که قبل از سفر به هر نقطه ای از جهان سعی می کنیم از آب و هوای آن منطقه اطلاعاتی را بدست بیاوریم تا اگر وضعیت آب و هوای آن منطقه خوب بود، به سفر می پردازیم و اگر وضعیت آب و هوای پیش بینی شده مناسب نبود، سفر را به زمان دیگری موکول می کنیم تا در حد ممکن خودمان را از آب و هوای نامناسب دور سازیم.

اما برای این اقدام شما می توانید از ساده ترین روش ها برای این کار استفاده کنید که حتی برنامه های متعددی نیز طراحی شده اند و شما می توانید از آنها در این راستا استفاده نمائید. به همین دلیل ما قصد داریم شما را با برنامه های کاربردی برای پیش بینی وضعیت آب و هوا (weather forecast) آشنا سازیم که توصیه می شود حتما اقدام به نصب آنها نمائید و قبل از سفر، منطقه مورد نظر را بررسی کنید. همراه ما باشید.

1- Google weather

اولین و معتبرترین منبعی که شما از طریق آن می توانید تنها وضعیت آب و هوایی منطقه خودتان را مشاهده کنید که اخیرا گوگل به موتور جستجو محبوب و جهانی خود افزوده است که شما وقتی سرچ کنید "google weather"، وضعیت آب و هوای منطقه ای که در حال زندگی هستید را در چند ثانیه به شما نشان خواهد داد که در تصویر ذیل مشخص است؛

پیش بینی وضعیت هوا

از طرفی قابلیت دیگری نیز وجود دارد که که مجددا به شما آموزش خواهیم داد. تصور کنید که شما قصد سفر به استان تبریز را دارید. برای اطلاع از وضعیت آب و هوای این استان، ابتدا وارد موتور جستجو گوگل شوید و سپس در کادر جستجو عبارت "tabriz weather" را وارد کنید و به مدت چند ثانیه منتظر بمانید تا وضعیت آب و هوا به شما نشان داده شود که باز هم در تصویر ذیل می تواند مشاهده کنید؛

پیش بینی وضعیت هوا

2- برنامه Weawow

برای سیستم عامل اندروید برنامه های متعددی وجود دارد که شما با استفاده از آنها می توانید اقدام به مشاهده پیش بینی وضعیت آب و هوا کنید. از این رو ما تصمیم به معرفی چندین برنامه نداریم که فقط باید آنها را دانلود کنید و از طرفی حجم زیادی از گوشی شما را می توانند بگیرند. به همین دلیل ما برنامه ای کاربردی را انتخاب کرده ایم که شما می توانید از آن برای مشاهده وضعیت آب و هوا استفاده کنید.

پیش بینی وضعیت هوا

نام این برنامه کاربردی weawow می باشد که یک برنامه با محیط کاربردی جذاب است که با ورود به آن می توانید گزارش آب و هوای محیطی که لوکیشن شما در آن ثبت می کند را مشاهده کنید که همان منطقه سکونت خودتان می باشد. این برنامه دارای قابلیت هایی می باشد که می توانید میزان دما، میزان پوشش ابری، فشار هوا، میزان رطوبت، سرعت باد و... را مشاهده نمائید. برای دانلود این برنامه بر روی لینک ذیل از فروشگاه گوگل پلی کلیک کنید؛

3- برنامه های داخلی گوشی

این روزها تمام گوشی های هوشمند دارای برنامه های مختلفی هستند که بصورت پیش فر در آنها نصب شده است. یکی از برنامه هایی که می توانید مشاهده کنید، برنامه پیش بینی وضعیت آب و هوا است که در گوشی های اندرویدی بیشتر به عنوان یک ویجت وجود دارد و اما در گوشی های آیفون در قالب یک برنامه می باشد که با مراجعه به آن، لوکیشن شما را بدست خواهد آورد و نتیجه را اعلام خواهد کرد.

پیش بینی وضعیت هوا

برای مثال در گوشی های اندرویدی سامسونگ، از بخش ویجت می توانید ویجت آب و هوا را انتخاب کنید که با هر بار کلیک به داخل برنامه پیش بینی وضعیت آب و هوای گوشی منتقل خواهید شد و در نهایت می توانید با پیش بینی وضعیت هوا، از منطقه خودتان مطلع شوید.

معرفی روش های کاربردی برای پیش بینی وضعیت هوا

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی