جایگزین دستمال توالت
در زمان های قدیم که هیچ چیزی به این شکل مدرن نبود، انسان های برای رفع نیاز های خود از وسایل مختلفی استفاده میکردند که شاید خنده دار و غیر قابل باور باشند.

مواد مورد مصرف انسان های گذشته، پیش از اختراع دستمال توالت

آیا تا به حال به این فکر کرده اید؛ قبلاً که دستمال توالت وجود نداشت مردم از چه چیزی استفاده می کردند؟ زیرا همانطور که می دانید در بسیاری از کشور ها دستمال توالت ضروری ترین وسیله برای دستشویی محسوب می شد اما به نظر شما تا قبل از آن چه اتفاقی می افتاد؟ با ما دقایقی در بخش گوناگون نمناک همراه شوید تا با جایگزین دستمال توالت در زندگی انسان های دوران گذشته، آشنا شوید.

استفاده از اسفنج

در بعضی از کشور ها مثل رم باستان مردم در توالت های عمومی اسفنج های شخصی خودشان را استفاده می کردند. همچنین می توانستند در بیرون توالت ها این اسفنج ها را خریداری کنند و از روش تمیز کردن مخصوص به خودشان استفاده می کردند.

هر فرد باید اسفنج مخصوص به خودش را می داشت سپس آن را بعد از استفاده به طور کامل تمیز می کردند که معمولاً از آب نمک یا سرکه برای تمیز کردن آن استفاده می کردند تا کاملا ضد باکتری شود.

اسکاچ

سنگ و سرامیک

درست است که سنگ و سرامیک ظاهر زبر و خشنی دارند و شاید برای پوست لطیف تان مناسب نباشد اما در گذشته برای رعایت بهداشت از سنگ و سرامیک استفاده می کردند. البته سنگ های کوچک را انتخاب می کردند که نازک و خرد شده بودند تا به ناحیه حساس بدن آسیب وارد نشود.

ساقه خشک شده بلال

بلال یکی از خوشمزه ترین ماده هایی است که استفاده می کنید اما زمانی که دانه های بلال را می خورید، ساقه آن که دسته هم دارد کاملا بلامصرف است. در گذشته از ساقه بلال برای دستشویی استفاده می کردند و در واقع جایگزین دستمال توالت بود.

بلال

دستمال کنفی

در سال 1857 دستمال های کنفی روی کار آمدند که از جنس کنف و آلوورا بودند و هیچ درد و مشقتی را ایجاد نمی کردند که استفاده از آن ها باعث می شد تا افراد بهداشت خوبی داشته باشند.

وقتی دستمال توالت نبود، انسان ها چه میکردند؟

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/ن.ح
وبگردی