سیروس گرجستانی
برخی از بازیگران سینما و تلویزیون کشورمان در طول زمان فیلمبرداری فیلم یا سریالی درگذشتند و بازی آنها در آن پروژه ناتمام مانده است.

کدام بازیگران در حین کار فوت کردند؟

در سال های اخیر سینما و تلویزیون کشورمان شاهد درگذشت بسیاری از هنرمندان عزیز خود بوده است. بازیگران و چهره های سرشناسی که فیلم و سریال های بسیاری را با بازی های درخشان خود به یادگار گذاشته اند.

در این میان برخی از هنرمندان حین تولید فیلم یا سریال های تلویزیونی درگذشته و بازی آنها ناتمام مانده است که بنا بر شرایط فیلم یا سریال، بازیگرن دیگری جایگزین آنها شده اند. 

در این بخش از فرهنگ و هنر نمناک برخی از بازیگرانی که حین ساخت فیلم یا سریال درگذشتند را معرفی می کنیم.

شهرام عبدلی

شهرام عبدلی هنرمندی که با نقش آفرینی در سریال خط قرمز نزد مخاطبان تلویزیون شناخته شد، یکی از چهره هاییست که آخرین نقش آفرینی او ناتمام ماند، این هنرمند که برای بازی در سریال آسوده باش به کارگردانی حسن حج گذار در مشهد به سر می برد، از روز جمعه 29 بهمن در هتل محل اقامت خود دچار خونریزی مغزی شد و در کمای عمیق فرو رفت و متأسفانه 6 اسفند 1401 در سن 46 سالگی درگذشت. 

شهرام عبدلی

شهرام عبدلی/ عکس از صمد امامی

زهره فکور صبور

زهره فکور صبور بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر که در آثار مختلفی مانند دلنوازان، دردسر عظیم و... ایفای نقش نموده بود، در زمان فیلمبرداری سریال بی همگان، دهم اسفندماه 1400 در سن 43 سالگی درگذشت و نقش ناتمام او در بی همگان به کمند امیرسلیمانی سپرده شد.

زهره فکور صبور

زهره فکور صبور/ عکس از ساقی بلیغ

علی انصاریان

علی انصاریان ملی پوش سابق فوتبال و یکی از بازیگر پرکار سینما و تلویزیون بود که آخرین پروژه سینمایی او ناتمام ماند. این هنرمند به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در سن 44 سالگی درگذشت و قسمت هایی از صداگذاری او در فیلم سینمایی کولبرف به اتمام نرسید.

علی انصاریان

علی انصاریان/ عکس از مریم مهدی لو

عباس امیری

عباس امیری بازیگر مشهور نقش آنخ ماهو در سریال یوسف پیامبر یکی دیگر از هنرمندانی است که آخرین نقش آفرینی او ناتمام ماند. او در سال 1389 حین بازی در تله فیلمی به نام «صبح بخیر سرکار» در راه فومن به رشت تصادف کرده و در سن 67 سالگی درگذشت اما با وجود تصویربرداری بیشتر کار، جایگزینی برای او در نظر گرفته نشد.

عباس امیری

انوشیروان ارجمند

انوشیروان ارجمند بازیگر مطرح سینما و تلویزیون یکی دیگر از هنرمندانی است که حین بازی در هنر مورد علاقه خود دار فانی را وداع گفت. این هنرمند پیشکسوت که در سکانسهای پایانی سریال «بزم آخر» در سال 1393 نقش آفرینی می کرد به دلیل آلودگی هوا و ناراحتی قلبی در 73 سالگی درگذشت. 
انوشیروان ارجمند

سیروس گرجستانی

سیروس گرجستانی یکی از بازیگرانی است که در حین کار بازیگری درگذشت.این هنرمند از سال 1356 فعالیت بازیگری خود را آغاز کرده و در طول دوران بازیگری خود شخصیت های مختلفی را ایفا نمود که بازی در نقش استاد شهریار یکی از مشهورترین کارهای او می باشد.

آخرین فعالیت هنری زنده یاد سیروس گرجستانی، بازی در سریال شرم به کارگردانی احمد کاوری بود که با فوت ناگهانی او در سن 74 سالگی ناتمام ماند و سیاوش طهمورث جایگزین وی شد.

سیروس گرجستانی

فیروز بهجت محمدی

فیروز بهجت محمدی همسر آزیتا لاچینی از هنرمندن پیشکسوت کشورمان بود که در سریال های سربداران، سمک عیار، برادران خورشید و … نقش آفرینی کره بود. این هنرمند در سال 1387 و حین بازی در سریال نرگس که از سیمای خانواده پخش می شد در سن 63 سالگی دچار مرگ ناگهانی شده و رضا خندان ادامه نقش او را ایفا کرد.

فیروز بهجت محمدی

مهین شهابی 

مهین شهابی هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون یک از بازیگرانی است که تصویر او در سریال «وضعیت سفید» هرگز دیده نشد چرا که در اوایل تصویربرداری این مجموعه بیماری او شدت گرفت و شهین تسلیمی جایگزین او شد.

این بانوی هنرمند چندماه پس از تحمل بیماری در سن 74 سالگی درگذشت.

مهین شهابی

پوپک گلدره

سریال نرگس یکی از مجموعه های ماندگار تلویزیون در دهه هشتاد است که داستان متفاوتی را روایت می کرد.پوپک گلدره بازیگر نقش اصلی این سریال  در شهریور 1384 طی یک تصادف به کما رفته و بعد از 8 ماه در سن 35 سالگی درگذشت. این سریال با فوت پوپک گلدره ناتمام ماند اما بعد از مدتی ستاره اسکندری جایگزین زنده یاد پوپک گلدره شده و نقش او را به اتمام رساند.

پوپک گلدره

بازیگرانی که حین ساخت فیلم و سریال درگذشتند

4.574
این مطلب مفید بود ؟677
منبع : عکاس: پریسا جعفری، مریم رضوی / بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
وبگردی