تولد
فواید پاییز
از فواید پاییز یا عوارض فصل پاییز بر بدن انسان چیزی می دانید؟ آیا درمورد اینکه با شروع این فصل چه تغییراتی در جسم و روحیه مان رخ میدهد مطلع هستید؟

فواید پاییز و عوارض فصل پاییز برای ما

فواید فصل پاییز برای بدن، مثل خواص فصل های دیگر مهم و اثرگذار است؛ البته به شرطی که فراموش نکنیم، این تنها خواص پاییز نیست که با آمد فصل رنگها، ظاهر میشود بلکه باید حواسمان به عوارض فصل پاییز هم باشد. با ما در این بخش از نمناک همراه شوید تا نگاهی داشته باشیم بر فواید پاییز و عوارض این فصل.

خواص و فواید فصل پاییز

با فواید پاییز آغاز میکنیم که قطعا برایتان جالب توجه خواهد بود.

رنگ‌های پاییزی سلامت روان را تقویت می‌کنند

پاییز می‌تواند خلق و خوی کلی فرد را بهبود بخشد، به این دلیل که آب و هوای معتدل پاییز برای سطح سروتونین خوب است. شرایط آب و هوایی مطبوع و هوای تازه پاییز روحیه افراد را بالا می برد و انرژی می بخشد و این می تواند به طور خودکار شادی و سلامت روانی فرد را افزایش دهد.

عوارض فصل پاییز-

ادویه های فصل پاییز سلامت کلی را بهبود می بخشند

ادویه های فصل پاییز مانند زنجبیل، جوز هندی و دارچین سلامت کلی را بهبود می بخشند. زنجبیل گردش خون را بهبود می بخشد، دارچین سطح التهاب را کاهش می دهد و جوز هندی به عنوان عامل کشتن میکروب ها شناخته شده است.

خواب فصل پاییز عمیق تر و بهتر است

طلوع آفتاب دیرتر می آید و غروب آفتاب در فصل پاییز زودتر رخ میدهد و این تغییر باعث ایجاد تنظیمات خاصی در بدن انسان شده که باعث خواب آلودگی فرد می شود و به درمان بی خوابی و زود خوابیدن کمک می کند. از طرف دیگر، سردی دما باعث کاهش دمای بدن نیز شده و این باعث می شود فرد بهتر بخوابد.

به درمان مه مغزی کمک می کند

نسیم خنک، هوای تازه و هوای معتدل پاییز می تواند به فرد کمک کند تا از شر تمام گیجی ها و مه مغز رها شود.

عوارض و اثرات منفی هوای پاییز چیست؟

عوارض فصل پاییز همانطور که احتمالا میدانید، بیشتر مربوط به مشکلات پوستی و تنفسی می شود که آلرژی از شایع ترین آنهاست.

پوست را خشک میکند

پوست افراد در هوای سرد خشک و زبر می شود؛ گاهی اوقات علاوه بر پوست، لب ها نیز ترک می خورند که از بدترین مشکلات پوستی پاییز می باشد.

تاثیر فصل پاییز بر پریود

درد بدنی بیشتری را تجربه می‌کنیم

در پاییز، افراد درد بیشتری را در سراسر بدن احساس میکنند که این به این دلیل است که دمای سرد باعث افزایش درد بدن به خصوص کمردرد و گردن درد می شود.

مشکلات تنفسی حاد یا آسم بیشتر می شود

افرادی که دچار مشکلات تنفسی حاد یا آسم هستند در هوای سرد دچار مشکل تنفسی می شوند. هوای سرد مجاری تنفسی را خشک می‌کند که می‌تواند تنفس را برای برخی افراد سخت‌تر کند.

میزان آلرژی افزایش می یابد

با آمدن فصل پاییز و تغییرات شدید آب و هوا می تواند باعث ایجاد آلرژی فصلی با علائمی همچون آبریزش بینی، گلودرد و سرفه شدید شود.

خطر ابتلا به بیماری را افزایش می دهد

با کاهش دما، افراد بیشتری در معرض خطر ابتلا بیماری هایی همچون سرماخوردگی، آنفولانزا که از رایج ترین بیمای های پاییز است، قرار میگیرند.

اتفاقی که قراره فصل پاییز برای بدنمون بیافته

513
این مطلب مفید بود ؟130
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ن.ح
وبگردی