تخت خواب گرد
در دنیای امروز، تخت خواب‌ها شکل و شمایل متفاوتی به خود گرفته‌اند. تختخواب گرد نیز یکی از انواع مدرن این دسته به شمار می‌رود که می‌تواند به خوبی حس آرامش را به شما منتقل کند. در این مطلب به بررسی این نوع تختخواب مدرن پرداختیم.

چه تختی برای خواب مناسب است؟

اتاق خواب یکی از مکان‌های مهم خانه است که همه ما برای رسیدن به آرامش و دوری از هیاهو به آنجا پناه می‌بریم! به همین دلیل طراحی اتاق خواب باید به گونه‌ای باشد که حس آرامش را منتقل کند. تختخواب یکی از عناصر مهم اتاق خواب، برای ایجاد حس آرامش بیشتر است. امروزه تنوع زیادی در طراحی‌های تختخواب وجود دارد که تختخواب گرد یکی از شیک‌ترین و لوکس‌ترین آنهاست.

تختخواب گرد؛ از خلاقیت استقبال کنیم

در مورد تختخواب سنت رایجی که وجود دارد، انتخاب تختخواب‌های مستطیلی است. احتمالا اکثر ما هنگام انتخاب تختخواب به اشکال مختلف فکر می‌کنیم. آیا اساسا شکل دیگری از تختخواب وجود ندارد؟ امروزه تختخواب‌هایی به صورت گرد هم طراحی می‌شوند که علاوه‌بر ظاهر زیبا، مزایای زیادی از جمله فضای بیشتر هم دارند.

تختخواب گرد از نظر ظاهری بسیار شیک و لوکس به‌نظر می‌رسد. اغلب تولیدکنندگان و طراحان دکوراسیون از این تختخواب‌ها برای دکوراسیون‌های خاص استفاده می‌کنند. اگر به خلاقیت و طرح‌های خاص علاقه‌ دارید، بهتر است خوابیدن روی تخت گرد و دایره‌ای شکل را هم تجربه کنید. استفاده از این تختخواب، فضای متفاوتی برای اتاق خواب شما ایجاد می‌کند. تخت گرد، ظاهر غیرمنتظره و پویایی دارد.

تخت خواب گرد با تشک مستطیل

تختخواب گرد دونفره با ویژگی‌های خاص

باید توجه داشته باشید که خرید بعضی از مدلهای تختخواب‌های دایره‌ای یا گرد به تشک گرد هم احتیاج دارد. به همین دلیل باید ملافه و تشک مخصوص این تخت‌ها را خریداری کنید تا ظاهر شیک و خاص اتاق خواب شما تکمیل شود. البته می‌توان از تشک‌های مستطیلی هم برای این تختخواب‌ها استفاده کرد. در کنار این تخت‌ها، می‌توان چند قفسه هم قرار داد. از این قفسه‌ها می‌توان به عنوان پاتختی استفاده کرد. اگر قاب تخت نازک و بلند طراحی شود، می‌توان زیر آن هم کشو یا جعبه طراحی کرد. این کار باعث می‌شود بسیاری از وسیله‌های خود را زیر آن قرار دهید.
معمولا تختخواب گرد، ارتفاع بیشتری نسبت به سایر تختخواب‌ها دارد. با قرار دادن این نوع تختخواب در اتاق خواب، ظاهری قدرتمند و با صلابت به فضای خود ببخشید. اگر بتوانید سایر وسیله‌های اتاق خواب را هم با تختخواب دایره‌ای ست کنید، فضای لوکسی در اختیار خواهید داشت.

تختخواب گرد مزایای بی‌نظیری دارد

استفاده از تختخواب‌های گرد، فقط ظاهر شیک و زیبایی به اتاق شما نمی‌بخشد، بلکه مزایای بی‌شمار دیگری هم دارد. در ادامه برخی از مزایای مهم این تختخواب‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تخت گرد آپشنال

امکان سفارشی‌سازی

میتوانید به تختخواب گرد خود آپشن های مورد نیاز از جمله گاوصندوق، یخچال، سیستم صوتی و شارژر وایرلس موبایل اضافه کنید.

