علی نصیریان

علی نصیریان درباره عروس خارجی و دلگیری اش گفت

تاریخ انتشار : 1 تیر 1401کد مطلب : 87630تعداد نظرات : 1 نظر
شب گذشته استاد علی نصیریان میهمان برنامه خندوانه رامبد جوان بود و مثل همیشه صحبت های جذابی از گذشته، خانواده و ... داشت.

صحبت های جذاب و فوق‌العاده استاد علی نصیریان در خندوانه

علی نصیریان یکی از اسطوره های بازیگری در سینما و تلویزیون است که بازی او در هر نقشی چه مثبت و چه منفی به دل می نشیند و هیچ کس نمی داند او بالاخره نقش های منفی را بهتر بازی می کند یا نقش های مثبت را. بازیگر نقش بزرگ آقا در شهرزاد با آن نگاه مرموز و نافذش که همیشه حرفی برای گفتن دارد، با چهره ای متفاوت در خندوانه حضور یافت و صحبت هایی را عنوان نمود که در ادامه این بخش از نمناک می خوانید.

خاطره جالب کودکی علی نصیریان در خندوانه

استاد نصیریان که در 84 سالگی توانست جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل را کسب کند، شب گذشته مهمان برنامه خندوانه رامبد جوان بود، او در این برنامه در مورد بچگی خود و زندگی جمعی و دلیل علاقمندیش به بازیگری صحبت کرد و گفت:

بابام شب ها من رو می برد یه قهوه خونه بود به اسم قاسم موسوندی، تو این قهوه خونه نقل می گفتند و نقالی می کردند، در موقعی که می خواست صحنه سهراب کشی رو بگیره یه بچه مرشد هم می اومد و نقال خودش می شد رستم و اون هم می شد سهراب، یعنی حالت نمایش و دیالوگ درست می کردند؛ رادیو تازه اومده بود، تلویزیون اصلا نبود، تئاترها هم یه چند تا تو لاله زار بود، همه خونه ها هم رادیو نداشتن مثلا تو خونه ای که من و خانواده پدریم به صورت جمعی زندگی می کردیم، اون موقع زندگی جمعی بود، عمه و خاله و دایی همه با هم تو یه خونه بزرگ که حیاط و حوض وسط بود، زندگی می کردن، رو اون حوض تخت می زدن و می اومدن نمایش اجرا می کردند و تخت حوضی می گفتن، تو عروسی پسر عمه و دختر عمه هام تو حوض این خونه ها این تئاترها رو دیدم و از اونجا من به تئاتر اومدم، تئاتر ندیده بودم من از اونجا و از تعزیه در ماه های محرم و صفر، بعد می آمدم خونه با پودر و ماتیک مادرم یواشکی می رفتم یه گوشه ای تو پشت بوم و خودم رو گریم می کردم و شروع می کردم ادا در آوردن.

علی نصیریان

علی نصیریان از عروس، پسر و دلگیری برای نوه اش گفت

بزرگ آقای سینمای ایران در بخشی از صحبت هایش در مورد عروس و نوه خود و درگیری نوه کوچکش به بیماری خاص توضیح داد:

من یه نوه دارم که مادرش ژاپنی یعنی زن پسر من ژاپنیه و اینا در آمریکا زندگی می کنند. بچه دوم پسرم یعنی نوه من به اوتیسم مبتلاست، من خوب دلگیرم، دلگیرم.

نوه ام 10 یا 12 سالشه و دوبار اومده ایران اما الان براشون مشکله که بیان و فقط پسرم چند سال یکبار سری میزنه.

من هر وقت باهاشون صحبت میکنم میگن خوبه، همه چیز خوبه. بمن توضیحی نمیدن.

نکته قابل توجه کاربران که از دل این گفتگو بیرون کشیده شد، اشاره استاد به عروس خارجی و ژاپنی اش بود که برای بسیاری جالب توجه بود و از قرارمعلوم این اولین باری بود که علی نصیریان به خارجی بودن عروسش اشاره میکرد.

و اما نکته ی دیگر و اصل علت دلگیری این بازیگر مشهور ایرانی ماجرای بیماری نوه اش بود. استاد علی نصیریان به دلگیری اش از این مسئله اشاره کرد و با صحبت هایش نشان داد که از مشکلات موجود به واسطه وضعیت نوه اش دلگیر است. بازیگر معروف سینما و تلویزیون پس از بیان بیماری نوه اش و وضعیت بیماری او و مشکلش در خوردن غذا توصیه ای به والدین کودکان اوتیسمی نمود و عنوان نمود این والدین باید کودک خود را درک کنند و دریابند که این بیماری یک اختلال است و روحیه خود را نبازند و کودک خود را حمایت کنند.

ماجرای سبیل تراشیده علی نصیریان

علی نصیریان که با چهره ای متفاوت در خندوانه حضور یافته بود، در گفتگو با رامبد جوان در مورد گریم جدیدش در نقش چنگیزخان مغول چنین گفت:

70 سال روی صحنه بودم، 70 سال، یه تئاتری داریم درست می کنیم در مورد ایران، زندگی ما مملکت ما، از من خواستند یه مونولوگی در نقش چنگیز خان مغول بگم، خودم هم پیشنهاد کردم بهتر روی اسب بگم، نه یه یابوی مردنی یک اسب درست و حسابی که به چنگیز خان بخوره، سبیل رو برای این کار زدم و دیروز رفتم برای تست گریم.

علی نصیریان به تازگی و بعد از 5 سال دوری از تئاتر در نقش «چنگیزخان مغول» به جمع بازیگران کنسرت-نمایش «سی‌صد» پیوسته است تا روایتگر حمله‌ مغولان به نیشابور و ماجرای کتاب‌سوزی به کارگردانی امیر جدیدی شود.

علی نصیریان در خندوانه

مختصری درباره علی نصیریان و همسر و فرزندانش

علی نصیریان بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون متولد 15 بهمن 1313 در تهران است که دیپلمه هنرستان هنرپیشگی که با الگوی درسی کنسرواتوار هنرهای دراماتیک پاریس در ایران دایر شده بود می باشد و نشان درجه یک هنری معادل دکترا را دارد.

او در سال 1348 با فیلم «گاو» داریوش مهرجویی اولین تجربه اش جلوی دوربین را بدست آورد، او قبل از انقلاب فیلم های زیادی بازی کرد و بعد از انقلاب نیز با بزرگترین پروژه تلویزیون سریال «هزار دستان» به قاب تصویر بازگشت و تا به حال جوایز ارزنده بسیاری کسب کرده است. استاد نصیریان سال 1336 با زنده یاد فاطمه بیات ازدواج کرد، ثمره این ازدواج سه پسر بنام های «برمک»، «باربد» و «بابک» می باشد که همگی خارج از کشور زندگی می کنند.

علی نصیریان درباره عروس خارجی و دلگیری اش گفت

4.847
این مطلب مفید بود ؟452
منبع : عکاس: شروین شیرکوبی / بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ز.ت
1 نظر به ثبت رسیده است
مهتاب1401-04-01
شما استاد بی نظیر هستید و بس
102
وبگردی