تولد
لیلا حاتمی
بسیاری از فرزندان هنرمندان، شغل والدین خود را دنبال و وارد حیطه بازیگری شده اند و چه بسا به موفقیت های بسیاری رسیدند.

بازیگرانی که در یک خانواده هنرمند بزرگ شده اند

هنر معمولا در خانواده ها گردش پیدا کرده و والدین و یا فرزندان نیز به آن  روی می آورند. در سینما و تلویزیون بسیاری از بازیگران با فرزندانشان همکار شده اند و یا بالعکس.هنگامی که یک بازیگر دارای فرزند می شود معمولا او نیز به دلیل شرایط موجود در خانواده و آشنایی با این حرفه، وارد دنیای بازیگری و یا بخش های دیگر سینما و تلویزیون می شود.

در این بخش از فرهنگ و هنر نمناک  برخی از بازیگران سینما و تلویزیون را معرفی می کنیم که در یک خانواده هنرمند متولد و بزرگ شده اند.

بازیگرانی که در یک خانواده هنری متولد شدند

باران کوثری

باران کوثری یکی از بازیگران مطرح سینما است که در خانواده هنرمند متولد شده است. پدر او جهانگیر کوثری گزارشگر فوتبال و مادرش رخشان بنی اعتماد، کارگردان سینما است.

باران کوثری و خانواده اش

مهراوه و ملیکا شریفی نیا

مهراوه و ملیکا یکی از خواهران بازیگرا سینما و تلویزیون هستند که پدر و مادرشان هردو از بازیگران مطرح کشورمان می باشند. محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان پدر و مادر این بازیگران و الگوی بازیگری آنها هستند.

مهراوه و ملیکا شریفی نیا

سپند و کمند امیرسلیمانی

سپند و کمند امیرسلیمانی یکی دیگر از خواهر و برادرهای بازیگری هستند که حرفه پدرشان سعید امیرسلیمانی را ادامه دادند.

سپند وکمند امیرسلیمانی

لیلی رشیدی

لیلی رشیدی در یک خانواده هنرمند متولد شد. پدر او زنده یاد داوود رشیدی و مادرش احترام برومند از بازیگران پیشکسوت سینما و تلویزیون کشورمان هستند.

لیلی رشیدی و خانواده اش

بهار و برزو و ارجمند

زنده یاد انوشیروان ارجمند از هنرمندان پیشکسوت عرصه بازیگری بود .فرزندان این بازیگر به نام بهار و برزو  ارجمند که در خانواده هنرمند متولد شده اند حرفه پدر خود را ادامه دادند.

بهار و برزو ارجمند

لیلا حاتمی

لیلا حاتمی فرزند علی حاتمی یکی از کارگردان مشهور سینما و زری خوشکام بازیگر سینما و تلویزیون است. لیلا حاتمی یکی از سوپراستارهای سینمای ایران است و همسر او علی مصفا کارگردان و بازیگر می باشد.

لیلا حاتمی

پندار اکبری

پندار اکبری فرزند عبدالرضا اکبری است که به حرفه پدر روی آورده و فعالیت بازیگری را ادامه می دهد برادر دیگر پندار به نام عرفان نیز بازیگر می باشد.

پندار اکبری

مارال و مونا فرجاد

مارال و مونا فرجاد یکی از خوهران بازیگر سینما و تلویزیون می باشند که پدر آنها جلیل فرجاد از بازیگران پیشکسوت کشورمان است. این دو خواهر از کودکی وارد حرفه بازیگری شده و شغل پدر را ادامه دادند.

مارال و مونا فرجاد

ستاره پسیانی

ستاره پسیانی در یک خانواده کاملا هنری متولد و  بزرگ شده است. جمیله شیخی مادربزرگ، آتیلا پسیانی پدر ، فاطمه نقوی مادر و خسرو برادر او است که همگی از بازیگران سینما و تلویزیون می باشند.

خاواده ستاره پسیانی

شقایق فراهانی

شقایق فرهانی در خانواده ای هنرمند متولد شده است پدر او بهزاد فراهانی و مادرش فهیمه رحیم نیا از بازیگران پیشکسوت و مشهور کشورمان هستند.

شقایق فراهانی

سینا و ساعد سهیلی

سینا سهیلی با نام هنری سینا مهراد و برادرش ساعد در یک خانواده پنج نفره و هنرمند متولد شدند. سعید سهیلی پدر این بازیگران ، یکی از کارگردانان مشهور سینما است. صبا سهیلی دختر این خانواده هنرمند نیز به حرفه بازیگری مشغول است.

سینا و ساعد سهیلی

نیکی مظفری

نیکی مظفری یکی از بازیگران جوان کشورمان است که تنها فرزند مجید مظفری بازیگر پیشکسوت کشورمان می باشد.

نیکی مظفری

رضا داوودنژاد

رضا داوودنژاد فرزند یکی از بزرگترین خانواده های هنرمند کشورمان است که بیشتر اعضای خانواده او در عرصه هنر فعالیت می کنند.علیرضا داوودنژاد پدر او کارگردان و بازیگر، خواهرش زهرا داوود نژاد بازیگر، محمدرضا داوودنژاد عمو و احترام السادات حبیبیان مادربزرگ او از بازیگران کشورمان  هستند.

رضا داوود نژاد

پگاه آهنگرانی

پگاه آهنگرانی بازیگر سینما که با فیلم دختری با کفشهای کتای مشهور شد فرزند منیژه حکمت کارگردان کشورمان است.

پگاه آهنگرانی

دارا حیایی

امین حیایی یکی از ستاره های بازیگری در دو دهه اخیر سینما و تلویزیون است. این بازیگر دارای یک پسر به نام دارا است که او نیز حرفه پدر  را دنبال می کند. مونا بانکی پور مادر دارا حیایی نیز از بازیگران کشورمان است.

دارا حیایی 

بازیگرانی که در خانواده هنرمند بزرگ شدند

4.592
این مطلب مفید بود ؟839
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
وبگردی