تنوع در انتخاب

با توجه به این که امکان سفارشی‌سازی این نوع تختخواب‌ها وجود دارد، تنوع طرح بسیار زیادی هم خواهد داشت. شما می‌توانید با توجه به نوع دکوراسیون خود، یکی از طرح‌های متنوع موجود در بازار را انتخاب کنید. از طرف دیگر شکل دایره‌ای و گرد تخت، آزادی عمل بیشتری در چینش سایر وسیله‌های خانه، از جمله مبلمان در اختیار شما قرار می‌دهد. با توجه به سبک کلی چیدمان خانه خود، می‌توانید طرح‌های مختلف تختخواب گرد را انتخاب کنید.

راحتی بیشتر

به جرات می‌توان گفت که بهترین مزیت تختخواب‌های گرد، آسایش و راحتی آنهاست. این تختخواب‌ها به دلیل ایجاد حس آزادی عمل بیشتر در ذهن، آرامش بیشتری ایجاد می‌کنند. شکل تخت گرد به شما این احساس را می‌دهد که فضای بیشتری در اختیار دارید. همین موضوع باعث افزایش حس راحتی در شما می‌شود. به این ترتیب علاوه‌بر داشتن فضای بیشتر برای خواب، فضای مناسبی هم برای چیدن سایر وسیله‌ها در اختیار دارید.

فضای بیشتر

با توجه به این که استفاده از تختخواب گرد فضای بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد، امکان جابجایی و خارج شدن از تخت بدون مزاحت برای همسر را فراهم می‌کند. به این ترتیب تختخواب‌های گرد برای زوجین انتخاب مناسبی محسوب می‌شود. همچنین به دلیل گرد بودن تخت، انتقال حرکت بسیار کمتر می‌شود. همین موضوع حرکات و تکان‌های تخت را هنگام جابجایی بسیار کمتر می‌کند.

نمای زیبا

استفاده از این تختخواب‌ها، باعث می‌شود اتاق خواب شما جلوه بسیار زیبا و لوکسی داشته باشد. به‌خصوص اگر تختخواب گرد را در مرکز اتاق خواب قرار دهید. این کار باعث می‌شود هنگام خوابیدن روی تختخواب، احساس تسلط بیشتری روی اتاق خواب داشته باشید.

معایب ناچیز تختخواب گرد!

یکی از معایبی که این نوع تختخواب‌ها دارند، این است که برای اتاق‌ها و فضاهای کوچک، مناسب نیستند. البته این مورد را نمی‌توان عیب بزرگی دانست. تختخواب 2 نفره گرد استاندارد دارای قطر 220 سانتیمتر هست و بر این اساس میتوانید ابعاد فضای خود را برای خرید تختخواب گرد بررسی کنید. از معایب دیگر آن میتوان به سفارشی بودن تشک گرد و کاور تشک اشاره کرد و بهتر است از مجموعه ای خرید کنید که تمامی ملزومات تختخواب گرد را برایتان فراهم کند.

بحث شیرین قیمت تختخواب گرد

این مدل تختخواب‌ها به دلیل ظاهر لوکس و زیبایی که دارند، معمولا کمی گران‌تر از سایر تختخواب‌ها هستند. البته این موضوع بستگی به مواد اولیه مورد استفاده در آن نیز دارد. همچنین آپشنهایی که برای تختخواب مورد استفاده قرار می‌گیرد، تاثیر مستقیمی روی قیمت آن دارد. البته اگر تختخواب دایره‌ای شکل خود را سفارشی‌سازی کنید، میتوانید با توجه به بودجه شخصی خود مدل تخت و آپشنها را انتخاب کنید.

در انتها

استفاده از تخت خواب گرد در طراحی دکوراسیون مدرن رواج زیادی پیدا کرده و امکان سفارشی‌سازی نیز وجود دارد. تختخواب گرد، احساس راحتی و فضای بیشتری به شما می‌دهد. برای انتخاب و خرید تختخواب گرد از مشاوره رایگان نابی تک استفاده کنید.

منبع
https://www.nabitak.com

تختخواب گرد، انتخابی مدرن برای اتاق خواب

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی