پرنده های قطب شمال
برخی از پرندگان در مکان های سردسیر و قطب شمال زنده می مانند و در فصل زمستان به سردترین نقاط جهان مهاجرت می کنند. پارمیگن سنگی و غاز برفی از پرندگان زیبای این مناطق هستند.

پرنده های شگفت انگیز و زیبای قطب شمال

محیط های نسبتا خشن باعث پرورش حیوانات قطبی می شود. این حیوانات معمولا در این مکان ها زنده می مانند. بسیاری از پرندگان ساکن مناطق قطبی هستند بسیاری از آن ها به بخش های دیگر جهان در فصل زمستان مهاجرت می کنند و به جاهایی می روند که از سرما نمی توان در آن دوام آورد که در این قسمت از سرگرمی نمناک هم تعدادی از این پرندگان را به شما معرفی خواهیم کرد.

پنگوئن با منقار زرد

پنگوئن منقار زرد یکی از بزرگ ترین پنگوئن ها در جهان است. طول آن بین 100 تا 110 سانتیمتر است. این پرنده تابستان را در دریاچه های قطبی سپری می کند و در فصل زمستان نیز به آلاسکای جنوبی می رود. غذای آن نیز ماهی های ریز، حلزون و خرچنگ است.

پنگوئن با منقار زرد

پارمیگن سنگی

این پرنده در قطب زندگی می کند و ساکن کوهستان های قطبی و تپه هایی در نواحی قطب شمال می باشد. در فصل زمستان رنگ قهوه ای مایل به خاکستری دارد. این تغییر رنگ باعث می شود که از دید شکارچیان پنهان بماند.

قوش تیز پرکه

این قوش جزء سریع ترین پرندگان در جهان است و سرعت آن بین 320 تا 380 کیلومتر در ساعت است. در فصل زمستان به آمریکای جنوبی مهاجرت می کند که مسافت آن از محل زندگی اش 25.000 کیلومتر است.

قوش تیز پرکه

مار ماهی پرنده

این پرنده یکی از اعجاب انگیزترین پرندگان است که رنگ بسیار جذابی هم دارد. هم نوع نر و هم نوع ماده آن رنگ قهوه ای روشن دارند. لکه های سیاهی روی بدن آن ها وجود دارد. منقار آن ها نیز سیاه جذاب است. آن ها در بعضی از فصل ها به آمریکای جنوبی مهاجرت می کنند.

مرغابی استیلر

طول این مرغابی برابر با 45 سانتیمتر است. مرغابی استیلر جزء کوچک ترین مرغابی هاست. لانه خود را در نواحی قطبی می سازد. قسمت بالایی بدن آن سیاه و قسمت پایین زرد است و روی بدنش دارای لکه های سبز می باشد.

مرغابی استیلر

غاز برفی

غاز برفی یک پرنده بسیار زیبا است و در نواحی قطبی زندگی می کند. صد ها هزار پرنده همراه با غاز برفی به نواحی جنوبی آمریکا مهاجرت می کنند و در انتهای فصل زمستان دوباره به مناطق قطبی برمی گردند.

سنگ جمع کن قرمز

این پرنده به جمع آوری سنگ ها عادت دارد. رنگ آن قرمز است و در مهاجرت بسیار قدرتمند عمل می کند و در نواحی قطبی زندگی می کند. در فصل زمستان نیز به سواحل اروپا، آفریقا، آمریکای شمالی و آسیای جنوبی و اقیانوس آرام می آید.

سنگ جمع کن قرمز

جغد برفی

جغد برفی ظاهر بسیار زیبایی دارد. رنگ آن سفید است. جغد برفی ماده نسبت به نر رنگ تیره تری دارد و بینایی یا شنوایی او بسیار عالی است که باعث می شود به خوبی شکار کند.

شنل برفی

شنل برفی یک پرنده جذاب قطبی است و لانه هایش را در نواحی قطبی می سازد. در فصل زمستان داخل دریاچه ها یافت می شود. هم نر و هم ماده این پرنده، رنگ پریده هستند و قسمت بالای بدن آن ها متمایل به سیاه است.

پرستوی قطبی

پرستوی قطبی یک پرنده جذاب و کوچک است. بزرگترین فاصله ها را طی می کند. با شروع فصل زمستان محل زندگی اش را عوض می کند. سفرهای طولانی به سواحل آفریقا هم دارد که البته همه سفرهایش بستگی به دسترسی غذا در آن ناحیه دارد.

پرنده های زیبا و خارق العاده ی قطب شمال

3.813
این مطلب مفید بود ؟103
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی