طرز تهیه بسبوسه
بسبوسه کیک و شیرینی پرطرفدار و مجلسی مصری ها می باشد که این بار رسپی ساده و بدون تخم مرغ این شیرینی خوشمزه را برایتان آورده ایم.

طرز تهیه بسبوسه بدون تخم مرغ

بسبوسه نوعی کیک و شیرینی خوشمزه ای است که مصری ها برای پذیرایی در مناسبت های خاص از آن استفاده می کنند. بافت نرم و طعم عالی این شیرینی، یکی از دلایل اصلی محبوبت آن محسوب می شود.

در بخش قبلی آشپزخانه نمناک، طرز تهیه بسبوسه را کامل برایتان آموزش دادیم و حالا قصد داریم، این رسپی را با فرمول بدون تخم مرغ ارائه دهیم که اگر مایل به استفاده از تخم مرغ در شیرینی نیستید، بتوانید از این دستور به راحتی استفاده کنید.

مواد لازم برای بسبوسه بدون تخم مرغ

مواد لازممیزان لازم
آرد سمولینا2 لیوان
آرد1 لیوان
بیکینگ پودر1 قاشق غذاخوری
شکر1 لیوان
وانیل1 قاشق چای خوری
روغن1 لیوان
شیر2 لیوان

بسبوسه بدون تخم مرغ

طرز تهیه بسبوسه بدون تخم مرغ

ابتدا آرد سمولینا، آرد، شکر، وانیل و بیکینگ پودر را با هم مخلوط می کنیم. روغن و سپس شیر را اضافه می کنیم تا مخلوط یکدست شود. بعد؛ آن را داخل ظرفی از قبل چرب شده می ریزیم و ظرف را به مدت 40 دقیقه در فری که از قبل در دمای 170 درجه گرم کرده ایم؛ می گذاریم تا بپزد.

*قبل از اینکه بسبوسه بپزد؛ مواد شربت را آماده می کنیم.

مواد لازم برای شربت:

مواد لازممقدار لازم
شکر1 لیوان
آبلیمو1 قاشق چای خوری
وانیل1 قاشق چای خوری
آب2 لیوان

تمام مواد را با هم ترکیب می کنیم و به مدت 7 تا 10 دقیقه روی شعله ملایم می گذاریم تا بجوشد.

سپس بسبوسه ای که از فر در آورده ایم را بیرون می گذاریم تا سرد شود. یک خلال دندان یا سیخ چوبی را در جاهای مختلفِ بسبوسه فرو می کنیم تا برای ریختن شربت آماده شود. حتما شربت را کامل روی سطح می ریزیم و در نهایت هم با پودر نارگیل تزئین می کنیم و برش می دهیم.

نوش جان!

طرز تهیه بسبوسه بدون تخم مرغ؛ خوشمزه و مجلسی

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/ن/ز.ت
وبگردی