تولد
باران کوثری
بازیگران سینما و تلویزیون که در آثار موفق سال 99 حضور داشتند با گریم های خاص، ایفاگر نقش های متفاوتی بودند.

گریم های متفاوت بازیگران سینما و تلویزیون در سال 99

 در میان بازیگرانی که امسال در فیلم و سریال های تلویزیونی حضور داشتند برخی از آنها به خاطر نقش متفاوتی که داشتند گریم جذاب و متفاوتی را تجربه کردند که علاوه بر بازی درخشان آنها، گریمشان نیز در باوورپذیری نقشها بسیار موثر بود.

برخی از این فیلم ها در سی و نهمین جشنواره فجر به نمایش درآمده و برخی از سریال ها نیز آماده پخش از تلویزیون هستند. در این میان برخ از بازیگران نیز با گریم های خاص در صحنه تئاتر حضور داشتند. در این بخش از فرهنگ و هنر نمناک با ما همراه باشید تا گریم های متفاوت و جذاب بازیگران در سال 99 را معرفی کنیم. 

ستاره پسیانی

گریم بازیگران در سن پیری یکی از چالشهای جذاب و سخت بازیگری است که هر کسی راضی به پذیرش گریم های سنگین نمی شود. ستاره پسیانی یکی از بازیگرانی است که در سی و نهمین جشنواره فجر با فیلم یَدو با گریم یک پیرزن بسیار مسن تر از سن واقعی خود ایفای نقش کرد. تکیده بودن صورت و سفیدی موها، پیر بودن ستاره پسیانی را بیشتر نمایان می کرد.

ستاره پسیانی برای بازی در این فیلمبرنده بهترین بازیگر نقش مکمل در جشنواره فجر شد.

ستاره پسیانی

رامین راستاد

رامین راستاد یکی از بازیگرانی است که توانست با گریمی متفاوت، نقش مرحوم آیت الله رفسنجانی را به خوبی ایفا کند. نزدیک بودن گریم و چهره رامین راستاد به ایشان، بسیار خبرساز شد.

رامین راستاد

محسن تنابنده

محسن تنابنده بازیگری است که در فغیلمهای مختلف، گریم های متفاوت و گاه سنگینی را تجربه کرده است. او در سال 99 با فیلم روزی روزگاری آبادان، با گریمی متفاوت مسن تر از سن واقعی خود حضور داشت. رنگ متفاوت ابرو و موها و همچنین سفید شدن موها چهره مسن محسن تنابنده را باورپذیرتر کرده بود.

محسن تنابنده برای بازی در این فیلم نامزد دریافت سیمرغ بهترین بازیگر مرد در جشنواره فجر 99 شد.

محسن تنابنده

آزاده صمدی

آزاده صمدی بازیگر سینما و تلویزیون با گریمی کاملا متفاوت و جذاب به خوبی توانست نقش یک زن سالخورده را در نمایش آن دیگری ایفا کند. این نمایش که در آبان 99 روی صحنه رفت تصویری جالبی از آزاده صمدی در نقش یک پیرزن روی صحنه باورپذیر کرده بود.

آزاده صمدی

رضا فیاضی

رضا فیاضی بازیگر پیشکسوت کشورمان در سال 99 نقش ترامپ را با گریم مخصوصی در فیلم تئاتر «من ترامپ نیستم» بازی کرده است. چهره رضا فیاضی با این گریم به اندازه ای شبیه ترامپ شده بود که باری خود او نیز غیرقابل باور بود.

رضا فیاضی

بهرام رادان

بهرام رادان در بسیاری از فیلم های خود نقش افراد ثروتمند و اتو کشیده جامعه را بازی کرده است. این بازیگر در سال 99 با فیلم ابلق در سی و نهمین جشنواره فجر با چهر های متفاوت حضور داشت. بهرام رادان برای بازی در نقش جلال فیلم ابلق باید گریم مردی 35 تا 40 ساله ای که در حاشیه شهر زندگی می کرد را روی چهره خود می پذیرفت. طراحی لباس و فرم ریش و سبیل و گریم، چهر او را به افراد هم طبقه جلال نزدیک کرده بود.

بهرام رادان

هوتن شکیبا

هوتن شکیبا بازیگری است که در سال 99 با دو فیلم ابلق و تی تی در جشنواره حضور داشت. گریم این بازیگر در فیلم ابلق نسبت به کارهای دیگر او متفاوت تر بوده و به شخصیت او بسیار نزدیک بود. موهای تراشیده، ریش و سبیل بلند و، شخصیت خشن علی در فیلم ابلق را باورپذیرتر کرده بود.

هوتن شکیبا

گیتی معینی

گیتی معینی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون با نقش و گریمی متفاوت در فیلم ابلق حضور داشت. گیتی معینی در نقش پیرزنی به نام عشرت که در حاشیه شهر زندگی می کند به خوبی توانست با گریم و چهره ای تکیده و موهای رنگ شده، شخصیت مورد نظر را باورپذیر کند.

گیتی معینی با حضور در این فیلم، نامزد دریافت سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل از سی و نهمین جشنواره فجر شد.

گیتی معینی

باران کوثری

باران کوثری در سال 99 با فیلم بی همه چیز در جشنواره فجر حضور داشت که گریم سخت و جذابی روی صورت او اعمال شده بود به طوری که علاوه بر گریم، بازی خوب او در این فیلم، شخصیت نوری را بسیار باورپذیر کرده بود.

باران کوثری

محسن قصابیان

محسن قصابیان نقش شهید ستاری را با گریمی باورپذیر و نزدیک به چهره این فرمانده نیروی هوایی در فیلم منصور ایفا کرد. فیلم منصور در سی و نهمین جشنواره فجر به نمایش درآمد.

حالت موها و صورت گریم شده محسن قصابیان بسیار با تصاویر ماندگار از شهید ستاری هماهنگی داشته و چهره ایشان را تداعی می کرد.

محسن قصابیان

هومن حاجی عبداللهی

هومن حاجی عبداللهی بازیگر کشورمان در فیلم لب خط به کارگردانی علی جبارزاده در سال 99 با گریمی متفاوت مقابل دوربین قرار گرفت. بازیگر نقش شهروز در فیلم لب خط، گریمی شبیه افراد خلافکار با مدل مو و چهر ه ای متفاوت حضور داشت.

هومن حاجی عبداللهی

گریم های جذاب بازیگران سینما و تلویزیون در سال 99

4120
این مطلب مفید بود ؟9525
وبگردی